Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hydrofor MMB HWW1000/20 Cieknie między silnikiem a pompą na wałku

witek271 23 Feb 2012 11:19 11861 11
 • #1
  witek271
  Level 20  
  Posiadam hydrofor MMB HWW1000/20 i przy podłączeniu ciągnie fajnie wodę (wcześniej się wyłączał ale nagle przestał) ale dochodzi do 4 barów i pryska między pompą a silnikiem tj na a pompa wyłącza się dopiero przy 4,5 bara

  Hydrofor MMB HWW1000/20 Cieknie między silnikiem a pompą na wałku

  Rozebrałem go i tam jest taki element gumowo metalowy ze sprężynką w środku
  to element z obrazka o numerze 5 albo 6 bo dokładnie nie widać Podejrzewam (ale nie jestem pewien) że to ten element jest odpowiedzialny za uszczelnienie między wałkiem a korpusem pompy

  Hydrofor MMB HWW1000/20 Cieknie między silnikiem a pompą na wałku

  Nie wiem jak ten element się nazywa żeby go w ogóle gdziekolwiek znaleźć i czy można go gdziekolwiek kupić czy zregenerować? Czy też może będzie potrzeba zakupu całej pompy?
 • Helpful post
  #2
  stanislaw1954
  Level 43  
  Witam.
  Element nr.6 to "oring" (gumowy pierścień, o przekroju kołowym),a element nr.5 to prawdopodobnie "symering" Za małe powiększenie ,żeby to stwierdzić na 100%
  Do kupienia w sklepie z łożyskami.
 • Helpful post
  #4
  stanislaw1954
  Level 43  
  Ten rodzaj uszczelnienia do kupienia pewnie u producenta pomp, albo może w dobrej hurtowni.

  Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

  Może dodam, że tego typu uszczelnienie nie jest zazwyczaj samo powodem przeciekania. Najczęściej powodem jest spadnięcie lub przesunięcie pierścienia "segera ",który utrzymuje ten uszczelniacz, w odpowiednim miejscu na osi pompy.
 • Helpful post
  #5
  krzysiek7
  Moderator of Electricity
  Z tego co pamiętam tam nie ma zabezpieczenia, uszczelnienie mechaniczne, jest wciśnięte na wał i utrzymywane przez dokręcony wirnik pompy.
  Tu masz link do producenta takich uszczelnień, może coś dobierzesz:
  http://www.anga.com.pl/oferta.php?language=1
  Oprócz wymiarów części ruchomej musisz znać wymiary i kształt pierścienia stałego.
 • #7
  wolfikus
  Level 13  
  Mam podobny problem tylko pompa SKM 32.3 mianowicie to co wyżej jest pokazane to chyba jest uszczelnienie wału tak mi mówili i u mnie się to prawie rozleciało i powietrze się zasysa tamtędy i pompa nie wyłącza się :-(. Czy ktoś ma pojęcia gdzie takie coś można dostać? Nie mogę tego rozebrać bo pompa jako tako ale jeszcze dycha. Tylko trzeba ręcznie wyłączać i włączać, koszmar.
 • #8
  kgs245
  Level 16  
  Może coś się zmieniło, jeżeli nie to perspektywy są nieciekawe . Miałem ten problem 3 lata temu , to dość nietypowy element , niedostępny był nawet w poważnej hurtowni zaopatrującej zakłady przemysłowe . Proponowano mi sprowadzenie na zamówienie za cenę 2/3 nowej pompy , lub wysłanie pompy do serwisu naprawa z przesyłką w podobnej cenie . Dołożyłem grosza i kupiłem nową pompę , z uwagi na to że - jeżeli oś wałka pracującego w tym uszczelnieniu jest lekko skorodowana to wytarcie nowego uszczelnienia nastąpi bardzo szybko. Dla dobra sprawy wymiana tego uszczelnienia przy wżerach korozji na osi bez wymiany wirnika nie ma sensu.
 • #10
  wolfikus
  Level 13  
  http://pompy.jack.pl/Uszczelnienie-sprezynka-13x24;s,karta,id,P01655 Strona nadal istnieje :-), tylko czy to pasuje do pompy SKM 32.3? I nie wiem czy za tą kasę warto, zastanawiam się nad nowym zakupem. Jakaś MHI 1300 kosztuje 400 z hakiem MH ok 350 a 59 plusz koszty przesyłki to będzie 1/5 nowej i nie wiem jak długo pochodzi. Co o tym myślicie?
 • #11
  kgs245
  Level 16  
  Jeżeli wałek w miejscu styku z wargą uszczelki jest w dobrym stanie to ja bym zaryzykował. Ale jeżeli wałek nie jest idealnie gładki to tym szybciej wypiłuje uszczelkę im bardziej jest chropowaty , to jest główna przyczyna zużywania się tego uszczelnienia . Oszlifowanie i wypolerowanie może spowodować że zmniejszona średnica nie zapewni dobrego styku na połączeniu wałek- zimering. -- Jeżeli wymiary ( 13X24 ) się zgadzają to to powinno to pasować.
 • #12
  darmando
  Level 2  
  Udało mi się kupić cały zestaw , uszczelniacz plus zimer za 35,00zł