Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wada Micro SD Nokia (nowicjusz)

deothor 22 Feb 2012 22:24 1895 5
    deothor
    Level 2  
    Nie za bardzo wiem jak powinienem opisać ten problem... Może zacznijmy od "początku"

Moja karta Micro SD (2GB) Nokia pochodzi jako dodatek wraz z kupnem telefonu (xpress music). pewnego dnia komórka sama z siebie zaczęła szwankować (wyłączać się ot tak) więc bez większego zastanowienia by posłuchać trochę mojej muzyki przełożyłem kartę Micro SD do komórki mojego kolegi (zdecydowanie nowszy typ komórki dotykowej xpress music). Wszystko działało sprawnie cacy, jego komórka wykrywała kartę, można było wpisać 4 cyfrowy kod, żadnych problemów.

Jednakże jak długo można było użyczać komórki kolegi? Więc zakupiłem Samsunga (rozkładanego). I tu pojawia się problem: karta Micro SD nie działa. Po kilku doświadczeniach (różne typy/marki komórek) doszedłem do wniosku, że tylko komórki typu Nokia (xpress music i nowsze) odczytują moją Micro SD. wmontowane adaptery w laptopach, czy zwykłe czytniki także nie widzą karty.

I tu pojawia się moje pytanie:
    Jak wyciągnąć dane z takiej Micro SD, bez posiadania żadnej komórki Nokii w pobliżu? (nawet gdybym miał Nokię to kopiowanie prawie całych 2GB przez bluetooth zajęłoby mi z tydzień)

Może wydawać się śmieszne, czemu po prostu nie ściągnę muzyki jeszcze raz. Zrobiłbym to gdybym znał tytuły. Ponadto na micro SD znajdują się zdjęcia i inne dość ważne dla mnie rzeczy.

Z góry dziękuje

P.S
    Przepraszam za brak nazw komórek, jednakże sytuacja miała dobre 3 lata temu i już zapomniałem :( )
    staś pytalski
    Level 39  
    Jak rozumiem, masz założone hasło na kartę pamięci. Wyłącz opcję, żądania hasła. Na marginesie, za 30zł możesz kupić teraz nową kartę 4gb w normalnym sklepie, z gwarancją ze wszystkim. Stara karta ma prawo się zepsuć.
    deothor
    Level 2  
    staś pytalski wrote:
    Jak rozumiem, masz założone hasło na kartę pamięci. Wyłącz opcję, żądania hasła

Chętnie, tylko jak jeżeli nic nie czyta mojej karty ( a żadnej nokii nie ma w pobliżu)?
    A co do Micro SD 4GB. Mam cały czas Samsunga (najgorsza. z. możliwych. marek. komórek.)
    Który może odtwarzać, wczytać, odczytać maksymalnie 64 piosenki/zdjęcia.

Gdybym wiedział, że posiada tak nieprzemyślane wady, nawet bym tego patykiem nie tknął :(
    Pocieszny
    Level 38  
    Jeżeli założyłeś hasło na kartę na Nokii to najprawdopodobniej nie zdejmiesz go telefonem innej marki (nie spotkałem się z takim, na którym by się dało).
    deothor
    Level 2  
    Czyli w w chwili kiedy usunę hasło z micro SD (używając do tego Nokii) to karta będzie już działać normalnie?
    staś pytalski
    Level 39  
    Powinna, ale nie daję 100% gwarancji.