Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus Mk1 nie działa centralny zamek.

tomaszek1234 22 Feb 2012 10:45 10177 2
    tomaszek1234
    Level 16  
    Witam,

Po wymianie baterii (rozkodowaniu pilota centralnego zamka) nie mogę zakodować pilota w kluczyku do samochodu. Postępuję według procedury (4 razy w ciągu 10 sekund przekręcić kluczykiem z pozycji II na I w stacyjce) i po pojawieniu się sygnału dźwiękowego naciskam jeden z przycisków w pilocie i czekam pozostały czas i nic, brak komunikacji pilota z modułem.

Jakieś propozycje usterki?
    Jak lub gdzie sprawdzić ten pilot? (czytałem że częstotliwością i telewizorem ale nie udało mi się)

Gdzie znajduje się centralka od centralnego zamka?
    carsmot
    Level 19  
    Który rok sam. ? Jeśli po lifcie (od 2002 wzwyż) to odepnij akumulator na 15 minut i po podłączeniu powtórz procedurę kodowania .
    tomaszek1234
    Level 16  
    rok 2001 odłączałem i nic to nie pomogło. obawiam się że uszkodzeniu uległ pilot jednak nie mam zielonego pojęcia jak można by go sprawdzić.

Właśnie wróciłem z garażu. Kolejny raz próbowałem zaprogramować.
    4 razy przekręcam kluczyk z pozycji I na II, pojawia się sygnał dźwiękowy przyciskam przycisk zamknięcia drzwi na pilocie (kluczyk znajduje się w stacyjce w pozycji I) odczekuję trochę czasu bo powinien pojawić się sygnał dźwiękowy o zakończeniu programowania, jednak się nie pojawia. Próbowałem też drugiego sposobu a mianowicie po naciśnięciu przycisku zamknięcia drzwi przekręcam kluczyk w pozycję z I na II i spowrotem na I i również nie ma sygnału potwierdzającego zakończenie programowania.