Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 125p światła awaryjne

offtza 22 Lut 2012 14:09 2893 10
  • #1 22 Lut 2012 14:09
    offtza
    Poziom 8  

Witam,
    niestety jestem kompletna trąba jeśli chodzi o elektrykę. Kupiłem sobie w promocji Fiata 125p rocznik 79. Pojęcia nie mam czy było coś gmerane przy elektryce czy nie.
    Mam pewność, że na kablu idącym od bezpiecznika A nie ma napięcia. Nie ma go również w gnieździe zapalniczki. Zmieniałem już przerywacz kierunkowskazów - to samo (ten od awaryjnych). Natomiast gdy zmostkuje napięcie z drugiego przerywacza na kable (sorry :P) fioletowy (idący od bezpiecznika A) oraz czerwony (pojęcia nie mam :() - wszystko zaczyna działać. Możecie podpowiedzieć, co może być problemem zanim zacznę wydzierać wiązkę spod kierownicy?

Drugie pytanie:
    Czy to normalne, że na bezpieczniku A napięcie występuje wyłącznie przy przekręconym kluczyku w stacyjce? Instrukcja mówi, że ten bezpiecznik odpowiada za światła awaryjne - wnioskuję, że te nie działają bez kluczyka?!

0 10
  • #2 22 Lut 2012 14:17
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Podstawowe pytanie - schemat elektryki do samochodu oczywiście masz?

0
  • #3 22 Lut 2012 14:23
    offtza
    Poziom 8  

z "Budowa polski Fiat 125p" J.Kowal

0
  • #5 22 Lut 2012 16:20
    offtza
    Poziom 8  

Racja! Dzięki za hint i linki. Kabel od zasilania znalazłem wpięty do 11 bezpiecznika. Kable od 11 jeszcze nie zostały znalezione :(
    To jest jakiś wielki pierdolnik :(
    Końcówki są pourywane i mają inne kolory. Pytanie - z tego co widzę - kabel idący do 11 bezpiecznika ma mostek na 2gi bezpiecznik (zastałem go w pierwszym bezpieczniku 16A z mostkiem na 2gi). Nie wiem czy fabrycznie te kable tak były połączone przed puszką? Czy mam szukać zaginionego kabla?

Nie mam:
    świateł awaryjnych,
    światła wstecznego (do tej pory zakładałem czujnik w skrzyni biegów)
    świateł w słupkach nad pasami bezpieczeństwa,
    świateł w drzwiach,
    napięcia w zapalniczce.
    Na razie tyle ustaliłem.

Na pewno są długie, pozycyjne, mijania, kierunkowskazy, stopu, klakson, wycieraczki, spryskiwacz.

0
  • Pomocny post
    #6 22 Lut 2012 16:27
    Błażej

Ktoś na szybko zrobił prowizorkę, jak mu się zaczęła elektryka sypać.
    Auto robisz na oryginał? Jeśli tak, to pozostaje zarobienie nowych konektorów i pozostawienie tej skrzynki. Jeśli nie, to proponuję jej wymianę (zarobienie nowych konektorów też) na taką z płaskimi bezpiecznikami. Spisuje się dużo lepiej.

0
  • #7 22 Lut 2012 17:23
    offtza
    Poziom 8  

Nie, kupiłem go z kumplem z myślą o przejechaniu Ukrainy (około 5000 kilometrów). Nie zależy mi na tym, aby był oryginalny, byleby dał radę dojechać bez większych problemów.

0
  • Pomocny post
    #8 22 Lut 2012 17:35
    Błażej

To trzeba było łady szukać :D Poważnie - to lepsze autko i w przypadku awarii za wschodnią granicą, to każdy kowal ci naprawi...
    Skoro to ma jeździć, to przydało by się kilka udogodnień i przeróbek. Zacznij od wymiany skrzynki bezpiecznikowej na mniej awaryjną i przeglądu całej elektryki. Dokładnie sprawdź mocowania przewodów masowych, bo w komorze silnika potrafiły się urywać.

0
  • #9 22 Lut 2012 17:44
    offtza
    Poziom 8  

Zaufaj mi, że byłem strasznie blisko zakupienia Łady Nivy ;]
    Trudno, kupione - co zrobić. Osobiście bardzo mi się podoba ten Fiat, ale posiedzieć trzeba ;]

0
  • Pomocny post
    #10 22 Lut 2012 18:04
    Błażej

Niwa, to dobre auto. Choć przyzwoita za rozsądne pieniądze to raczej się nie zdarzy...
    Wracając do fiata, to planujesz jakieś dodatki, np. halogeny?
    No i przydało by się kilka przeróbek - choćby ta skrzynka bezpieczników. Wymień też pompkę spryskiwacza jeśli jeszcze masz tą perystaltyczną.

0
  • #11 22 Lut 2012 19:53
    offtza
    Poziom 8  

Naprawiłem światła awaryjne i zapalniczkę. Świateł w słupkach nadal nie ma. Nie jestem w stanie doliczyć się kabli dla 11 bezpiecznika. Po prostu nie ma. Pewnie dlatego nie mam światła wstecznego :/

1