Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wrocław-Gaj nie odbieram MUX-2 z anteny pokojowej

22 Lut 2012 21:59 2612 3
  • Poziom 1  
    Witam,
    posiadam telewizor toshiba 26", tuner dvb-t cabletech URZ0090 oraz antene domową dvb-t Thomson. Lokalizacja Wrocław - gaj. Antene skierowałem na nadajnik Slęza, a odbierają mi telko kanały z mux3 tj. TVP1, TVP2, TVP INFO WROCŁ, TVP KULTURA, KISTORIA, INFO OPOLE I TVP POLONIA. Co zrobić, żeby załapało? Próbowałem ustawiać ręcznie (k.58), ale nic nowego nie znalazło. Antena jest nowa więc nie wiem co może być nie tak. Prosiłbym o jakieś wskazówki i pomoc

Temat wydzieliłem jako Nowy z : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2211179.html.
    Proszę abyś zapoznał się z zaleceniami w tym dziale : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1990612.html .

Przypominam również o Regulaminie pkt 3.1.13 (popraw wpis).
    [SP5ANJ]
  • flexghzflexghz
  • flexghzflexghz
  • Moderator
    Niewiele wiemy na temat tej "pokojowej anteny Thomson".
    Jeżeli zawiera wzmacniacz to musi być przesterowany. Sygnały na Gaju ze Ślęzy są bardzo silne a MUX2 jest nadawany na sąsiednim kanale co Polsat. Analogiczna sytuacja występuje w okolicach Szczecina i w Wielkopolsce - i w mniejszym stopniu na Podkarpaciu - na na sąsiednich kanałach pracuje nadajnik analogowe i cyfrowe, sygnały analogowe są czynnikiem zakłócającym sygnał cyfrowy. Do tego dekodery zewnętrzne maja bardzo uproszczoną konstrukcje, do tego najczęściej nie maja żadnej automatyki wzmocnienia, a pojecie selektywności sasiedniokanałowej nie istnieje.

Co można zrobić: jeżeli antena ma wzmacniacz (zapewne ma) to należy go wymontować i zastąpić symetryzatorem. Jeżeli nadal będziemy mieli problemy to należy na wejściu odbiornika założyć tłumik i stłumić sygnał do takiej wielkości przy której sygnał analogowy przestanie przesterowywać dekoder cyfrowy (poniżej 3 mV dla sygnału analogowego).
  • Poziom 11  
    Ja generalnie też nie odbieram MUX2 - odbieram tylko MUX3 na kawałku kabla antenowego używając tunera cyfrowego podłączonego do laptopa.