Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamki w drzwiach przednich

monikaTorun 22 Lut 2012 16:09 2887 9
  • #1 22 Lut 2012 16:09
    monikaTorun
    Poziom 2  

Witam, mam problem z samochodem Renault Laguna z 94 [ RTE ] 2.0 benz
    Niedawno złodziej, który ukradł mi radio i nawigację najpierw majstrował przy zamku w drzwiach
    po lewej od kierowcy - zniszczył go bo chyba próbował drzwi otworzyć drutem, wytrychem. W ostateczności złodziej wybił szybę , nie dość ze ukradł mi radio to wyrwał kable oraz narobił dodatkowych szkód.
    Musiałam zamek wyjąć [ przy pomocy kolegi z pracy w zasadzie on to zrobił ]:) Pilot którym otwierałam samochód chyba się zepsuł, bo wymiana baterii nie dała żadnego rezultatu. Czasem od święta zadziałał, ale to raczej kwestia cudu.
    Może ten złodziej spowodował jakieś spięcie w instalacji i to spowodowało że kluczyk mi przestał działać? Zawsze było tak że celowałam kluczykiem w stronę samochodu oraz w kierunku tej czarnej kopułki koło lusterka i samochód automatycznie sam się odblokował i blokował przy kolejnym naciśnięciu.

No i teraz mam problem bo gdy próbuję otworzyć drzwi, wejść do samochodu
    to muszę wejść przez drzwi pasażera z przodu, następnie odblokować drzwi za pomocą tego guziczka koło hamulca ręcznego [ blokady wszystkich drzwi ]
    i dopiero mogę odjechać. Jest to uciążliwe, gdyż za każdym razem muszę tracić czas. Tak samo gdy chcę zabezpieczyć samochód. Biegam wciąż na parkingu naokoło samochodu.Pal sześć ten kluczyk, mogę otwierać samochód normalnie bez pilota, od strony kierowcy. Mieszkam w Toruniu, może ktoś zna jakiegoś fachowca/specjalistę?
    Jeśli chodzi o kluczyk to normalnie można nim odpalać samochód.

Proszę o pomoc, mam kilka pytań:
    1.Gdzie można kupić taki zamek?
    2.Czy można dorobić zamek do istniejącego klucza?
    3.Czy będę musiała wymieniać 2 zamki w obu drzwiach?
    4.Czy będę musiała wymienić go razem z kluczykiem do stacyjki?
    5.Czy jest ktoś z państwa zorientowany jaki byłby koszt?
    6.Gdzie to można zamówić?
    Szukałam na allegro, ale odpowiedział mi tylko jeden pan i oferował komplet drzwi
    :( , które były w innym kolorze, musiałabym je malować a to są już dodatkowe koszty.

Proszę o wyrozumiałość, nie jestem biegła w tematach motoryzacyjnych.
    Ja nie siedzę na internecie zbyt często, najczęściej w pracy.
    Dziękuję i pozdrawiam

• #2 22 Lut 2012 17:29
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Asystentka...... to widać.....

Jak zgubisz klucze od domu to też na allegro szukać będziesz całych drzwi?

Gdzie zadzwonisz w takiej sytuacji?

O! Widzę laguna nie jest już brata lecz w Twoje ręce trafiła? Gratulujemy oczywiście :D

• #3 22 Lut 2012 17:33
    Błażej

monikaTorun napisał:
    Szukałam na allegro

Mam rozumieć, że poza tym portalem aukcyjnym życie nie istnieje? Allegro żywi, allegro radzi, allegro nigdy cie nie zdradzi! Skoro miejsce do handlowania jest dla ciebie wyznacznikiem istnienia rzeczy w przyrodzie i miejscem porad technicznych, to tylko pogratulować! Więc kup te drzwi w innym kolorze, bo przecież tylko taka jest możliwość...

• #4 22 Lut 2012 20:16
    zeimp
    Moderator Samochody

Błażej napisał:
    Więc kup te drzwi w innym kolorze

Najlepiej wszystkie, żeby do siebie pasowały :D Z drugiej strony, to fajne, że w sieci TYLKO Nasze forum istnieje i Allegro :)

• #5 22 Lut 2012 20:33
    Błażej

Leszku - najpierw portal aukcyjny, a dopiero potem, może ewentualnie jakieś inne źródło informacji. Bo po co? Przecież tam wiedzą najlepiej i wszystko...

• #6 22 Lut 2012 22:56
    ravelation
    Poziom 21  

Na twoim miejscu zamontowałbym zdalne sterowanie do c.zamka uniwersalne zamiast mordować sie z oryginalnym zamkiem renault na podczerwień.
    Lepsze to chyba niż noszenie 2 kluczyków,wymiana zamków itp,no i radiowy pilot nie wymaga "celowania w kierunku tej czarnej kopułki koło lusterka" :D

• #7 23 Lut 2012 19:38
    monikaTorun
    Poziom 2  

Dziękuję panom za odpowiedzi - piszę bo tak wymaga kultura, której niektórzy obecni w dyskusji użytkownicy nie mają.
    kolego PRZEMO9826
    Większość czasu spędzam w biurze i nie mam czasu na jazdę samochodem po mieście w poszukiwaniu mechaników, ślusarzy, odwiedzania sklepów z częściami.
    Ale to nie wasz interes co robię, czym się zajmuję. Prawdopodobnie nie odnalazłbyś się w tym, co robię, bo ty tylko uczysz myszy latać.

