Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW 320D E46 na czwartym i piątym biegu wibracje i lekkie tłuczenie z tyłu

23 Feb 2012 18:00 5067 7
  • Level 9  
    Witam.
    Mam problem z BMW E46 320D. To świeży nabytek z Niemiec, rocznik 2000. Gdy włączę czwarty lub piąty bieg, obojętnie na jakiej szybkości pojawiają się wibracje jakby w okolicach mostu i dźwięk, jakby koła były niewyważone, ale to odpada, bo nawet zmieniłem od swojego drugiego BMW koła i jest to samo. Na trójce też są takie objawy, ale o wiele mniejsze. Objawy znikają, gdy puszczę gaz, tzn. gdy nie ciągnie. Na jedynce i dwójce nic nie słychać. Z góry dzięki za podpowiedź.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 9  
    A sprawdzałeś podporę wału?
  • Level 9  
    Sprawdziłem. Jest ok.
  • Level 9  
    A jeśli wyrzucisz na luz, to spokój?

Dodano po 2 [minuty]:

Zobacz jeszcze, czy nie ma jakiś dziwnych luzów na wale przy wejściu do mostu i na półosiach.
  • Level 9  
    Na tym ostatnim krzyżaku jest taki milimetrowy maź 2-milimetrowy luz, ale nie wiem, czy to tak powinno być czy też nie. Jutro porównam z drugą BM-ką.
  • Level 2  
    Sprawdź, w jakim stanie jest łącznik gumowy wału napędowego. Znajduje się przy skrzyni biegów. U mnie był popękany i to było powodem podobnych drgań. Pozdrawiam.
  • Level 9  
    Jak sprawdzałeś również wyjście wałka ze skrzyni i jest sztywny, to robi się mała zagadka. Jeśli byłby to most, to myślę, że odezwałby się na niższych biegach przy mocnym przyspieszaniu. No nic... Popatrz i się odezwij, ja jeszcze pomyślę.
  • Level 9  
    Problem rozwiązany, okazało się, że wyrobione były dwie tuleje miedzy belką a mostem, oraz tuleja przednia belki. dziękuje za pomoc i pozdrawiam