Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zestaw stereo do za ok 3000

23 Feb 2012 19:23 3369 7
  • Level 10  
    Mam zamiar zakupić zestaw stereo do swojego pokoiku 18m2.

Słucham muzyki dość różnej, ale elektroniczna (nie techno), rock progresywny i metal (w tym death metal) stanowią ok. 80% całości.
    Komputer będzie stanowił główne źródło dźwięku (jeśli nie jedyne), dlatego zależałoby mi na możliwości podłączenia tego kablem optycznym.

Muzyka, to będzie ok 90% wszystkiego co wydobędzie się z głośników... filmy i gry podzielą się pozostałymi 10% (z resztą nie rozumiem po co wyłączać muzykę podczas grania... najwyżej przyciszyć)

Osobiście uważam, że potrzebuję jedynie wzmacniacza i kolumn.
    Muzyki słucham raczej cicho, na tyle cicho, że da się w miarę swobodnie rozmawiać.

Wstępnie namierzyłem kolumny Tonsil Maestro S, ale brak mi pomysłu nad wzmacniacz... Miałem już kupować yamahę a-s500, ale zauważyłem, że nie ma żadnego wejścia cyfrowego - o optyku nie wspominając...

Kolumn już słuchałem i przypadły mi do gustu... niestety były podpięte pod coś co przekracza moje możliwości finansowe...
    Swoją drogą mam trochę drewniane ucho i praktycznie nie słyszałem różnicy miedzy Maestro S i Maestro II 180, ale S-ki ładniej wyglądają :] ...i zbierają lepsze opinie, ale mam wrażenie, że to efekt propagandy... nastawiam się raczej na zakup nowego sprzętu, ale to raczej lenistwo, bo tak łatwiej znaleźć...

Nie zamierzam kupować sub-a, przynajmniej nie w tej dekadzie, więc Siesty raczej odpadają (a jak Was czytałem to spodziewam się, że zaraz mi je ktoś zaproponuje)

Swoją drogą muszę do tego kupić też kartę dźwiękową... ale na to mam oddzielny budżet :)
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Ot i mamy konkrety. To lubię. Tylko rada, zamiast kartę morze warto pomyśleć nad zewnętrznym DAC-iem. Poszedł bym raczej w kierunku nowy zestaw głośnikowy + używany wzmacniacz + DAC.
    Siesty faktycznie warto przynajmniej posłuchać. 18m to znowu nie taka duża powierzchnia. Nie powinno być problemu z nagłośnieniem. Dobrym pomysłem jest też posłuchać FX-200 i FX300 firmy STX.

Choć z drugiej strony za 2-2.5kzł można nabyć fajne zestawy głośnikowe używane. W tej cenie można liczyć, że nie były użytkowane jak Altusy i wyroby im podobne. No i można poszukać czegoś, co jest produkowane na ogólnie dostępnych przetwornikach (Audio Academy, Studio 16 Hertz, AKKUS, HARPIA, QBA, AKUSTYK, Usher itp).
  • Level 10  
    Na FX 300 obawiam się, że mnie nie stać... z tego co widzę to kosztują ok 1100 za sztukę... Na stronie STX jest niby zestaw do samodzielnego składania za niecałe 2000, ale nie wiem czy dałbym radę...
    FX 200 są jeszcze do przemyślenia...
    Altusy odpadają - nie mam tyle miejsca (rozmiar podstawy), poza tym wolę kolumny wysokie niż szerokie

Z używanym sprzętem zauważyłem jeden problem: dobrego rzadko ktoś się pozbywa...
    Chętnie też bym usłyszał o jakiś konkretnych wzmacniaczach, bo niestety "używany wzmacniacz + DAC" nie daje mi pola do poszukiwań dalszych opinii na ich temat.

A kartę dźwiękową i tak muszę kupić bo obecnie używana nie posiada żadnego SP-DIFa ani wyjścia optycznego... tylko seria zwykłych gniazd 3.5mm, więc chyba nawet DAC-a nie byłoby jak w to wpiąć.

Kolumny za 2k to jak dla mnie absolutny max... nawet to już przycina mi możliwości wyboru wzmacniacza bardziej niż zakładałem. Chyba, że rzeczywiście uda się znaleźć coś dobrego i łatwo dostępnego na rynku wtórnym.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    pogo0 wrote:
    ...
    Chętnie też bym usłyszał o jakiś konkretnych wzmacniaczach, bo niestety "używany wzmacniacz + DAC" nie daje mi pola do poszukiwań dalszych opinii na ich temat...

