Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Europejski lider sprzeda篡 techniki i elektroniki.
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Sharan 1.9 TDI 115 KM sprz璕這

markus49 23 Lut 2012 13:23 7691 21
  • #1 23 Lut 2012 13:23
    markus49
    Poziom 15  

Witam!

W styczniu tego roku po wczesniejszych problemach z ha豉sowaniem i szarpaniem samochodu zosta這 wymienione sprz璕這 dwumasowe. Doradzono mi zakup zaminnika KIT 4 koszt ponad 2000z :-(

Teraz niby wszystko jest OK jednak w czasie przyspieszania przy obrotach oko這 1900 - 2000 obr/min s造cha zn闚 jakis ha豉s jakby charczenie.

Wymieniane by這 tylko sprz璕這 bez hydrauliki czy to mo瞠 mie jaki wp造w na prac silnika?

Na biegu ja這wym wkr璚aj帷 auto na obroty nie s造cha 瘸dnego ha豉su.

• #2 23 Lut 2012 13:45
    trans-serwis
    Poziom 39  

markus49 napisa:
    jednak w czasie przyspieszania przy obrotach oko這 1900 - 2000 obr/min s造cha zn闚 jakis ha豉s jakby charczenie.
    To s wibracje wynikaj帷e z braku ko豉 dwumasowego. Kto kto doradza zakup tego zestawu z Valeo nie ostrzega ci 瞠 tak si mo瞠 dzia?

• #3 23 Lut 2012 15:39
    kajaba autoserwis
    Poziom 29  

To samo powtarzam moim klientom, 瞠 bez potrzeby dwu masyw samochodzie nie montowali! No ale jak to ''Polak'' zawsze szuka oszcz璠no軼i!

• #4 23 Lut 2012 18:23
    robokop
    Moderator Samochody

Do sprawdzenia zawieszenie zespo逝 nap璠owego, czyli poduszki, wydech itp. A najlepiej by by這, gdyby autem przejecha si kto, kto si zna na rzeczy - tyko tak mo積a oceni co to ha豉suje - raczej daleki bym by od stwierdzenia 瞠 to sprz璕這.

• #5 23 Lut 2012 18:49
    trans-serwis
    Poziom 39  

robokop napisa:
    raczej daleki bym by od stwierdzenia 瞠 to sprz璕這.
    I tutaj by si pomyli. Moim zdaniem to s wibracje spowodowane brakiem ko豉 dwumasowego. Ha豉suje skrzynia. Do Sharana na PD 115 KM nie ma dedykowanego zamiennika dwumasy.

• #6 23 Lut 2012 21:12
    T5
    Moderator Samochody

Sprz璕這 charczy.Przerabia貫m to samo.Ze sztywnymi ko豉mi tak ju jest.

• #7 25 Lut 2012 18:17
    markus49
    Poziom 15  

Dzi瘯i! Ten ha豉s jako znios ale czy to nie zaszkodzi innym podzespo這m???

• #8 25 Lut 2012 18:57
    Dziarski Hank
    Poziom 25  

Zaszkodzi. Producent nie bez powodu zastosowa tu dwumas.

• #9 27 Lut 2012 10:10
    markus49
    Poziom 15  

To co mam teraz zrobi? W sklepie nikt mnie nie poimformowa, 瞠 mog by jakie negatywne skutki. W kilku ksi捫kasz i w kompie sprawdzali ze dwa dni co mo積a zastosowa i znale幢i w豉snie do mojego motoru KIT-4. Do silnika 19 do 2000r. taki zestaw kosztowa 1200z do mojego natomiast na pompowtryskach 2000z. nie s康z aby nie by這 r騜nicy mi璠zy tymi dwoma ko豉mi. Dwumasa kosztowa豉 2500z. Nie kupi貫m dwumasy tylko dlatego gdy niby ten zamiennik jest nie do zajechania a dwumasa 200ty i zn闚 do wymiany.

Co robi!?

• #11 27 Lut 2012 10:17
    kondziu2010
    Poziom 10  

Podtrzymuj...Robokop ma racj, trafna diagnoza to podstawa sukcesu.

• #12 27 Lut 2012 20:35
    markus49
    Poziom 15  

ale jak to jest z tym KIT-4. Jest on zaminnikiem do dwumasy przy moim silniku czy nie?

• #13 27 Lut 2012 21:58
    kondziu2010
    Poziom 10  

ko這 dwumasowe ma za zadanie wychwyci i t逝mi wszystkie wibracj. Niestety 瘸den zamiennik nie spe軟i tej roli, je瞠li producent zamontowa dwumas to on tam musi by, lub by wymieniony na nowy. w przeciwnym razie wibracje z wa逝 rozwalaj skrzynie itd......zamiennik to jest jak masz oe dwumas a zamieniasz do na luk czy sachs. nie mo積a zamieni dwumasa ko貫m sta造m, to tak jakby sprz璕ie趾o jednokierunkowe alternatora zamieni na zwyk貫.

• #14 27 Lut 2012 22:32
    cynio333
    Poziom 18  

kondziu2010 napisa:
    ko這 dwumasowe ma za zadanie wychwyci i t逝mi wszystkie wibracj. Niestety 瘸den zamiennik nie spe軟i tej roli, je瞠li producent zamontowa dwumas to on tam musi by, lub by wymieniony na nowy. w przeciwnym razie wibracje z wa逝 rozwalaj skrzynie itd......zamiennik to jest jak masz oe dwumas a zamieniasz do na luk czy sachs. nie mo積a zamieni dwumasa ko貫m sta造m, to tak jakby sprz璕ie趾o jednokierunkowe alternatora zamieni na zwyk貫.

