Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CA-6 plus Satel ,Centralka alarmowa .

krzy36 23 Lut 2012 14:54 3440 9
 • #1 23 Lut 2012 14:54
  krzy36
  Poziom 12  

  Witam.
  Mam następujący problem z Centralą alarmową :

  Centralka przy załączeniu czuwania załącza się syrena...i nie da się jej wyłączyć za pomocą hasła użytkownika , musiałem dopiero odłączyc jej akumulator, który i tak został wymieniony na nowy ,Bo myślałem że on może byc tego przyczyną. Że syrena nie reaguje na polecenie manipulatora.

  Syrena też chwilowo robi przerwę lecz zaraz załącza się i tak cyklicznie idzie oszaleć.

  Na manipulatorze ciągle świećą się diody 7,8 oraz naruszona czujka 1 .

  Przy wpisywaniu hasła i jego akceptowaniu manipulator jakby się wyłączał.

  Może ma ktoś pojęcie co się dzieje????

  0 9
 • Pomocny post
  #2 23 Lut 2012 16:28
  humek
  Poziom 32  

  To proste. Masz naruszone linie 7i8 oraz pierwszą. Nie napisałeś ile linii użytkujesz? czyli ile masz podłączonych czujników.Linie które nie są "obciążone" czujnikami ruchu ,kontaktronami i mikrowyłącznikami w sygnalizatorach (sabotaż) powinny być wyłączone.U Ciebie prawdopodobnie jedna z tych linii jest zadeklarowana jako sabotażowa 24H i po podłączeniu zasilania zaczyna czuwać ,jako ze jest naruszona powoduje alarm. Druga sprawa to jeżeli nie masz podłączonego nic do wejść 7 i 8 a one sa zadeklarowane jako 2EOL /NC to będziesz miał alarm sabotażowy.Mało napisałes o systemie czy był już użytkowany ,czy kiedyś był "dobry" itd.

  0
 • #3 23 Lut 2012 16:33
  krzy36
  Poziom 12  

  Witam. Dzieki za odpowiedz.
  Więc sytuacja jest taka że alarm był już używany pod linie 7 i8 nic nie jest podłączone są to linie w manipulatorze. 1-6 są to linie w centrali wszystkie wykorzystane.
  Niestety nie wiem jak linie są zadeklarowane, więc chyba będę zmuszony wykonać reset ustawień???
  Same czujki ruchu oraz 1 syrena alarmowa.


  A dlaczego syrena nie reaguje na wpisywanie hasła w manipulatorze??

  0
 • Pomocny post
  #4 23 Lut 2012 18:45
  NOOKIA
  Poziom 28  

  krzy36 napisał:  A dlaczego syrena nie reaguje na wpisywanie hasła w manipulatorze??


  Czy to znaczy że syrena cały czas wyje pomimo wyłączenia alarmu w manipulatorze ??? Odłącz ją sobie na chwilę od centrali bo coś m mówi że coś z płytą jest nie tak.

  0
 • #5 23 Lut 2012 20:35
  krzy36
  Poziom 12  

  Tak wyje cały czas, musiałem ją odłączyć ręcznie przez rozkręcenie jej i odpięcie od dodatkowego aku, Gdy próbuję wpisywać hasło i je zatwierdzić manipulator przygasa. Jakby się wyłączał.

  0
 • #6 23 Lut 2012 20:55
  sharp
  VIP Zasłużony dla elektroda

  A może masz coś uwalone przy podłączeniach? Na wyjściu obsługującym sygnalizator?
  Bo tak to wygląda: próbujesz wpisać kod przy naruszonym wejściu, centrala zaczyna alarmować (brak sygnalizacji PRIORITY), w tym momencie na wyjściu robi się zwarcie lub przeciążenie - centrala gaśnie a zaczyna działać sygnalizator, ale dlatego, że z centrali zabrakło zasilania i włączyła się sygnalizacja rozłączenia.
  Do sprawdzenia jest też zasilacz centrali - być może jest uszkodzony (niewydajny prądowo).

  0
 • #7 23 Lut 2012 22:18
  krzy36
  Poziom 12  

  Sygnalizator czyli masz na myśli syrenę???
  Zasilacz centrali, jest jako trafo podłączone do sieci , myślisz że to coś z nim???
  Ale jest przeciez jeszzce aku do centrali więc jeśli by trafo dajmy nie dawało tego co ma dawać to aku przejeło by jego rolę....prawda??

  0
 • Pomocny post
  #8 24 Lut 2012 06:36
  humek
  Poziom 32  

  Centrala ma na "pokładzie" zasilacz z ładowarką która ładuje i kontroluje stan akumulatora.Trafo jest jakby częścią zasilacza i redukuje napięcie z 230V na 18V które potrzebuje zasilacz,myślę ze tu jest wszystko ok. Jeśli Tobie (tak zrozumiałem ) wyłącza się klawiatura jak wpisujesz hasła to sprawdź czy kabelki dochodzące do klawiatury dobrze kontaktują w zaciskach na płytce.Sytuacja jest prosta : po podłączeniu zasilania centrala na prawdopodobnie 7 czy 8 linii (które są w klawiaturze) "widzi" sabotaż gdyż zostało wcześniej tak zaprogramowane i robi alarm .Priorytetem dla centrali jest stan wejścia w alarmie nie kasowanie kodu z klawiatury więc sygnalizator (po Twojemu syrena,wyjec czy inna nazwa) jest aktywny.Nie musisz robić RESETU całości wystarczy że weźmiesz instrukcję instalatora (www.satel.pl są instrukcje do pobrania) i wpisując kod instalatora wejdzi8esz w nastawy i wyłączysz te niepodłączone linie. Co do sygnalizatora to na czas prób możesz go wypiąć z zacisków płytki pamiętając by zaciski te były zwarte rezystorem 2,2KOm który jest "czujnikiem" zamknięcia pętlą linii zasilającej (centrala-sygnalizator)Rezystor ten powinien być zainstalowany w sygnalizatorze zwierając zaciski zasilające (+i_) , jeżeli centrala go "widzi" czyli kabel od sygnalizatora nie jest przerwany to jest OK i na klawiaturze nie będziesz miał wyświetlanej awarii OUT....(tu numer wyjścia).To co opisałem dotyczy sygnalizatora zwykłego nie autonomicznego (czyli bez akumulatora Ty masz z akumulatorem i prawdopodobnie jak włączysz zasilanie to on "startuje" więc zobacz jak jest wyzwalany z minusa czy plusa to znaczy co mu potrzeba podać by działał czy plus 12V czy rozwarcie od masy (minusa) powoduje reagowanie -wycie) . Ja bym sprawdził najpierw wszystkie zaciski zasilające klawiaturę (+,_.CLK,DATA) czy mają dobre połączenie , centrala musi reagować na klawiaturę a potem powyłączał te niepodłączone linie.

  0
 • #9 24 Lut 2012 09:54
  krzy36
  Poziom 12  

  Ok , jutro bedę dopiero coś działał to dam znać czy coś pomogło czy nie, Możliwe że manipulator zgłasza sabotaż tymi 7 i 8 na manipulatorze.

  A gdy będę ściągał obudowę manipulatora aby sprawdzić połączenia należy odłączyć zasilanie???

  I jak odłączyć te wyjścia tzn. jaką funkcją bo jakoś nie mogę jej znaleść w instrukcji.

  0
 • #10 24 Lut 2012 12:39
  sharp
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Kolego - forum nie służy jako szkółka dla kompletnych laików.
  Regulamin p. 3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi,
  Zasady działu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1051644.html punkt 5.

  Temat zamykam.

  0
  Szukaj w 5mln produktów