Poddałem tylko pomysł używanego wzmacniacza i DACa zamiast karty dźwiękowej.

pogo0 wrote:
    ...
    A kartę dźwiękową i tak muszę kupić bo obecnie używana nie posiada żadnego SP-DIFa ani wyjścia optycznego... tylko seria zwykłych gniazd 3.5mm, więc chyba nawet DAC-a nie byłoby jak w to wpiąć...

Kolego, oczekujesz pomocy, a samemu zupełnie nie zainteresowałeś się czym jest DAC. Wspomniałeś wcześniej o SPDiF więc sądziłem, ze takowe wyjście masz. Jeśli chcesz zakupić kartę aby mieć wyjście cyfrowe i podłączyć do wzmacniacza z przetwornikiem (zintegrowanym DACiem), to nie jest to najlepszy pomysł. No i komputer ma inne wyjście cyfrowe. :idea:

A gdzie szukałeś zestawów głośnikowych? Skąd opinia, że dobrych nie można kupić? Wiesz, ludzie ciągle czegoś poszukują. Zestaw który kosztował 5-6 kzł można kupić za 1/2, 1/3 ceny. Tylko trzeba poszukać na jakich jest przetwornikach.

Używany wzmacniacz C350 lub C370 NAD byłby świetny na początek. No i zmieścił byś się w założonym budżecie. Do tego DAC zamiast karty (tu masz oddzielne pieniążki).
    P.s.
    Nie samym alledrogo człowiek żyje. Kup kilka miesięczników o tematyce audio. Poszukaj w internecie. Jest tego na prawdę sporo (używanego, swietnego sprzętu).
    Na przykład tu:
    http://www.hifi.pl/gielda/wyswietl.php?grupa=kolumny1000
  • Level 10  
    Dzięki za pomoc... trochę się ogarnąłem dzięki temu co napisałeś...
    Tymczasem namierzyłem taki zestaw HK 3490 + dali concept 6: http://www.ceneo.pl/9847421
    Nieco mnie tylko przeraża różnica ceny między tym ile to kosztuje w kawałkach i w zestawie oraz niewielka ilość opinii o sklepie... strona sklepu też nie napawa zaufaniem.

Opinie jakie znalazłem o tym zestawieniu są raczej pozytywne. W poniedziałek lecę na odsłuch studyjny. Nie umawiałem się i nie dowiadywałem czy rzeczywiście dadzą radę, wiec nie mam pewności czy mi się to uda.
    Niestety nie mogę znaleźć możliwości odsłuchu u siebie w domu... swoją drogą pokój i tak musi iść jeszcze do wygłuszenia, bo nic nie ma prawa w nim dobrze grać w obecnym stanie.
  • Moderator
    pogo0 wrote:
    Tymczasem namierzyłem taki zestaw HK 3490 + dali concept 6

Posłuchaj. Moim zdaniem naprawdę warto. Co do opinii o sklepie, nie potrafię się wypowiedzieć.
  • Level 10  
    Już za późno... sprzęt jest u mnie...
    Akuat nie skorzystałem z tego sklepu tylko z alledrogo... i wyszło mi nawet 100 taniej niż oferowali w sklepie...
    Głośniki kupiłem już wygrzane, Ampek nówka sztuka...
    Podobno w HK słabo grają basy przed wygrzaniem... ale jeśli to jest słabo to ciekawe co będzie za kilka dni...
    Może ja się nie znam... ale w chwili obecnej nie czuję problemów z akustyka pokoju... ale wiem, że takie rzeczy oceniam dobrze dopiero po 2-3 piwach (nie wiem dlaczego na trzeźwo nie umiem)

Słysze masę szczegółów, o których nie maiłem pojęcia... nie umiem opisywać dźwięku ale bardzo mi się podoba... a na razie słucham głównie mp3. Niestety album, który mam zgrany na flac właśnie przestał mi się podobać. Usłyszałem jego braki, a może to są własnie braki w wygłuszeniu mojego pokoju.
    Za pare dni będę miał kilka elementów wygłuszających do pokoju, wtedy zobaczymy czy coś się poprawi (ale to pewnie wciąż będzie za mało)