Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Cordoba alarm Alligator L430

sztiwen91 22 Lut 2012 21:20 3436 16
  • #1 22 Lut 2012 21:20
    sztiwen91
    Poziom 7  

Witam.
    Kupiłem niedawno w.w samochód, który posiadał alarm z centralnym zamkiem. Centralny zamek działa z kluczyka, lecz nie z pilota.
    Kable od alarmu prawdopodobnie są wszystkie dobrze podłączone, tak mi się wydaje.
    Pilot też działa niby podczas programowania przy włączonej stacyjce, ale gdy wyjmę kluczyk i naciskam na pilota nic się nie alarm nie chce się uruchomić. Proszę o jakąś instrukcję programowania, coś żebym wiedział jak ustawić zamykanie drzwi

0 16
  • #3 22 Lut 2012 21:31
    sztiwen91
    Poziom 7  

to znalazłem, mam już sprawdzone i niby wszystko dobrze ;p
    Najbardziej potrzebuje coś jak zaprogramować funkcje w alarmie, bo wydaje mi się że w tym jest jakiś problem.

0
  • #5 23 Lut 2012 10:36
    sztiwen91
    Poziom 7  

mam prośbę mógłby ktoś mi to przetłumaczyć?
    Bo pobrałem ten plik, odtworzyłem ale po skopiowaniu tekstu i wklejeniu np. do worda, słownika, zamiast liter wyskakują mi cyfry. A rosyjskiego nie znam :P

0
  • #6 23 Lut 2012 12:38
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tłumaczenia jest sporo, ale na tym etapie wystarczy ci tylko schemat podłączenia. Sprawdź zasilanie alarmu i zasilanie po stacyjce. Odłącz wszystkie linie alarmowe i sprawdź działanie alarmu. Bo z tego, co opisujesz, to w tej chwil alarm w ogóle nie reaguje na pilota.

sztiwen91 napisał:
    Pilot też działa niby podczas programowania przy włączonej stacyjce
    Co konkretnie robisz? Jak alarm reaguje na pilota? Mignie kierunkowskazami? Dioda zaczyna migać?

0
  • #7 23 Lut 2012 15:11
    sztiwen91
    Poziom 7  

Dobrze posprawdzam to jeszcze raz dokładniej.
    Pilot reaguje tylko gdy:
    - wł. stacyjkę otworzę drzwi, zamknę je, znów je otworzę, wył. stacyjkę i zamknę drzwi wtedy piknie syrena i raz mrugnie dioda
    - lub gdy 3 razy wł. i wył. stacyjkę alarm się odzywa.
    w tym czasie klikam pare razy pilotem i wył. stacyjkę a po następnym włączeniu stacyjki włącza się syrena i wyje, wyłączam ją poprzez naciśnięcie jakiegokolwiek przycisku, a gdy przytrzymam 1 przycisk to kierunkowskazy chyba 3 razy migną.

0
  • #8 23 Lut 2012 18:32
    Błażej

Nie baw się w ten sposób alarmem. Jeszcze wprogramujesz sam nie wiesz co...
    W tej chwili najlepiej zresetować alarm i przywrócić ustawienia fabryczne. Potem wprogramować piloty.

0
  • #9 23 Lut 2012 22:55
    sztiwen91
    Poziom 7  

A w jaki sposób można go zresetować?
    posprawdzałem kable jeszcze raz i zrobiłem schemacik bo mam całkiem inaczej podłączone jak w instrukcji powyżej.
    Seat Cordoba alarm Alligator L430
    Wydaje mi się że coś jest nie tak podłączone, bo niby powinno być jeszcze zasilanie od akumulatora a nie znalazłem

0
  • #10 23 Lut 2012 23:23
    Błażej

Według tego, co ja widzę, to wszystko tam jest źle podłączone. I od tego należało by zacząć.

0
  • #11 23 Lut 2012 23:44
    sztiwen91
    Poziom 7  

no właśnie czemu ktoś miałby w taki sposób to podłączyć? ;/

0
  • #12 24 Lut 2012 00:31
    Błażej

Nie jestem ci w stanie wyjaśnić intencji autora podłączenia.
    Osobiście odłączyłbym to całkiem, sprawdził działanie alarmu na stole i jeśli sprawny, to podłączył poprawnie.

0
  • #13 24 Lut 2012 10:34
    sztiwen91
    Poziom 7  

Będzie ciężko to pozmieniać, bo w miejscach gdzie nie ma nic podłączonego kable wtyczce są wyciągnięte ;/
    Nawet jeśli spróbuje je zrobić to wcześniejsza instrukcja jest jakaś inna, bo u mnie jest więcej gniazd w tym alarmie ( widać na moim odręcznym schemacie)

0
  • #14 24 Lut 2012 12:40
    Błażej

Właściwy jest ten w rosyjskiej instrukcji. Jeśli dla ciebie problemem jest brak przewodów z kostce, to zleć to komuś, kto nie boi się takich spraw. Przyjedź, zrobię.

0
  • #15 24 Lut 2012 13:05
    sztiwen91
    Poziom 7  

Nie boje się takich rzeczy ale będzie więcej roboty przy tym.

Tylko najgorsze że instrukcja jest po rosyjsku a nie po polsku i której nie dam rady przetłumaczyć...

Miałem wolną chwilę więc obejrzałem swój schemat i schemat z rosyjskiej instrukcji i tak patrze że jednak chyba dobrze jest założone. Ale czy alarm nie powinien mieć stałego zasilania z akumulatora? Bo u siebie nic takiego nie znalazłem żeby był podłączaony.

0
  • #16 24 Lut 2012 15:58
    Błażej

sztiwen91 napisał:
    jednak chyba dobrze jest założone.

sztiwen91 napisał:
    Ale czy alarm nie powinien mieć stałego zasilania z akumulatora? Bo u siebie nic takiego nie znalazłem żeby był podłączaony.

Drugie wyklucza pierwsze.
    jak to sobie nie przetłumaczysz? To nie działają tłumacze on line? Nie ma schematów do innych alarmów, by zobaczyć, co jest potrzebne do poprawnej pracy?

0
  • #17 24 Lut 2012 16:55
    sztiwen91
    Poziom 7  

Może i wyklucza, bo ja laik w tych sprawach

Jeśli chce Ci się sprawdzić to proszę :)
    weź pobierz tę instrukcję [rus] i spróbuj skopiować tekst i wkleić do jakiegoś edytora lub do tego tłumaczenia on line :p Zobaczysz czemu nie mogę, a jeśli dasz radę to proszę Cię o przetłumaczenie. U mnie skopiowany tekst zmienia się w jakieś cyfry, itp.

0