Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens FS 275 jakie napiecie pionu i poziomu

Bodkowy 28 Dec 2004 14:42 780 3
    Bodkowy
    Level 11  
    Witam! mam pytanko odnosnie napiecia jakie ma wystepiowac na BU 508 (to chyba pion?) .obraz mam neico znieksztalcony.Moj ojciec wymienial powielacz ale o ile wime [, ]to cos bylo jeszcze na plytce przy kineskopie...(nie pamietam co) ale tv gra ok. W trybie serwisowym nie da rady ustwic geometrii:/ bawilem sie tym chyba ze 2 godziny i no nie da rady:/ [-] na dole ekranu jest obraz pofalowany i u gory w prawym rogu troche go zagina w dol ale da sie spokojnie ogladac tylko to drazni troszke:) Wiec ojciec prosil mnie bym zapytal was o te napiecie....bo moze to wina tego wlasnie? Dzieki sliczne za odpowiedzi:)
    trumnica
    Level 18  
    Ten tranzystor to poziom. A ten obraz to może być przez elki.
    jasiek2010
    Level 25  
    Witam,powyginany obraz może mieć różne przyczyny,ale napięcie BU bym zostawił,począwszy od toru sygnałowego czyli od anteny do synchro.
    Można wymienić kondki przy odch.pionowym ,na czym jest odchylanie? czy jest tam układ czy tranzystory,czasem,jak tu niedawno wyczytałem któryś peerek wyprostował komuś obraz.Pozdrawiam.
    Bodkowy
    Level 11  
    Zobacze czy jest tam uklad czy tranzystor...a odnosnie peerka..to fajnie by bylo..tylko ze w nim nie ma peerka:)