Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dekodera Cyfry+ Sagemcom HDTV do karty TV hybrid LV3H

gekon79 22 Lut 2012 23:45 2480 5
  • #1 22 Lut 2012 23:45
    gekon79
    Poziom 10  

Witam.
    Mam problem z podłączeniem dekodera Sagemcom z hybrydową kartą telewizyjną LV3H PCI. Otóż chcę mieć możliwość oglądania programów z Cyfry+ poprzez dekoder na komputerze. Problem w tym, że karta tv ma złącze s-video 9-pinowe natomiast wyjścia w dekoderze to Scart(eurozłącze) 2xRCA(audio), HDMI oraz cyfrowe wyjście audio - SPDIF. Wiem, że najprościej można oba urządzenia połączyć za pomocą kabla scart->s-video 9-pin jednak nie mogę nigdzie takiego kabla znaleźć:( Jakie są jeszcze inne możliwości podłączenia tego sprzętu? Czy jestem zdany na kombinacje z różnymi przejściówkami i adapterami żeby to sprawnie połączyć? a jak tak to jakie? Poniżej podaję zdjęcia tylnych paneli obu urządzen:

Czy różne możliwe kombinacje dla tego połączenia bedą miały wpływ na jakość obrazu? Prosze doradźcie bo nie wiem jaki kabel ew. zestaw kabli/przejsciówek kupić. : |

0 5
  • Mitronik
  • #2 22 Lut 2012 23:59
    kizek
    Poziom 35  

Może przewód Scart->S-video 4-pin.

0
  • Mitronik
  • #3 23 Lut 2012 08:31
    gekon79
    Poziom 10  

nie moge takiego użyć bo w karcie tv jest s-video 9-pin(!) my myslalem nad przejsciówką scart -> 2xRCA(audio), s-video, ale i tam mi nic to nie daje bo w przejsciówce jest s-video 4-pin : /

0
  • #4 24 Lut 2012 02:42
    wpat
    Poziom 22  

gekon79 napisał:
    Czy jestem zdany na kombinacje z różnymi przejściówkami i adapterami żeby to sprawnie połączyć? a jak tak to jakie?

Do karty powinieneś mieć taką oryginalną przejściówkę zakończoną złączami RCA. W Twojej karcie nie jest to typowe gniazdo S-VHS lecz złącze 9 pinowe z innymi wyprowadzeniami.

0
  • #5 24 Lut 2012 09:08
    gekon79
    Poziom 10  

heh no wlasnie dostalem ją używaną samą kartę bez strowników, anteny FM , tylko mam antenę TV:/ Wczoraj zobaczylem że oryginalnie karta ma mieć przejściówkę , o której mowisz. Ale lipa. Jest szansa ze w jakimś sklepie z kabelkami kupię jaką kolwiek przejsciówkę z tego niestandardowego 9pinowego złącza? oby takie coś mieli bo wtedy nici z podłączenia..

0
  • #6 24 Lut 2012 11:32
    wpat
    Poziom 22  

Poszukaj w serwisach komputerowych, możesz też ją zrobić sam, lecz musisz znać oznaczenia pinów.

Popraw pisownię, bo to boli jak się czyta.

0