Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 b4 1.6 ADA pb + lpg czujnik halla

kroliqster 21 Lut 2012 21:33 6411 6
  • #1 21 Lut 2012 21:33
    kroliqster
    Poziom 8  

Witam mam problem z ww autem. Sytuacja wygląda tak miałem typowe objawy uszkodzonego czujnika halla ( nie miał mocy przerywał podczas jazdy czasem nie odpalał) postanowiłem go wymienić. Kupiłem jakiś tani zamiennik ( budowa była ta sama ale sam czujnik wyglądał trochę inaczej jak by był oblany w plastiku, sprzedawca zapewnił ze będzie dobry do mojego auta, Zaprowadziłem do mechanika przełożył nic się nie zmieniło w zasadzie, przestawił trochę zapłon żeby auto lepiej paliło bo miało problemy raz paliło raz nie . Dzisiaj zaprowadziłem auto żeby przełożył mi ten czujnik z powrotem skoro oryginał był sprawny. Zmienił ustawił przy mnie zapłon przy pomocy lampy. Auto odpaliło ładnie odjechałem odstawiłem pod blok. Po około godzinie wsiadam do samochodu a tu zonk nie odpala . Padł aku po kilku próbach na kablach zapaliłem auto. Parę razy odpaliło normalnie po czym znowu pojawił sie problem. Odłączyłem halla i auto pali normalnie do tego skończyły się problemy z przerywaniem i brakiem mocy autko odżyło z tym za nie równo pracuje na wolnych obrotach. Kiedy podłącze auto nie zapali a jak cudem sie uda przerywa nie chce jechać prawidłowo .

Teraz pytanie do was bo rozmawiałem z mechanikiem pow. mu ze jutro idę kupić nowego halla z tym że oryginał żeby mieć pewność ze to ten i żeby był sprawny chwile pomyślał i pow mi ze może być tak ze powstały zimne luty w sterowniku i źle czyta sygnał z halla albo oba są walnięte czy jest to możliwe ? co o tym myślicie ?

Dodam jeszcze ze po wymianie na zamiennik halla auto mialo normalna moc tylko przerywało mi na pb trochę nie równo pracowało. czyli tak jak przed wymiana po jakimś miesiącu straciło moc a z dnia na dzień było coraz gorzej aż nie do tego stopnia że nie mogło przekroczyć 3 tyś rpm ( na benzynie było trochę lepiej)

Proszę o rady i pozdrawiam.

0 6
  • #2 21 Lut 2012 22:09
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

Trudno powiedzieć czujnik hala wystarczy pomierzyć oscyloskopem dla pewności. Wymiana po przez wydaje mi się zawsze nabija kasę sprzedawcy.Może masz efekt pracy na benzynie i gazie na raz to może powodować przedawkowanie spadek mocy gaśniecie . Odepnij zasilanie od zaworu gazu wykluczysz ewentualność pracy na dwóch paliwach.

0
  • #3 21 Lut 2012 22:12
    kroliqster
    Poziom 8  

DziadzioMiecio napisał:
    Trudno powiedzieć czujnik hala wystarczy pomierzyć oscyloskopem dla pewności. Wymiana po przez wydaje mi się zawsze nabija kasę sprzedawcy.Może masz efekt pracy na benzynie i gazie na raz to może powodować przedawkowanie spadek mocy gaśniecie . Odepnij zasilanie od zaworu gazu wykluczysz ewentualność pracy na dwóch paliwach.

mogę tak zrobić tylko co to ma do czujnika halla ? gdy jest podłączony auto nie chce normalnie jeździć i odpalać jak odłączę wszystko wraca do normy ( jeżeli przełączę auto na gaz to wtryskiwacze są odłączone bo nie pracują tyle wiem na pewno )

0
  • #4 22 Lut 2012 09:11
    archaniol40
    Poziom 21  

Co ty za bzdury wypisujesz! Jak byś odłączył czujnik halla to jak by Ci samochód palił. Skąd sygnał do modułu zapłonowego. Raczej nie wiesz o czym piszesz udaj się do porządnego mechanika, bo pewnie silnik na gaźniku pierburg i stąd problemy.

0
  • #5 22 Lut 2012 13:48
    kroliqster
    Poziom 8  

Sam nie wiesz o czym piszesz. Auto jest na wielopunkcie i ma 2 czujniki halla i dlatego odpala .nie ważne . Okazało sie ze hall jest sprawny przez przypadek wczoraj razem s hallem odlaczylem sondę lambda i przez to auto nie ma siły i przerywa . Dałem zapłonu do przodu i pali . Problem w tym ze ostatnio wymienialem 2 sondy i nie ma różnicy najmniejszej . Aktualnie siedzi dedykowany oryginał boscha i żadnych zmian . Vag błędu nie widz ale ciężko mu sie połączyć z komputerem wyskakuje błąd komunikacji. Na odpalonym silniku nie połączył mi sie wogóle dopiero jak zgasze za ktoryms razem pójdzie ale zawiesza sie ale wcześniej wszystko chodziło normalnie. Zastanawiam sie teraz nad sterownikiem silnika który jest przy pedalach a w lato zauważyłem ze leje sie tamtędy woda ale przed zimą to uszczelnilem bo musiałem wymienić alarm przymocowany w tym samym miejscu bo sie spalił .

dzisiaj jezdziłem autek z odłączoną sondą . Pracuje idealnie równo i normalnie przyśpiesza ...

0
  • #6 26 Lut 2012 19:53
    kroliqster
    Poziom 8  

Problem nie rozwiązany. Zastanawiam się nad czujnikiem stukowym. Czy po jego odlączeniu powinienem czuć różnice ?

0
  • #7 26 Lut 2012 20:37
    autoas
    Poziom 42  

kroliqster napisał:
    Zaprowadziłem do mechanika przełożył nic się nie zmieniło w zasadzie, przestawił trochę zapłon żeby auto lepiej paliło bo miało problemy raz paliło raz nie . Dzisiaj zaprowadziłem auto żeby przełożył mi ten czujnik z powrotem skoro oryginał był sprawny. Zmienił ustawił przy mnie zapłon przy pomocy lampy.......

Ty i ten twój mechanik jesteście siebie warci
    Ty wymyślasz głupoty a on je realizuje...

0