Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel corsa B x10xe 1998r. spalanie detonacyjne a rozrząd

gimbus2 23 Feb 2012 17:07 3497 3
 • #1
  gimbus2
  Level 2  
  Witam, mam pytanie czy mogę obwiniać rozrząd za spalanie stukowe?
  Tzn, prawdopodobnie będę musiał wymienić napinacz łańcucha rozrządu, bądź cały komplet ponieważ zaczął mi klekotać i łańcuch obija o prowadnice. Mam pytanie, czy w tym silniku reguluje się zapłon ręcznie, czy jest on sam regulowany, poprzez ustawienie rozrządu?
  Odnośnie spalania detonacyjnego to występuje one przy gwałtownym przyspieszaniu na IV i V biegu i przy prędkościach powyżej 60km/h.
  Proszę o poradę.
 • #2
  12pawel
  Level 33  
  A dlaczego twierdzisz że masz problem ze spalaniem detonacyjnym? Jeśli czujnik spalania stukowego jest w porządku to sterownik zapewne nie dopuszcza do takiego spalania. Może zawory po prostu Ci stukają?
 • #3
  gimbus2
  Level 2  
  Tak mi się wydaj, że to spalanie stukowe ponieważ z tego co wyczytałem to objawia się to odgłosem metalowych kulek obijających , albo coś w rodzaju głośnego iskrzenia. Dodam, że przy zatankowaniu paliwa 95 zjawisko się nasila, a na 98 "prawie" zanika, słychać je najbardziej na ciepłym silniku.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Na 95 oktanach występuje nawet przy powolniejszym przyspieszaniu, a na 98 dopiero wtedy gdy szybko wcisne pedał gazu(prawie do końca)
 • #4
  autoas
  Level 42  
  Skoro masz wymienić rozrząd to się wszystko wyjaśni, a może nawet załatwi usterkę
  W tym silniku można by napisać, że nic się nie reguluje, sterowanie jest "automatyczne", ale mechanika ma być prawidłowo zrobiona...