Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie elektroniki z odtw. MP3 do wieży

holek125 28 Gru 2004 14:53 2452 5
  • #1 28 Gru 2004 14:53
    holek125
    Poziom 13  

Witam!
    Posiadam wieżę Watso (elektronika z Daewoo AMI 310), niestety ostatnio mam problemy z CD, cały czas przeskakuje.Chciałem się również zapytać, czy jest możliwe podłączenie elektroniki z walkmana z odtwarzaczem MP3 do wieży, tak by odtwarzała ona i CD i MP3? Ostatnio natknąłem się na allegro na odtwarzacz z uszkodzonym laserem (PHILIPS EXPANIUM 203). Więc coraz bardziej się zastanawiam, nad złączeniem tych dwóch urządzeń. Wiec mam pytanko, czy jest to możliwe i jak mam się do tego zabrać?
    Z góry wielkie dzięki za pomoc.

• #3 30 Gru 2004 11:27
    Billy Corgan
    Poziom 19  

A nie prościej po prostu wyczyścić laser w wieży? Odnośnie czyszczenia soczewki temat był poruszny n-krotnie więc poszukaj.
    Możesz oczywiście z wyjścia w "walkmanie" (najlepiej jak masz line-out) podłączyć do wieży pod line-in. A jak nie masz line-out to możesz też w ostateczności przez gniazdo słuchawkowe... ale to chała.
    A może tak jak poprzednik mówi, chcesz to wbudować czy coś??
    Trochę precyzji nie zaszkodzi.

• #4 31 Gru 2004 16:37
    holek125
    Poziom 13  

Dokładnie to chciałbym to wbudować. Podłączyć samą elektronikę z walkmana do wieży, tak by odtwarzała ona format MP3. Z czyszczeniem lasera sobie poradzę, chodzi mi tylko o złączenie tych 2 urządzeń w jedną całość!

• #5 31 Gru 2004 19:04
    djpeterek
    Poziom 23  

to jest kupe roboty i zabardzo skomplikowane jak się wydaje

• #6 01 Sty 2005 18:29
    Jdsoul
    Poziom 23  

Jak najbardziej jest to możliwe.
    Zależy przedewszystkim od tego co chcesz docelowo uzyskać.
    Zakładam że zastapić istniejący napęd CD elektroniką i napędem z walkmana.
    Konieczne będzie zlokalizowanie zasilania (w walkmanech naczęściej jest + 3V dwie baterie AA , czasem + 6V 4 bareie AA).
    Za pomocą multimetra znajdujesz w twojej wieży napięcie w zakresie od 9-12V w okolicy głównego mostka.zasilajacego.
    Następnie za pomocą stabilizatora LM 117T budujesz zasilacz stabilizowamy i ustalasz jego napięcie pracy dostosowane do elektroniki walkmena.
    Jeśli chcesz sterować powinieneś na płycie czołowej wieży odtworzyć potrzebne przyciski z walkmena i dostosować otwór do wyświetlacza z walkmena.

Ostatnia sprawa to znaleźć linie audio z istniejacego moduł odtarzacza w wieży najczęściej ekranowane kable i wykorzystać wyjście słuchwakowe walkmama obniżone dzielnikiem rezystancyjnym do poziomu 100mV.
    Wówczas po przełączeniu na płycie czołowej w tryb pracy z CD otrzymasz dźwięk z elektroniki walmana.
    Zostaje jeszcze sklejenie mechnicznych elementów napędu walkmana, ale to już drobiazg.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME