Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP 5150 - jak podłączyć jako drukarkę sieciową bez użycia komputera?

krisorek 22 Lut 2012 20:50 2194 4
  • #1 22 Lut 2012 20:50
    krisorek
    Poziom 9  

Witam.
    Posiadam drukarką HP 5150, jest ona podłączona do komputera stacjonarnego, ale często też drukuje na niej z laptopa poprzez udostępnianie, problem w tym, że aby coś wydrukować, to oczywiście muszę najpierw włączyć tamten komputer. Może moje pytanie może wyda się komuś trochę głupie, albo banalne, ale czy jest jakaś możliwość, żeby podłączyć ta drukarkę, która oczywiście sama w sobie nie jest drukarka sieciową, do sieci za pomocą, nie wiem, może jakiegoś modułu sieciowego, czy coś takiego, tak żeby drukować na niej, bez uruchamiania komputera do którego jest podłączona?
    Z góry dzięki za odpowiedzi
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 22 Lut 2012 21:03
    piterus99
    Poziom 43  

Takie urządzenia nazywają się Print Serverami - po polsku serwer wydruku. Kilka modeli routerów dysponuje taką funkcjonalnością, są także oczywiście takie urządzenia osobno.

0
  • #3 22 Lut 2012 21:23
    krisorek
    Poziom 9  

Dzięki za szybką odpowiedź.
    Nie wiem czy można podawać ze względów reklamowych na forum takich informacji, ale może jeszcze jakaś podpowiedź jaki konkretnie model jest dobry, warty zakupu, no i oczywiście w rozsądnych pieniądzach?
    Mój router nie ma niestety tej funkcji, wiec wchodzą w grę tylko osobne urządzenia.

0
  • #4 22 Lut 2012 21:27
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

EDIMAX PS-1206U, TP-Link TL-PS110U,

0
  • #5 22 Lut 2012 21:51
    krisorek
    Poziom 9  

Przepraszam, moja wina, zapomniałem dodać, że chciałbym to połączyć przez wi-fi. Znalazłem kilka modeli, ale skoro jeszcze temat otwarty to poprosiłbym o radę który wybrać?
    ELMAX PS-1210 MFN
    TP-Link TL-WPS510U
    PLANET FPS-3121G
    OVISLINK AirLive WFP-151U

Nie znam kompletnie tych urządzeń, dlatego proszę jeszcze o tą podpowiedź.

0