Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik do silnika 3-fazowego

21 Lut 2012 22:56 1685 1
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich Forumowiczów.
  Sprawa wygląda następująco. Podejrzewam, że falownik, z którego idzie sygnał na silnik 3-fazowy jest uszkodzony. Nie mam jednak pewności więc zwracam się o pomoc. Napięcie na wejściu 230V, następnie z mostka idzie już około 100V i na wyjściu z falownika na każdej z trzech faz mam po 230V. Silnik nie startuje. Żeby wszystko grało to powinno być tak, że na wejściu 230V, na wyjściu z mostka 30V i na poszczególnych fazach na wyjściu napięcie zmienia się pomiędzy 60 a 180V. Jeżeli ktoś jest w stanie pomóc to będę bardzo wdzięczny.
 • Specjalista elektryk
  Witam
  Niestety opis nie podaje jakichkolwiek szczegółów (zakładam małą moc silnika skoro zasilany jest przez 1fazowy - na wejściu przemiennik) więc proponuję przełączyć silnik z D na Y i zasilić na chwilę (przez zabezpieczenie) z sieci 3x400. Jak silnik zastartuje to wówczas można się skoncentrować na przemienniku (a właściwie jego wymianie). Pomiar samych napięć na przemienniku niewiele daje a wręcz nic nie mówi o przebiegu jaki jest generowany na wyjściach.
  Oczywiście wszelkie przełączenia i testy może wykonać z zachowaniem warunków bezpieczeństwa tylko wykwalifikowany personel.
  pozdrawiam
  pm001