Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux Inspire EWF 12470 W- usprawnienie

23 Lut 2012 15:14 2348 5
  • Poziom 24  
    Witam! Posiadam taką nową pralkę i jest sprawna, ale jest w niej dla mojej żony pewna niedogodność; po załączeniu i nastawieniu programatora na START zaczyna pracę od wypompowania wody bez względu na to czy wcześniej pozostała, czy nie. Niby wszystko w porządku, ale poprzednia pralka była na tyle "głupia", że można było najpierw nalać ciepłej wody (dom własny a woda z wodociągu o temp. ok.2-4 st. C) i szybciej osiągała zadaną temperaturę, co w rezultacie dawało lepsze pranie. I tu moje pytanie, czy istnieje możliwość wyeliminowania pracy pompy zaraz po włączeniu prania? Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    No może być ciężko bo pralka pewnie z elektronicznym programatorem a w takim przypadku trzeba by ingerować w sam program. Już łatwiej chyba by było przekonstruować sam pobór wody aby pobierała ciepłą wodę a nie zimną.
  • Poziom 24  
    Widzę, że nie jest proste bez ingerencji w oprogramowanie.
  • Poziom 24  
    Po kilku obserwacjach cyklów prania udało mi się znaleźć sposób na wypompowywanie wody na początku prania- bez ingerencji w układy zasilające i oprogramowanie. Po załadowaniu pralki nastawiam adekwatny program i włączam przyciskiem PLAY- po chwili włącza się pompa i wypompowuje wodę, której nie ma (trwa to ok.10 s.) następnie wciskam przycisk PLAY-PAUZA i muszę odczekać, aż elektromagnes puści drzwiczki bębna (2-3min.), otwieram je i nalewam ciepłej wody do bębna- trzeba też podać proszek do pierwszego prania. Następnie wciskam PLAY i pralka przechodzi do następnego punktu programu; dobiera wodę do potrzebnego poziomu i dalej pierze bez zmian. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Witam ja przy swojej pralce założyłem trójnik , i dołożyłem drugi wąż , obydwa węże połączone są z pralkom za pomocom zaworu trójdrożnego,jak zaczyna prać to otwarta jest ciepła woda , a jak płukanie to zimna. oczywiście ręcznie trzeba .
  • Poziom 24  
    Widzę, że użytkownicy pralek jakoś sobie radzą ze zmniejszeniem zużycia energii. Mój sposób może nie jest doskonały, ale bardzo skuteczny i dobrze się sprawdza. Temat zamykam.