Panie moderatorze Błażeju chyba pan zapomniał do czego służy Internetowe forum.
    Jeśli Wszyscy moderatorzy zachowują się jak pan, to współczuję użytkownikom.
    Rozumiem że zwykły użytkownik wygłosił chamską ripostę ale z racji sprawowanej funkcji panu to raczej nie przystoi.
    Forum służy do zadawania pytań , udzielania odpowiedzi oraz konstruktywnej wymiany zdań, opinii i pomysłów.
    Myślałam że znajdę na tym forum kompetentnych ludzi, którzy mi pomogą.
    Myliłam się, szkoda. Koledzy dorośnijcie, albo się nie odzywajcie, jeśli nie macie nic mądrego do napisania. Pisałam do prawdziwych facetów którzy pomogą..

Może jednak wasze sugestie będą pomocne - szczególnie jedna.
    Nie pytać tu o rady.

• #8 23 Lut 2012 19:55
    Błażej

A czego ty oczekujesz, skoro o dostępności części informowałaś się tylko na portalu aukcyjnym? Skoro pracujesz w biurze, to powinnaś być na tyle świadoma, że istnieją SKLEPY MOTORYZACYJNE, SERWISY, w tym SERWISY FABRYCZNE, firmy handlujące częściami do konkretnych marek, PUNKTY DORABIANIA KLUCZY i ŚLUSARZE ZAMKOWI... Czy te nazwy nic ci nie mówią? Czy wykazanie inicjatywy w tym zakresie przekracza już twoje możliwości i horyzonty postrzegania? I w odróżnieniu do ciebie wiem, do czego służy forum. Możesz tu podyskutować konkretnie, a scedować (takie trudne słowo) sprawę poszukiwania i wyceny naprawy na innych.
    Poza tym tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1210551.html
    pkt 5, tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1498611.html
    Te informacje i wytyczne też ci nic nie mówią? Bo jak na razie w kuriozalny sposób przedstawiłaś swój problem - zepsuły mi się zamki, co robić bo na allegro nie ma - sama nie dopełniasz wymogów formalnych, ale do pyskowania jesteś pierwsza.

• #9 23 Lut 2012 20:22
    Przemo9826

Na początek, ten samochód to w końcu brata czy Twój? Bo słowa o tym nie wspomniałaś.

monikaTorun napisał:
    Ale to nie wasz interes co robię, czym się zajmuję

Oczywiście że tak.

monikaTorun napisał:
    Prawdopodobnie nie odnalazłbyś się w tym, co robię,

Potwierdzam, dlatego tego nie robię lecz zlecam to ludziom którzy się znają na tym, Młynarski śpiewał róbmy swoje?

monikaTorun napisał:
    Panie moderatorze Błażeju chyba pan zapomniał do czego służy Internetowe forum.

"Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_dyskusyjne

Tak więc na jaki temat będziemy wymieniać informację droga Koleżanko?

monikaTorun napisał:
    i nie mam czasu na jazdę samochodem po mieście w poszukiwaniu mechaników, ślusarzy, odwiedzania sklepów z częściami.

Tym zdaniem mnie rozwaliłaś...

Czyli to my użytkownicy forum mamy przyjechać poszukać zrobić i naprawić, za darmo oczywiście. Bo Ty nie masz czasu, a co mnie to obchodzi? To Ty masz problem, to Ty musisz sobie radzić, oddaj do serwisu, odstawisz rano (może jeszcze auto zastępcze dostaniesz) odbierzesz po południu, zapłacisz i cieszyć się będziesz sprawnym autem. Tak wiem co powiesz, za drogi jest serwis, jeśli Cię nie stać musisz sama sobie radzić a to już wymaga jeżdżenia po mieście szukania i dzwonienia no ale już wcześniej napisałaś że czasu nie masz, tak więc jesteśmy w czarnej d.... :D

Forum techniczne ma to do siebie że to my naprawiamy auta rękoma pytających, zrób to zrób tamto, a Ty masz chociaż czym?

Jak na drugi dzień w biurze pokażesz się z połamanymi paznokciami i brudnymi rękoma od smarów? Siły nawet nie wystarczy Ci abyś tą tapicerkę zerwała z drzwi, a nawet jeśli byś wyciągnęła ten zamek to ani ja ani Ty tego nie naprawimy bo trzeba go oddać do ślusarza który je naprawia, ale niestety Ty czasu nie masz na jeżdżenie :(

• #10 23 Lut 2012 21:40
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Oddaj auto do firmy ktora naprawia zamki. Nr telefonu znajdziesz w ksiazce telefonicznej albo u Wujka Google

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson