Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie elektroniki z odtw. MP3 do wieży

holek125 28 Dec 2004 14:53 2710 5
 • #1
  holek125
  Level 13  
  Witam!
  Posiadam wieżę Watso (elektronika z Daewoo AMI 310), niestety ostatnio mam problemy z CD, cały czas przeskakuje.Chciałem się również zapytać, czy jest możliwe podłączenie elektroniki z walkmana z odtwarzaczem MP3 do wieży, tak by odtwarzała ona i CD i MP3? Ostatnio natknąłem się na allegro na odtwarzacz z uszkodzonym laserem (PHILIPS EXPANIUM 203). Więc coraz bardziej się zastanawiam, nad złączeniem tych dwóch urządzeń. Wiec mam pytanko, czy jest to możliwe i jak mam się do tego zabrać?
  Z góry wielkie dzięki za pomoc.
 • #2
  michald
  Level 33  
  Sprecyzuj dokladniej swoje pytanie .

  Czy tobie chodzi o podlaczenie samego sygnalu audio z tego odtwarzacza czy umieszczenie tej calej elektroniki w jakims innym odtwarzaczu do zestawu wiezowego i polaczenie tego do napedu w tym odtwarzaczu ?
 • #3
  Billy Corgan
  Level 20  
  A nie prościej po prostu wyczyścić laser w wieży? Odnośnie czyszczenia soczewki temat był poruszny n-krotnie więc poszukaj.
  Możesz oczywiście z wyjścia w "walkmanie" (najlepiej jak masz line-out) podłączyć do wieży pod line-in. A jak nie masz line-out to możesz też w ostateczności przez gniazdo słuchawkowe... ale to chała.
  A może tak jak poprzednik mówi, chcesz to wbudować czy coś??
  Trochę precyzji nie zaszkodzi.
 • #4
  holek125
  Level 13  
  Dokładnie to chciałbym to wbudować. Podłączyć samą elektronikę z walkmana do wieży, tak by odtwarzała ona format MP3. Z czyszczeniem lasera sobie poradzę, chodzi mi tylko o złączenie tych 2 urządzeń w jedną całość!
 • #5
  djpeterek
  Level 23  
  to jest kupe roboty i zabardzo skomplikowane jak się wydaje
 • #6
  Jdsoul
  Level 23  
  Jak najbardziej jest to możliwe.
  Zależy przedewszystkim od tego co chcesz docelowo uzyskać.
  Zakładam że zastapić istniejący napęd CD elektroniką i napędem z walkmana.
  Konieczne będzie zlokalizowanie zasilania (w walkmanech naczęściej jest + 3V dwie baterie AA , czasem + 6V 4 bareie AA).
  Za pomocą multimetra znajdujesz w twojej wieży napięcie w zakresie od 9-12V w okolicy głównego mostka.zasilajacego.
  Następnie za pomocą stabilizatora LM 117T budujesz zasilacz stabilizowamy i ustalasz jego napięcie pracy dostosowane do elektroniki walkmena.
  Jeśli chcesz sterować powinieneś na płycie czołowej wieży odtworzyć potrzebne przyciski z walkmena i dostosować otwór do wyświetlacza z walkmena.

  Ostatnia sprawa to znaleźć linie audio z istniejacego moduł odtarzacza w wieży najczęściej ekranowane kable i wykorzystać wyjście słuchwakowe walkmama obniżone dzielnikiem rezystancyjnym do poziomu 100mV.
  Wówczas po przełączeniu na płycie czołowej w tryb pracy z CD otrzymasz dźwięk z elektroniki walmana.
  Zostaje jeszcze sklejenie mechnicznych elementów napędu walkmana, ale to już drobiazg.