Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co odpowiada na ilość wydrukowanych przez toner stron? Jakie czynniki?

23 Lut 2012 10:02 1466 9
  • Poziom 2  
    Witam forumowiczow. Mam pytanie odnosnie ilosci drukowanych przez toner stron. Testuje jeden toner na tych samych czesciach ,ta sama gramatura prochu. Jeden robi przypuscmy 4000 kopii ,drugi o 500 stron mniej. Co moze miec na to wpływ? Z góry dzieki za odpowiedzi.
  • Poziom 32  
    Przed wszystkim odpowiedzialne jest procentowe pokrycie (tekst zabiera mniej niż kartka pokryta choćby w połowie kolorem ),drugi czynnik DPI - sukaj w necie na ten temat.
  • Poziom 2  
    tylko puszczam testy cały czas o 5% pokryciu strony, wiec to wykluczam.
  • Poziom 32  
    Poczytaj o tym DPI, jakość tonera czy tuszu też ma duży wpływ, jeśli używasz jeden rodzaj tonera od jednego sprzewdawcy pozostaje DPI lub drukarka nierównomiernie go pobiera.
    Zauważ że każde zdjęcie we właściwościach pod zakładką szczegóły ma podane DPI, zmienisz to jedynie w edytorze graficznym.
  • Poziom 2  
    tylko chodzi o to ,ze ja zajmuje sie regeneracja tonerów. Robie toner ten sam ,na tych samych materiałach. Wsypuje tyle samo prochu. Testuje na teście ISO przy 5% pokryciu strony. Na próbie 5 testowanych tonerów mam odchył o np.200-300 stron.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Oczywiście że będzie odchył ma na to wpływ wiele czynników. Stan powierzchni bębna stan naładowania bęnna jakość rolki ładującej jakośc wałka magnetycznego, Jakośc styków bębna i rolki, stan rolki transferowej wałka mag.to tak po krótce. Są to czynniki które decydują o ilości toneru przenoszonego z wywoływaczki na bęben a dalej na kartkę i do śmietniczki. Praktycznie nie znajdziesz dwóch kartridge o dokładnie takich samych parametrach więc stąd rozrzut wydajności nawet jeżeli bedziesz testował takie same cartridge w tej samej drukarce.
  • Poziom 2  
    Rozumiem ,dzieki za odpowiedz. Jesli ktos ma jeszcze jakies sugestie ,bede wdzieczny.

Dodano po 4 [minuty]:

A czy np. testowanie tonera w drukarce ,np puszczanie 100 stron pod rząd ,lub 200 ,ma jakiś na to wpływ?
  • Poziom 15  
    Z mojego 20 letniego doświadczenia wiem, że zarówno kopiarki jak i drukarki jeżeli robią w jednym cyklu dużo wydruków tonera starcza na trochę dłużej niż w przypadku "dziubania" po 2-3 strony. Dotyczy to małych kopiarek czy drukarek jak i dużych maszyn biurowych.
    Każde uruchomienie urządzenia, każdy obrót bębna zanim wydruk ruszy, powoduje i tak zebranie z wałka magnetycznego śladowej ilości tonera co ma przełożenie na większe "wyciągnięcie" tonera.
  • Poziom 24  
    golonski napisał:

A czy np. testowanie tonera w drukarce ,np puszczanie 100 stron pod rząd ,lub 200 ,ma jakiś na to wpływ?

Wszystko ma znaczenie.
    Raz maszyna drukuje i robisz 100 stron drugim razem 200 odbitek, niby to samo ale czy aby.
    Porównaj czy zarówno pierwsza jak i ostatnia stroną są identycznie czarne, czy może któraś bladsza, czy blednieje wraz z kopią czy mniej więcej się utrzymuje odcień czerni, patrz nie tylko pod względem wydruku ale też i tła?
    Idealna maszyna powinna zrobić tak samo pierwszą jak i ostatnią stronę.
    I tu wchodzi rola czujników to one maja za zadanie dostarczać toner by było takie same nasycenie tonera w developerze. Laboratoryjnie mieszasz toner by mieć pewność iż napełniasz za każdym razem takim samym o takich samych parametrach?
    Przy wszystkim masz jeszcze ładowania, które są odpowiedzialne za przenoszenia tonera na bęben to znów na kartkę. Czy zasilasz swoją drukarkę z idealnego źródła zasilania by mieć pewność iż ładunki są ZAWSZE na takim samym poziomie co do jednego Volta a nawet wartości mniejszych?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Nawet wilgotność ma na to wpływ.
    Toner jest higroskopijny i maszyna zmienia właściwości statyczne.