Nie zgodz si w zupe軟o軼i. Dwumas spe軟ia rol t逝mika drga, kt鏎y jest/by zamontowany w ka盥ej tarczy sprz璕豉 poprzednich generacji. Osobi軼ie wymieni貫m kilkana軼ie sprz璕ie g堯wnie w silnikach vag i zak豉da貫m zestaw z solidnym ko貫m i sprz璕貫m ze spr篹ynami jakie wyst瘼owa造 w poprzednich generacjach. Efekt? Same pozytywy. (zreszt sam sobie takie za這篡貫m) Kilku z dawc闚 jest taks闚karzami, wi璚 eksploatuj swoje auta do b鏊u i 瘸den nie narzeka a wr璚z przeciwnie.
    Musz przyzna 瞠 z regu造 by貫m przeciwnikiem "poprawiania" fabryki, lecz w tym przypadku.......... jestem zdecydowanie za.

I taka dygresja. To w豉郾ie Valeo jest jednym z g堯wnych dostawc闚 k馧 dwumasowych i sprz璕ie. Czy nie dziwi nikogo, 瞠 ta sama firma wprowadza zamienniki z solidnym ko貫m i zestawem sprz璕豉 do tych samych modeli, do kt鏎ych produkuje ko豉 dwumasowe?
    Ciekawe czy zarabiaj na w豉snym projekcie czy na, moim zdaniem, celowym dzia豉niem in篡nier闚?

• #15 27 Lut 2012 22:47
    T5
    Moderator Samochody

Spr鏏uj za這篡 do 2,0 TDI.Fajne efekty p騜niej.

• #16 27 Lut 2012 22:56
    cynio333
    Poziom 18  

T5 napisa:
    Spr鏏uj za這篡 do 2,0 TDI.Fajne efekty p騜niej.

Jeszcze nie pr鏏owa貫m i po tym co napisa貫 domy郵am si czemu nigdzie nie widz zestaw闚 do 2.0 TDI. Na przysz這嗆 b璠 pami皻a. Ale co ka盥ego 1.9 TDI podtrzymuj zdanie.
    Swoj drog jestem ciekaw czemu akurat w 2 litr闚kach to si nie sprawdza.

• #17 27 Lut 2012 23:11
    T5
    Moderator Samochody

Sprawdza si-a jak瞠.Efektem ubocznym jest p瘯ni皻y wa.

• #18 27 Lut 2012 23:15
    cynio333
    Poziom 18  

No c騜 cz這wiek ca貫 篡cie si uczy. Ja w ka盥ym razie w豉郾ie si nauczy貫m czego nowego.

• #19 27 Lut 2012 23:19
    panam
    Poziom 29  

Koledzy to jest termat bez wyczerpania sygesti,. ja je盥輳mondeo i co cha豉s , ja wiem co ale nie mam czasu na wymian cz窷ci, co do tematu to tak jest sprz璕這 na alternatorze, proste do sprawdfzenia. pozdrawiam

• #20 27 Lut 2012 23:26
    cynio333
    Poziom 18  

Gdyby pad這 ko這 alternatora to powinno szarpa paskiem g堯wnie na wolnych obrotach. A co do sprawdzenia to masz racj...... nic prostszego.

• #21 28 Lut 2012 21:17
    markus49
    Poziom 15  

by mo瞠 temat jest bez wyczerpanie, jednak nie mo積a jednoznacznie stwierdi, 瞠 sprzedaawca wcisn掖 mi jak捷 lip. Sam m闚i, 瞠 ka盥y t dwumas zamienia na sta貫 ko這. Wczesniej nie by這 tego ko豉 dlatego montowali dwumas teraz jak wymy郵ono zamiennik to dlaczego nie (skoro wiele jest zalet). Dwumas jest ca造 czas dost瘼ny bo musz by dost瘼ne cz窷ci oryginalne dla tych, kt鏎zy nie wierz w zamienniki.

Dzi瘯i Cynio333, 瞠 podbudowa貫 mnie troch, 瞠 zaraz w豉snie wa albo skrzynia nie b璠zie do wymiany.

Rozumiem, 瞠 montowale te ko豉 1,9 tdi z pompowtryskami rocznik 2001.

• #22 28 Lut 2012 21:32
    robokop
    Moderator Samochody

T5 napisa:
    Efektem ubocznym jest p瘯ni皻y wa.

A w kt鏎ym miejscu p瘯a?

Tak dla potomnych - ko這 zamachowe dwumasowe, tak samo jak zwyk貫, z jednej strony ma mas, kt鏎a dzia豉 jako akumulator energii kinetycznej, a z drugiej strony t逝mik - amortyzator nier闚nomierno軼i momentu skr璚aj帷ego ( czy skr皻nego jak kto woli), generowanego przez silnik aby jego wahania z jednej strony nie przenosi造 si w postaci szarpni耩 na pozosta貫 elementy uk豉du nap璠owego,a z drugiej strony, ko這 dwumasowe i sprz璕這 alternatora maj za zadanie uwolni wa -dla cel闚 korekcji dawki wtrysku w豉郾ie poprzez pomiar pr璠ko軼i obrotowej wa逝, czyli przyspieszenia generowanego przez ka盥y cylinder z osobna. R騜nica jest w豉郾ie w zakresie k徠a obrotu pracy tego t逝mika. I to chyba tyle, pozwol sobie w徠ek zamkn望, jako 瞠 nic tu nikt nowego nie wniesie, a zaczynaj si kosmiczne teorie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME