Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 4100 MFP - nie można ustawić 1200 dpi

smashmz 22 Lut 2012 10:18 1618 1
  • #1 22 Lut 2012 10:18
    smashmz
    Poziom 1  

Problem ten był wałkowany przed dwoma tygodniami tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2187098.html
    Niestety autor nie podał konkretów, a jedynie informację, że problem rozwiązał znajdując link do odpowiednich sterowników na jakiejś aukcji Allegro. Na wielu innych forach (także angielskojęzycznych i dotyczących innych modeli drukarek HP) widziałem ten sam problem, nigdzie nie doszukałem się rozwiązania.

Problem polega na tym, że (w moim przypadku na Windowsie 7 64bit Ultimate) nie można drukować w 1200dpi (na Windows XP Pro rozdzielczość 1200 jest). Na wszystkich instalowanych sterownikach ze strony HP, przy instalacji i pobieraniu informacji o drukarce wyskakuje maks. rozdzielczość 600dpi, a ponadto:
    - PCL5 - przy drukowaniu jedynym wyborem jest 600dpi
    - PCL6 - przy drukowaniu jest wybór econo/najlepszy, przy czym wydruk w "najlepszym" odpowiada 600dpi
    - PostScript - analogicznie jak przy PCL6, tylko nazwy nieco inne

0 1
  • #2 02 Mar 2012 16:48
    krzsiek
    Poziom 13  

Przerabiałem ten problem przy HP LJ 1200 i Viscie oraz Win7 32bit, wiec zapewne w twoim przypadku jest podobnie.

Obecnie do WinXP, Visty i Win7 HP przewiduje na stronach drukarki coś co się nazywa uniwersalny sterownik PCL dla wszystkich systemów Windows.

Sterownik ten ani nie umożliwia wybrania wyższej rozdzielczości niż 600dpi, ani ustawienia ręcznego drukowania dwustronnego, poza tym strasznie muli przy wysyłaniu stron do druku i sam też instaluje się strasznie długo.

Wygada to na świadome utrącanie funkcjonalności i skłanianie do kupna nowego urządzenia

Żeby odzyskać władzę nad drukarka trzeba zainstalować sterowniki dedykowane do XP. Ale nie znajdziesz ich na stronach HP w dziale wsparcia dla drukarki. Wszystkie wymienione są na owe okrojone uniwersalne, również dla XP.

Trzeba poszukać na innych stronach, swoje znalazłem na softpiedii.
    Sterownik opisany jest jako dla Windows 2K / Windows XP / Windows 2003, zajmuje 3MB, instaluje się błyskawicznie i wszystko działa bez problemów, zarówno pod Vista jak i Win7.

Są też wszystkie opcje, zarówno 1200dpi (w PCL6. PCL5 ograniczone jest do 600), jest też ręczny druk dwustronny i samo drukowanie sterownika przebiega szybciej niż w uniwersalnym sterowniku.

Dla 32 bitów, zapewne szukasz tego
    HP LaserJet 4100/4100 MFP PCL6 Driver 4.27.4100.441
    lj4100pcl6win2kxp2003-en.exe
    Link

Dla wersji 64 zapewne taki:
    HP LaserJet 4100 Windows XP 64-Bit Edition driver
    Czyli któryś z tych dla wersji 64
    http://driverscollection.com/?H=LaserJet%204100%20series&By=HP

0