Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez 1.6 GSi - nie działa deska rozdzielcza

22 Lut 2012 19:42 6883 10
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam Poloneza caro plus GSi. Ostatnio miałem pod maską mały pożar, po którym zaczął Poldkowi dolegać pewien problem a mianowicie po przekręceniu kluczyka w stacyjce nie świeci kontrolka ładowania (symbol akumulatora na tablicy) kontrolka ciśnienia oleju, nie działa wskaźnik temperatury silnika jak również wskaźnik poziomu paliwa. Pogrzebałem trochę w bezpiecznikach i doszedłem, że jak zmostkuję w mikroprocesorze piny oznaczone 30S i 15

Polonez 1.6 GSi - nie działa deska rozdzielcza

to wskaźniki i kontrolki działają normalnie a po zapaleniu jest ładowanie. Wszystko było by ok, gdyby nie to, że po zgaszeniu auta i wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki kontrolki dalej się świecą a wskaźniki wskazują co po dłuższym postoju prowadzi do rozładowania akumulatora.
    Myślałem, że to mikroprocesor ale podmieniałem z innego Poldka, gdzie wszystko jest ok i dalej problem jest. Więc raczej to nie to.
    Mam nadzieje ze dobrze opisałem mój problem.
    Liczę na Waszą pomoc, gdyż Poldek jest doinwestowany i dobrze mi służy.
    Z góry dziękuję. :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    30 - zasilanie stałe (choć to S mnie zastanawia)
    15 - zasilanie po stacyjce
    Schemat masz?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Nie mam schematu. Zaglądałem i tam wszystko wygląda ok. Myślałem ze to może stacyjka,ale to nie to.
    Może kolega Motronic podpowie w takim razie co odpowiada za te kontrolki i gdzie szukać problemu?
    Byłbym wdzięczny.
  • Poziom 16  
    Obrotomierz oraz kontrolki, od ręcznego i kontrolka silnika są podłączone do tego samego obwodu i też nie powinny działać.

Sprawdź inne rzeczy wycieraczki, światła itp. może coś jeszcze przestało działać.

Ten modulik napewno nie ma z tym związku.
  • Poziom 9  
    Nie działają też kierunkowskazy i wycieraczki na pierwszym stopniu tzn tak zwane czasówki nie działają. uszkodzenie to prawdopodobnie powstało przez zwarcie kabli + i - kierunkowskazu. Myślałem ze może kierunki mają swój bezpiecznik ale nie...
    Nie wiem już czego szukać :(
  • Poziom 9  
    Wiem ze od awaryjnych jest, ale on jest dobry i awaryjne są tylko kierunków brak.
    Więc zakładam że musi być coś jeszcze...pytanie tylko co. ręce już opadają :(
  • Poziom 11  
    W podobnej sytuacji dałem dodatkowe łącze z wł świateł.
    A co ty zrobiłeś ?.

pozdr
  • Poziom 2  
    czy już wiesz co było w tym temacie bo u mnie jest podobna sytuacja tylko kontrolki zapalają się gdy włączę wycieraczki na drugi stopień
  • Poziom 9  
    Niestety nie udało mi się dojsc wiec obszedłem układ dodatkowym kablem.