Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel corsa B x10xe 1998r. spalanie detonacyjne a rozrząd

gimbus2 23 Lut 2012 17:07 2843 3
  • #1 23 Lut 2012 17:07
    gimbus2
    Poziom 2  

Witam, mam pytanie czy mogę obwiniać rozrząd za spalanie stukowe?
    Tzn, prawdopodobnie będę musiał wymienić napinacz łańcucha rozrządu, bądź cały komplet ponieważ zaczął mi klekotać i łańcuch obija o prowadnice. Mam pytanie, czy w tym silniku reguluje się zapłon ręcznie, czy jest on sam regulowany, poprzez ustawienie rozrządu?
    Odnośnie spalania detonacyjnego to występuje one przy gwałtownym przyspieszaniu na IV i V biegu i przy prędkościach powyżej 60km/h.
    Proszę o poradę.

0 3
  • #2 23 Lut 2012 17:43
    12pawel
    Poziom 33  

A dlaczego twierdzisz że masz problem ze spalaniem detonacyjnym? Jeśli czujnik spalania stukowego jest w porządku to sterownik zapewne nie dopuszcza do takiego spalania. Może zawory po prostu Ci stukają?

0
  • #3 23 Lut 2012 17:53
    gimbus2
    Poziom 2  

Tak mi się wydaj, że to spalanie stukowe ponieważ z tego co wyczytałem to objawia się to odgłosem metalowych kulek obijających , albo coś w rodzaju głośnego iskrzenia. Dodam, że przy zatankowaniu paliwa 95 zjawisko się nasila, a na 98 "prawie" zanika, słychać je najbardziej na ciepłym silniku.

Dodano po 2 [minuty]:

Na 95 oktanach występuje nawet przy powolniejszym przyspieszaniu, a na 98 dopiero wtedy gdy szybko wcisne pedał gazu(prawie do końca)

0
  • #4 23 Lut 2012 18:34
    autoas
    Poziom 41  

Skoro masz wymienić rozrząd to się wszystko wyjaśni, a może nawet załatwi usterkę
    W tym silniku można by napisać, że nic się nie reguluje, sterowanie jest "automatyczne", ale mechanika ma być prawidłowo zrobiona...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo