Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MB Actros V8 1851 Parametryzacja GM BM do przystawki mocy

23 Lut 2012 23:05 2293 5
  • Poziom 17  
    Actros z skrzynia I-Shift, zakładam fabryczną przystawkę odbioru mocy z wałkiem napędowym, czyli napęd hydrauliki i kompresora. Przystawka ma dwa elektro-zawory i dwa czujniki. Problem jest w tym że ciągnik nie ma PSM. Przystawkę podepnę pod BM i dodatkowym przełącznikiem kierowca będzie wybierał napęd hydrauliki lub kompresora.

Pytanie czy ktoś parametryzował 40 poziom BM.
    Moim zdaniem powinno to zadziałać, ale czy może mi to ktoś potwierdzić ?
  • Spec od Mercedesów
    Na początek to może jednak pisz wyraźniej co to za Actros - w końcu to auto jest robione już ćwierć wieku - dlaczego mamy się domyślać?
    Przystawki już wielokrotnie programowałem - zarówno w PSM jak i w FR (lub GM), ale przyznam, że skróty i terminologia którą stosujesz jest mi obca. Co to niby "40 poziom BM"?
  • Poziom 17  
    BM - Basic Modul 40 wg terminologi fabrycznej
  • Poziom 17  
    Przystawka działa. Trzeba zaprogramować 5 sterowników
    MR ten tylko w moim przypadku
    FR
    INS
    GM
    MFS
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    BM - to jest skrzynka bezpiecznikowa i jako tako jej elektronika nie jest do programowania, jest bardziej wykonawcza i nie ma możliwości wysłania komunikatu do FR czy INS że coś tam podłączyłeś. Nie podajesz jaką masz wersję Actrosa (najlepiej VIN).
    Do FR można wysłać sygnał z włącznika lub z czujnika przystawki i tak samo do INS, ale to zależy od modelu. Bo tak to sobie możemy gadać: Bez PSM nie bardzo widzę możliwość zaprogramowania warunków załączenia przystawki, oraz wymuszenia pracy FR (obroty silnika) czy wyświetlenia informacji na wyświetlaczu.
    Jeśli wersja ma bezpośrednie wejście na kontrolkę to nie ma problemu i reszta to tempomat ręcznie.
    Ale jak jest moduł GM to widzę, że to nowsza wersja.
    Życzę powodzenia, sam jestem ciekaw jak Ci to wyjdzie.
  • Poziom 17  
    Po wypowiedzi rozumiem ze kolega ma do czynienia z Actrosami pierwszej generacji.

Ten to 934.033

W GM programowalem funkcje poszczegolnych stykow.
    Czyli co ma sie pojawiac na okreslonym styku GM w moim przypadku
    sterowanie przystawki.

Programowac trzeba nawet to czy po nacisnieciu przycisku od przystawki kantrolka na przycisku ma sie zaswiecic czy nie.
    Czy na liczniku ma sie pokazac symbol przystawki czy nie.

Nie bede sie zaglebial jak mozliwe jest sterowaniem dwustopniowej przystawki odbioru mocy bez modulu PSM, teoretycznie niemozliwe.

Przystawka dziala pieknie.