Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gaśnie Vaillant vk int 35/1e

22 Lut 2012 13:32 4226 13
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich.
    Poproszę o pomoc. Piec vaillant vk int 35/1e po wymianie sterownika na nowy po użytkowniu dwa miesiące piec zaczą się wyłanczac. Po włączeniu czasami następuje taki objaw. Gaz leci elektrody cykają i czasami pojawi się duży płomień tzw:bucha.
    Co może być przyczyną wyłączania się pieca? Czy ktoś z szanownych forumowiczów pomoże rozwiązać problem?
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Wprawdzie nie wiadomo o jaki sterownik chodzi, to jednak raczej nie on robi te psikusy.
    Wygląda na zużyte lub zanieczyszczone elektrody zapłonowe (podłączone 2 czerwone kable, w dolnej części nad palnikiem), lub zanieczyszcz. palnik.
    Jednak lepiej zlecić przegląd i ew. naprawę serwisantowi Vaillant'a.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Dziękuję za podjęcie tematu. Sterownik jest nowiutki wrc-cbw kupiłem niedawno. Piec dwa miesiące pracował prawidłowo i nagle zaczyna się wyłanczać w ciągu dnia.
    Sam prowadzę serwis agd w Bolesławcu. Nie boję się sam zabrać za czyszczenie lub naprawę. Zacznę od wymiany tych elektrod na nowe. Poproszę o podpowiedz jak się czysci palnik bo tego się trochę obawiam.
    W Bolesławcu jest pan od vallianta ale niestety jego mądrosci życiowe na temat naprawy są śmieszne :) Wygląda to tak przychodzi i mówi spalona płytka zapalania pieca w sterowniku :)) Oczywiscie nigdzie nie zaglądając w elektrody itp.
    Poproszę o pomoc od czego zacząc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Zgodnie z prawem, do tego niezbędne są aktualne uprawnienia: gazowe, elektryczne i cieplne, oraz wykrywacz przecieków gazu.

Moderowany przez mirrzo:

Usunąłem wpis, który nic nie wnosił do tematu

• Poziom 12  
    Dziękuję.

Mam wykrywacz gazu i uprawnienia elektryczne. Jesli nikt nie chce podpowiedzieć to dziękuję.
    Poradzę sobie sam.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    A ja poradzę Ci abyś skorzystał z serwisanta, poprzednią usterkę jak piszesz zdiagnozowął prawidłowo. Wybuchowe odpalanie to już nie problem sterownika zapłonu czy sterownika pogodowego, bo one działają teraz poprawnie, podając sygnał do pracy.
    Jeżeli zleciłeś naprawę to kocioł został naprawiony, jeżeli zleciłeś konserwację i naprawę kotła to wezwij serwisanta na reklamację usterki. Może to być problem odprowadzenia spalin, może zanieczyszczenia komory spalania, może popękanych palników, może uszkodzonych elektrod, może usterka trafo zapłonowego, może kable i tak może, może, może.
    AGD to nie kocioł, zarabiasz na serwisie, to daj też zarobić serwisantowi, no chyba że wszyscy Twoi klienci wolą naprawiać sami, bo ...
    A jeżeli pognałeś serwisanta, bo wolisz sam naprawiać i wiesz lepiej sam, to jak piszesz Zosiu Samosiu - radź sobie sam.
    Ja osobiście cenię życie swoje i mych klientów, zbyt wiele jest zaczadzeń śmiertelnych i rozsadzonych budynków aby bagatelizować Twój problem. A problem to nie mikser tylko kocioł, a tu potrzeba wiedzy nie tylko technicznej ale i doświadczenia - również kominiarskiego. Instalacja gazowa zaczyna się na przyłączu a kończy na dachu- kominie.
    Wielu nie odpowiedziało Ci nic a koledzy odpowiedzieli Ci na tak złożony problem poprawnie. Może to być drobiazg a może nie, przez nieumiejętne podejście do tematu można zaszkodzić.
  • Poziom 12  
    Witam.
    W odpowiedzi na poprzedni post: do Pana Darius67

Piec to nie mikser to fakt ale ja nikogo nie oszukuje w naprawach. Jak mozna wymienic sterownik u klienta za ponad 1900pl i za dwa miesiące powiedzieć ze znów się popsuł. :) i trzeba nowy :)

Zapłacę bez problemu za czyszczenie i regulację tylko tu gdzie mieszkam niestety jest tylko ten jeden majster od vaillanta naciąga ludzi i każdy narzeka.

Takich naprawiaczy już znam i nie dam się naciągać.

