Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jarzenie żarówki na klatce schodowej

23 Lut 2012 12:44 2066 5
  • Poziom 9  
    Witam
    W kuchni zamontowany jest podwójny włącznik światła. Jeden zapala żarówkę w tym pomieszczeniu, a drugi zapala lampę zamontowaną nad drzwiami wejściowymi do mieszkania. Obie lampy działają poprawnie, jednak po włączeniu lampy nad wejściem zaczynają jarzyć żarówki oświetlenia klatki schodowej... !!!
    Jaka może być przyczyna? Proszę o pomoc.
    Andrzej
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Troszkę nie rozumiem o jaką lampkę chodzi.

Jakieś 0.5 od mojej lampy która znajduje się nad drzwiami jest puszka, jednak nie mam pojęcia jak sprawdzić, czy znajdują się tam i ewentualnie jeżeli tak to które to są kable z mojego włącznika, ponieważ jest tam tych przewodów dość dużo. Żarówki które się żarzą to zwykła żarówka 220V, 60W a druga żarówka halogenowa w bańce takiej jak zwykła żarówka również na 220V. Podejrzewam że gdzieś musi być przebicie jednak na tyle słabe, że żarówki mają kolor ledwo pomarańczowy. Nie potrafię jednak sprawdzić gdzie to przebicie może się znajdować.
  • Poziom 9  
    Od kiedy się tak dzieje? Jak od niedawna to ktoś musiał niedawno majstrować przy instalacji.
  • Poziom 9  
    Kiedyś światło działało prawidłowo, jednak jakiś czas temu sąsiad (elektryk samozwaniec) wymieniał automat od światła na korytarzu bo poprzedni przestał działać. Rzekomo spalił się już właśnie przez to światło się żarzyło od naszej lampy. Jednak wcześniej lampa działała przez dobrych 20 lat i nic nigdy się nie paliło. (nie jestem w stanie powiedzieć czy światło się faktycznie żarzyło bo było to mieszkanie dziadka, ja jestem tutaj dopiero od 6 miesięcy) jestem jednak pewien, że kiedyś wszystko było jak się należy. Nie wiem jednak co ma wspólnego automat, światło z korytarza do mojej lampy, która jest podpięta do źródła prądu z domu, włącznika w domu i jedynie kable wyciągnięte są przed drzwi na korytarzu...
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Sagan napisał:
    Nie wiem jednak co ma wspólnego automat, światło z korytarza do mojej lampy, która jest podpięta do źródła prądu z domu, włącznika w domu i jedynie kable wyciągnięte są przed drzwi na korytarzu...

Zapewne twoja żarówka na korytarzu właczona jest między twoje zasilanie pochodzące z wyłącznika a obwód żarówek latki schodowej, jako dodatkowy "efekt" zapewne masz objaw gaśnięcia tej zarówki po załączeniu oświetlenia klatki.