Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel-VBA makro do odświeżania danych.

22 Lut 2012 12:14 13728 6
  • Poziom 8  
    Cześć
    Napisałem proste makro króre odświeża plik excela połączony kwerendami z accesem, a następinie zapisuje go.

ActiveWorkbook.RefreshAll

ActiveWorkbook.Save

W trakcie odświeżania pliku wyskakuje komunikat :" To polecenie anuluje wykonywane polecienie Odśwież dane. Czy kontynuować? " Jeżeli wcisnę "tak" to przerwane zostaje odświeżanie i następuje zapisanie nieodśiweżonego pliku. jężeli wciskam "nie" sytuacja jest odwrotna, czyli druga linijka kodu zaczyna dziłać za wcześnie. Makro wcześniej działało dobrze, od jakiegos czsu mam problem, którego nie mogę rozwiązać.
  • Poziom 9  
    Czy znalazłeś rzwiązanie? mam podobny problem i nie moge znaleźć odpowiedzi. polecenie: Application.Wait (Now + TimeValue("0:00:10")) nie daje rozwiązania.
  • Poziom 8  
    niestety nie znalazłem jeszcze rozwiązania. jak narazie musze odświeżać "ręcznie"
  • Poziom 9  
    U mnie pomogło takie rozwiązanie: W zakładce DANE rozwijamy strzałeczką "odśwież wszystko" i tam na dole są właściwości połączenia. Odznaczyłem pole odświeżanie w tle i wtedy wszystko zaczęło działać.
  • Poziom 8  
    Wiec ktore polecenie wpisales.?
  • Poziom 9  
    Polecenia masz dobre, trzeba tylko we właściwościach połaczenia odznaczyć tą opcję działania w tle.
  • Poziom 1  
    Zgadza się. Po wyłączeniu odświeżania w tle działa jak należy.