Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić fajny wzmacniacz estradowy z mikserem tanio

28 Gru 2004 12:23 3338 6
  • Poziom 15  
    Witam.
    Chciałbym złożyć sobie wzmacniacz taki na wzór estradowych mixer 4 kanały stereo w tym jeden z mikrofonem z jakimś fajnym echem cyfrowym pozostałe 3 to liniowe potem miernik wysterowania LED, wzmacniacz i układ opóźnionego włączania kolumn. Miner miał by mieć na każdym kanale regulację trzy punktową i myślę zastosować tam miner z Praktycznego elektronika 3/2000 http://www.elektroda.net/download/dwpl.php?file=inne/08-2003/mikser%20audio.djvu (Miner audio do udźwiękowiania filmów lub do dyskoteki tytuł tego artykułu) nie stosowałbym tam tego wzmacniacza mikrofonowego tylko zrobił echo do mikrofonu dynamicznego 600 ohm potem wskaźnik wysterowania Nowy Elektronik 016K http://www.nikomp.neostrada.pl/zestawyK/K-016.htm potem wzmacniacz 2 * 100W na TDA 7250 http://www.nikomp.neostrada.pl/zestawyK/K-316.htm i układ opóźnionego włączania kolumn. Co wy o tym sądzicie działałoby to podobnie jak prawdziwy wzmacniacz estradowy. Czy jeszcze czegoś tam brakuje? Nie trzeba tam chyba dawać przedwzmacniacza? Mixer ma znamionową czułość 1V tak pisze w artykule. Chciałbym używać go do dwóch instrumentów elektronicznych i mikrofonu potem jakiś deck i wszystko. Jak ktoś ma jakiś schemat z opisem echa do mikrofonu dynamicznego na HT 8955 bym prosił.
  • Poziom 42  
    Witam! Bardzo ambitne plany, nic dodać nic ująć, jak się dobrze sprężysz, to do nowego roku, powinieneś się wyrobić, naprzód musisz zacząć od poskładania i uruchomienia wszystkich modułów, a potem to tylko połączyć i odpalić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    jas bym zrobił tylko w pełni tranzystorową końcówke mocy bez tego tda 7250 bo słyszałęm nieprzychylne opinie że łatwo pada itd

np j-35 po paru przeróbkach jak pasuje 100w/4om
  • Poziom 15  
    No są różne opinie na temat tych układów ja słyszałem że w J-35 padają różne elementy i to opisywane jest też na elektrodzie. Ja nie chce gotowych zestawów tylko zamierzam projektować płytki tak aby wszystkie pasowały jak najlepiej. Mam jeden problem nie wiem jakie echo mam zastosować a to się wiąże z tym że nie wiem jak mam projektować mikser. Jak znajdę echo to się zastanowię myślałem nad tym z PE 1/1996 ale ten układ wydaje się trochę przestarzały i nie wiem czy nie lepiej by było zrobić coś na Holteku HT 89955A albo coś w stylu AVT5057 bo nie wiem czy warto inwestować w te z PE jeśli jest analogowe czy jakość będzie dorównywała dzisiejszym no i czy cena nie będzie zbyt wielka.
  • Poziom 42  
    Witam! Wydaje mi się, że powinieneś się skupić na samum mikserze i wzmacniaczu, ECHO to dodatek i z dołączeniem jego nie powinno być problemu, w tytule piszesz, że chcesz tani zestaw, ale z tymi dodatkami, to bardzo wątpliwe.
    Pozdrawiam
    http://www.tmtech.com.tw/products/pro_5.htm
  • Poziom 15  
    No też tak po przeliczeniach mi wychodzi w mixerze same potencjometry wyjdą dużo i potem inne układy, więc zastosuję stary układ J-84 analogowego echa, który już mam, ale mam wątpliwość z jego dołączeniem, ponieważ chciałbym, aby był do niego jeden z equalizerów mono i potem normalnie podać to do dwóch sumatorów kanału lewego i prawego czy jak ktoś oglądał schemat mixera to mógłby mi powiedzieć czy mam te echo podłączać robiąc jeden kanał wzmacniacza kanałowego i potem za nim zrobić ten wtórnik (0,5 TL082 zaczynając od C7 i za nim bez pot P3 napięciowy z układu wzmacniacza mikrofonowego??? A ile w przybliżeniu wyniósłby koszt echa na HT albo tym układzie T62M0001A ??
  • Poziom 42  
    Witam! J-84 nie za bardzo nadaje się na echo, bardziej na pogłos, zrobiłem ich kilka, te linie opóźniające to odrzuty i w tym problem, jest tam też jeden błąd, w pierwszym stopniu w sprzężeniu zwrotnym, musisz zmienić rezystor z 470K na 47K, możesz to puścić jako sumator, ale w tedy omiń pierwszy stopień.
    Pozdrawiam