Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra F 1.6 KAT 93r Zgasł i nie pali

ipsimus 23 Lut 2012 15:58 2348 6
  • #1 23 Lut 2012 15:58
    ipsimus
    Poziom 8  

Witam,

Mam problem z samochodem. Jest to silnik benzyna BEZ instalacji LPG. Siostra wracając do domu wjechała w kałuże, ale to nie musi mieć znaczenia. Kilka kilometrów dalej na skrzyżowaniu samochód zgasł i nie odpalił. W próbie zaciągnięcia na lince odpalił "na pych" i udało się dwa razy przegazować, ale po spadku obrotów znowu trup. Wszystko miało miejsce wczoraj. Dzisiaj na holu wrócił do domu. Przeczyściłem świece, ale to nic nie daje. Efekty jest jakby nie miał paliwa. Gdy trochę postoi próbuję załapać, ale tak jakby była jedna iskra i cisza. Dodatkowo zauważyłem wodę chlapiącą z paska rozrządu.

Moim pytaniem jest co może być nie tak? Czy można sprawdzić jakoś świece bez odpalania silnika? Czy woda, która dotarła do rozrządu mogła coś uszkodzić? Gdzie mogę szukać przyczyn jego niedyspozycji i jak to zrobić?

Pozdrawiam,
    Ipsimus

0 6
  • #2 23 Lut 2012 16:49
    ravelation
    Poziom 21  

A jak kręcisz rozrusznikiem to jest iskra na świecach?

0
  • #3 23 Lut 2012 18:51
    ociz
    Moderator Samochody

Świec się nie sprawdza ani nie czyści tylko się wymienia na nowe średnio co 40kkm. Ale nie polecam w zimę wymieniać bo się nie wygrzeją na krótkich odcinkach.

0
  • #4 23 Lut 2012 22:33
    PrzemekM-r
    Poziom 9  

Sprawdzanie iskry na świecach:
    1. Wykręć świecę.
    2. Podepnij przewód WN
    3. Przyłóż świecę do metalowej części silnika (masa musi być :) )
    4. Ty trzymasz i patrzysz a pomocnik kręci rozrusznikiem

Jak będzie iskra to problem jest prawdopodobnie w układzie paliwowym - zapchany filtr, niesprawna pompa paliwa itd.

Woda raczej nie powinna uszkodzić paska, być może przeskoczył kilka ząbków ale to czysta spekulacja...

0
  • #5 23 Lut 2012 23:14
    Vicki
    Poziom 13  

Najczęściej 2 rzeczy

1-pompa paliwa lub/ przekaźnik pompy na słupku z prawej strony
    2-modół zapłonowy w aparacie (jak ten duży)
    3-rzadki przypadek ale miałem raz uwalony sterownik

świece sprawdzić jak napisał kolega - brak iskry może świadczyć o module

paliwo odpiąć wężyk do wtrysku i włączyć zapłon jeśli poleci paliwko to już połowa sukcesu.
    POWODZENIA

0
  • #7 03 Mar 2012 07:55
    Vicki
    Poziom 13  

Rozrząd ople mają silniki bez kolizyjne i objaw może być taki

0