Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LightBeam - projektor z czujnikiem ruchu współpracujący z każdą powierzchnią

panlis2010 23 Lut 2012 21:50 1412 0
 • LightBeam - projektor z czujnikiem ruchu współpracujący z każdą powierzchnią Projektory wdarły się przebojem do wielu instytucji, wśród których prym wiodą szkoły. Treści wyświetlane na ścianach potrafią znacznie urozmaicić zajęcia, łatwiej również o ciekawe prezentacje. Jednak główną niedogodnością związaną z tego typu sprzętem jest konieczność każdorazowego rezerwowania odpowiedniej powierzchni nadającej się do współpracy z projektorem.

  LightBeam zdaje się nie mieć tego problemu. Urządzenie to jest bowiem w stanie wyświetlać obraz na dowolnej powierzchni. Jak widać na poniższym nagraniu mogą to być zwykłe kartki, teczki czy pudełka. Kiedy obiekt znajdzie się w obrębie działania projektora, urządzenie samo dostosuje wielkość wyświetlanego obrazu do rozmiaru powierzchni czy jej położenia.

  Czujnik ruchu odpowiada za wykrywanie ewentualnego przemieszczania się obiektu, na który bada obraz. Zmianie ulegać może również poziom wyświetlanych szczegółów, w zależności od ilości dostępnej powierzchni. Oprócz konwencjonalnych sposobów sterowania urządzeniem, na jego działanie możemy wpływać również dowolnym przedmiotem znajdującym się w pobliżu, np. kubkiem po kawie czy butelką wody mineralnej, jak robi to autor wideo. Poniżej - nagranie pochodzące z niemieckiej Politechniki w Darmstadt, gdzie powstał projektor.


  Wideo: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=orPc94ZUNwQ


  Źródło: Link

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  panlis2010
  Poziom 20  
  Offline 
  Specjalizuje się w: tłumaczenia, copywriting
  panlis2010 napisał 518 postów o ocenie 12, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2010 roku.
 • OptexOptex