Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic 97, kłopoty z układem chłodzenia

marek p1 28 Dec 2004 17:32 4522 4
    marek p1
    Level 2  
    Posiadam Scenica 2.0 8V z automatyczną skrzynią biegów, instalacją LPG i klimatyzacją.
    Problem zaczoł się od tego, że szwankowało ogrzewanoe (raz było, innym razem nie grzał - linka pomiędzy nagrzewnicą a pokrętłem sprawdzona).
    Niedawno zaczeła szwankowć instalacja LPG (ogrzewanie wogóle nie działa), sprawdziłem parownik - zamarza, węże doprowadzające płyn "nagrzewający" są zimne, mogę jeździć tylko na bęzynie.
    Próbowałem odpowietrzyć układ chłodzenia poprzez uciskanie węży i odkręcanie koreczka na chłodnicy - nic nie dało. Sprawdzałem termostat - otwiera się przy około 80°C, chłodnica jest równomiernie gorąca. W casie pracy silnika w zbiorniczku wyrównawczym nie bąbluje, płynu nie ubywa, silnik się nie przegrzewa.
    Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, lub spotkał się z takim przypadkiem proszę o wskazówki.
    Pozdrawiam
    cobraa
    Level 27  
    sa 3 odpowietrzniki jeden blisko silnika na wezu lub obudowie a drugi na wezu taki koreczek ktory idzie od nagrzewnicy czyli z tylu za silnikiem przy scianie grodziowej.
    marek p1
    Level 2  
    Więc stawiasz na to, że układ jest porządnie zapowietrzony. Sprubuję znaleźć te odpowietrzenia, nie wiedziałem o nich. Dzięki
    cobraa
    Level 27  
    tak musisz odpowietrzyc tez na tamtych ale czesto sie zdaza ze lpg potrafi zrobic zaklocenie i przytumic przeplyw
    steffy
    Level 17  
    Sprawdź termostat i sposób podłączenia ogrzewania parownika już widziałem odwrotnie podłączone węże.