Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACER ASPIRE 5738Z bardzo się grzeje.

blk76 22 Lut 2012 20:55 1846 4
  • #1 22 Lut 2012 20:55
    blk76
    Poziom 8  

No więc tak. Mam tego notebooka od prawie 3-ech lat. W miarę upływu czasu coraz bardzie się grzeje. Wentylator chodzi bez przerwy. Teraz doszło do tego że nawet podczas oglądania filmu GPU ma 90 stopni a podczas grania dochodzi do 110!!! (GForce G105M 640MHz) Czyściłem go niedawno ale nic to nie dało. Nowe sterowniki jeszcze pogorszyły sprawę. W pewnym serwisie koleś mi powiedział że NVidia tak robi układy żeby padały po 2 latach i klapa. Teraz powstaje pytanie: czy gość ma rację, czy możliwa jest wymiana takiego układu i ile to będzie kosztowało a może trzeba by tak dać nową pastę termoprzewodzącą i tyle?
    Może ktoś mógłby mi coś konkretnie poradzić. Czytałem już na ten temat sporo ale porady typu przedmuchaj go z kurzu nie pomagają. Dodam jeszcze że dostęp do układu chłodzenia jest tylko po kompletnym rozbebeszeniu lapka. Brak klapki z dołu. Można sie dostać tylko do HDD i pamięci. Podkładka chłodząca też nie pomogła. Z góry dzięki za konkretne porady :)

0 4
  • #2 22 Lut 2012 20:59
    opamp
    Użytkownik obserwowany

Kiedy ostatnio czyściłeś chłodzenie i zmieniałeś pasty? Musiałeś złożyć po to aż nowy temat jak było pisane milion razy?

0
  • #3 23 Lut 2012 07:40
    blk76
    Poziom 8  

Przeczytałeś cały tekst dokładnie? Raczej nie. Prosiłem o konkrety!!!

0
  • #4 23 Lut 2012 08:07
    krzychupar
    Poziom 39  

Ala same czyszczenie z kurzu może nie pomóc. Trzeba rozebrać laptopa zdjąć chłodzenie usunąć starą pastę lub jakiś inny wynalazek termo przewodzący nałożyć niewielką ilość nowej pasty i skręcić z powrotem.

0
  • #5 23 Lut 2012 11:51
    blk76
    Poziom 8  

Dobra dzięki. Rozebrałem go na maxa co do śrubki. Wyczyściłem z kurzu i zdjąłem to coś z układów (niby pasta a ciągnęła się jak silikon) posmarowałem na nowo skręciłem i jest lepiej. Nawet dużo lepiej. GPU podczas gry ie przekracza 90 stopni a CPU 75. Co do wymiany GPU to sam sobie odpowiadam że nie ma takiej możliwości. Wlutowana na stałe. Temat uważam za zamknięty.

0