Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus x50z brak połączenia z siecią bezprzewodową-poczatkujący urzytkownik

22 Lut 2012 11:18 2050 7
  • Poziom 7  
    Witam!
    Mam problem z połączeniem się z siecią bezprzewodowa. Mam Asusa X50z,XP.
    Przebywam w tej chwili poza domem. W domu łączyłam się z siecią bezprzewodową mojego brata, poprzez wpisanie hasła. Działało.

Teraz jestem u cioci. Wpisałam jej hasło i wyświeliło mi się, że nawiązano połączenie z siecią przewodową. Siła sygnału jest bardzo dobra. Jest takie coś jak Pakiety-wysłano i odebrano. \Wysłano mam ponad 3000 a odebrano 7. Ogólnie jak włlaczam neta to nie moze połlączyć się z serwerem. Pisze-nie odnaleziono serwera- Połączenie niby jest, jest siła sygnału i szybkość ale net nie działą.

Mam przełącznik z boku kompa do sieci bezprzedwodowej, jest na On. Nie wiem co mam zrobić. Prosiłabym bardzo o pomoc.....Zarówno ciocia jak i ja nie znamy się na komputerach za bardzo. Do informatyka nie mogę się udac, gdyz jestem za granicą.....

Jeśli byłby ktos życzliwy prosze naprawdę o \POMOC!!!! Z góry dziękuje!!!!!

Jeszcze napisze kilka danych mojego kompa"

Asus X50z, XP,
    Stan połączenia: typ adresu-skonfigurowano recznie, adres IP:192.168.1.5, maska podsieci: 255.255.255.0, brama domyślna: 192.168.1.1, ,
    Sterownik do karty sieciowej : Atheros AR 5008 Wireless Network Adapter,, wersja sterownika 7.6.1.149,
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    zdaje mi sie, że nie mam serwispaka 3, gdyż system XP jest stary, chyba nie wgrywano mi tego serwispaka. Czyli musze ściągnąć tego serwispaka 3? Jeśli można zapytać gdzie mam szukać to zabezpieczenie WPA2? Dziękuję za odpowiedz :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Dodatek Service Pack 2
  • Poziom 22  
    ustaw przydzielanie adresu na automatycznie.

Robisz tak:
    wchodzisz w panel sterowania, połączenia sieciowe, klikasz prawym na połączenie wifi, wybierasz właściwości, na liście znajdujesz protokół tcp/ip v4 klikasz 2x i zaznaczasz 2 kółka przy "pobierz adres automatycznie".
  • Poziom 7  
    własnie instaluje SP na moim kompie , ustawie na automatyczne............... dziękuję :)

Dodano po 23 [minuty]:

zainstalowałam na kompie SP3. Uaktualniało coś tam ...... Ustawiłąm na pobieranie adresu automatycznie i DZIAŁA :):):)

DZIĘKUJĘ Endrju111 ZA POMOC. Mam neta :) mogę powrócić do świata :)
    DZIĘKUJĘ :) DZIĘKUJĘ :) DZIĘKUJĘ :) DZIĘKUJĘ :) DZIĘKUJĘ :)DZIĘKUJĘ :)

Dodano po 2 [minuty]:

DZIĘKUJĘ abram144 abram144Endrju111 ZA POMOC. Mam neta Smile mogę powrócić do świata Smile
    DZIĘKUJĘ Smile DZIĘKUJĘ Smile DZIĘKUJĘ Smile DZIĘKUJĘ Smile DZIĘKUJĘ :)DZIĘKUJĘ Smile

Dodano po 54 [sekundy]:

Dziękuję Wam gorąco za POMOC !!!!!