Więc moja propozycja jest taka. Przyjedz i mi to napraw a ja zapłacę i dołożę na paliwo do 100km.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jak masz takiego naprawiacza to chcesz mu podarować dwa lata odpowiedzialności za naprawę? Skasował, a Ty masz prawo po swojej stronie. Jeżeli ta naprawa dotyczy tego samego zlecenia, to korzystaj z uprawnień ustawy konsumenckiej. Jeżeli zamontował Ci wadliwy sterownik to niech go wymieni na gwarancji, jeżeli wymiana była zbędna, bo nie to było przyczyną usterki to zamontuj swój stary sterownik a za zbędny sterownik niech zwróci kasę. Serwisant nie może uczyć się na konto klienta.
    Pamiętaj o gwarancji, jeżeli ten naprawiacz jest autoryzowanym serwisantem Vaillant a sterownik nowy jest uszkodzony, to możesz wezwać serwis gwarancyjny. Gwarancja Vaillant na części zamienne to 1 rok, natomiast sterowniki pogodowe to asortyment handlowy - gwarancja 2 lata. Aby jednak skorzystać z serwisu gwarancyjnego musisz być pewien co do usterki wymienionej części i posiadać fakturę od autoryzowanego serwisanta. Ja jestem serwisantem gwarancyjnym ale mój region to woj. kuj-pom. lub 100 km. Bolesławiec to jakieś 250 km od Bydgoszczy, więc na stronach Vaillant.pl dowiedz się kto najbliżej Ciebie pracuje.
    Tak jak pisałem przyczyn usterki może być wiele, więc serwis gwarancyjny jeżeli to nie sterownik pobierze opłatę za naprawę albo diagnostykę o ile nie zdecydujesz się na naprawę.
  • Poziom 1  
    po pierwsze ten sterownik za 1900 zł nie montował ci majster z bolesławca tylko ty sam przy pomocy elektroda pl dlatego wspolczuje twoim klientom twojej ogromnej wiedzy fachowej

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo
  • Poziom 12  
    Witam.
    Coś Ci się kolego pomyliło....
    Ps. Naucz się pisać to lepiej zrobisz. Czytać pewnie też nie umiesz.
  • Użytkownik obserwowany
    Cartier11 napisał:
    Witam.
    Dziękuję za podjęcie tematu. Sterownik jest nowiutki wrc-cbw kupiłem niedawno.

Napisz numer katalogowy Vaillant, pewnie masz na fakturze lub z pudełka. Zobaczymy za ile ci sprzedał ten sterownik.
  • Poziom 2  
    Witam,

Miałem podobny problem jak ty, co prawda z starszym piecem bo VK 31 4-1 XEU ale sterownik mam ten sam.

Zdarzyło mi się dwa razy doświadczyć "wybuchu" kotła i od razu powiem, że piec jest serwisowany co roku ( a pracuje bezproblemowo od 1995 roku). Dysze są czyste, wymiennik jest cały itd. Za pierwszym razem kiedy byłem obok pieca i nastąpił wybuch to o mało z kapci nie wyskoczyłem :) Niby nic wielkiego ale nie byłem przygotowany na taką niespodziankę !

Co do obserwacji kiedy to miało miejsce, to były to deszczowe i wietrzne dni plus piec był wychłodzony. Za pierwszym razem zadzwoniłem od razu do serwisanta i on stwierdził, iż to się zdarza bo spaliny się cofneły. Rozwiązanie to na początek porządne przewietrzenie piwnicy, potem sprawdzenie dopływu powietrza z zewnątrz i wentylacji ( wyczyściłem kratki itp.) na wszelki wypadek jeszcze bardzo lekko rozszczelniłem okna w piwnicy i od tego momentu działa bez problemu. Mam w kominie wkład z kwasówki i jest on czyściutki, lecz w lato zakładam "strażaka" by mieć 100% pewność, że to wina braku odpowiedniego ciągu i wystudzonego komina.

Moje rady to przyjrzyj się wentylacji i sprawdź czujnik ciągu kominowego. Jeśli to nie pomoże, to może z kominem masz coś "nie tak". Jeśli problem nadal będzie występował to niestety może być coś gorszego i tutaj bym zadzwonił po jakiegoś sprawdzonego speca od kotłów. Vaillant to normalny kocioł i jeśli coś nie tak będzie z nim fizycznie to serwisant na pewno to wychwyci. Jeśli to elektronika to raczej wiesz co masz robić, wymieniać na nowe lub sprawne :)

Czyszczenie dysz i wymiennika to nie filozofia z tego co widziałem co robił serwisant ( odkurzacz i delikatne wybieranie z dysz syfu ). Sam lubię robić dużo rzeczy samemu, lecz na moją wyobraźnie najlepiej podziałał fakt, iż w razie "wypadku" ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania jak nie będę miał papierka od kominiarza i z serwisu :|
  • Poziom 12  
    piec wymieniony