Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor ASUS VW193 wyłącza się

slawc 22 Lut 2012 22:42 3920 5
  • #1 22 Lut 2012 22:42
    slawc
    Poziom 11  

Witam

Na co dzień tego nie robię ale próbuje naprawić monitorek.

Monitor ASUS VW193 wyłącza się

Objawy : Monitor włącza się chodzi normalnie z 5 sek i wyłącza się
    Wymieniłem wszystkie elektrolity w zasilaczu i dalej to samo.
    Napięcia na płytkę sterujace 12 i 5 V w normie.

Może ma ktoś doświadczenie z tym monitorkiem

• #2 22 Lut 2012 23:07
    opamp
    Użytkownik obserwowany

Wylutuj i mierz opór uzwojeń. Jak będzie takie same dwóch to ok raczej jak inne to wiesz.
    I sprawdź jak wylutujesz trafa tranzystory czy nie mają zwarcia. Kondensatory były spuchnięte.

• #3 23 Sie 2012 07:45
    Niematotamto
    Poziom 16  

Witam, Poradziłeś sobie z tym monitorem?? mam podobny problem.
    Na razie nic nie wymieniałem, napięcia z zasilacza opisane jako +5 i +14 są, wprawdzie zamiast 14 mam 16V
    monitor wyświetla obraz z 3 sek i potem gaśnie, dioda zasilania świeci normalnie, jak wyłączę zasilanie i podam ponownie to monitor znowu wyświetli obraz na 3 sek.

Edit:
    napięcia na U701 i U702 ok. 3,3V i 1,8V

• #4 23 Sie 2012 23:19
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wyłącza się podświetlenie, więc usterka związana z inwerterem, lampami lub zasilaczem. Wskazówki, do których należy się zastosować, w postach powyżej.

• #5 04 Lut 2013 22:51
    London
    Poziom 9  

Witam. Mam podobny problem, model monitora ASUS VW193D-B , znalazłem jednego podejrzanego, mianowicie zaraz obok układu 77CD8VM znajduje się rezystor R806 jeśli dobrze widzę jego oznaczenie C68 szukałem w kalkulatorze smd na pewnej stronie nie było takiego oznaczenia, jest natomiast 68C wg. tego kalkulatora rezystancja wynosi 49,9kΩ. I tu pytanie czy dobrze rozszyfrowałem? Jeśli nie to proszę mnie poprawić, w jego miejsce podstawiłem o rezystancji zbliżonej do tej obliczonej ponieważ akurat nie miałem identycznego i monitor ożył. Nie pasuje mi jedna rzecz, mianowicie z matrycy wychodzą 4 wtyczki do świetlówek, wszystkie są sprawne a na jedną parę świetlówek w ogóle nie wychodzi napięcie, więc świecą tylko 2 świetlówki ale całość matrycy jest podświetlona. :?:

• #6 08 Lut 2013 01:05
    Daro
    Poziom 17  

Prawidłowa wartość R806- 68k

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson