Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nazwa części płyty głównej dv7-1004ea

airlive1990 23 Lut 2012 23:06 1193 3
  • #1 23 Lut 2012 23:06
    airlive1990
    Poziom 6  

Witam

Laptop to hp Pavilion dv7 1004 ea
    Płyta główna: 480365-001

Problem polega na tym że podczas rozkręcania laptopa ułamała mi się część odpowiadająca za trzymanie/dociskanie taśmy klawiatury. Wie ktoś może jak to się nazywa ? i Może na to angielską nazwę ? Bez tej części nie działa klawaitura w laptopie.

Moje pytanie brzmi czy jest możliwość dokupienia samego zatrzasku ?
    Od razu zaznaczam że nowe klawiatury są bez niego.
    W serwisie powiedzieli mi że czeka mnie wymiana płyty głównej co jest nieopłacalne.
    A może ktoś wie gdzie można dostać jakąś uszkodzoną płytę bo ja przeszukałem chyba cały internet i nigdzie nie znalazłam. Jedynie na ebay.com bez możliwości wysyłki do polski.

Pozdrawiam :D
    Nazwa części płyty głównej dv7-1004ea

0 3
  • #2 24 Lut 2012 00:00
    mssador
    Poziom 9  

Ale co kolego urwałeś, ten zatrzask czy cały port klawiatury ??? złamałeś go czy Ci wypadł ??? Jeśli wypadł to możesz go wcisnąć... Jeśli masz zamiar kupować nową/uszkodzoną płytę żeby to naprawić, to lepiej podklej 2-3-4-5 warstw taśmy bezbarwnej od strony drugiej jak ścieżki od klawiatury i poprostu wciśnij w gniazdo, później podklej taśmę do portu i gotowe. Jeśli urwałeś port... to zostaje Ci tylko wysyłka płyty do serwisu, gdzie Ci wymienią całe gniazdo :)

0
  • #3 24 Lut 2012 21:13
    airlive1990
    Poziom 6  

Ułamał się kawałem tego zatrzasku w taki sposób że nie dociska tej taśmy i klawiatura nie łączy. Port jest ok. Czyli rozumiem że nie dostane samego zatrzasku ??
    Podklejenie taśmą nie wchodzi raczej w grę. Próbowałem na różne sposoby to docisnąć i dalej nie łączyło. Pan w serwisie powiedział że ten zatrzask ma taki kształt żeby wysunąć z taśmy jakieś mikro połączenia i dopiero wtedy klawiatura zacznie działać...

Może macie jakiś inny pomysł jak rozwiązać ten problem ? męcze się już 3 tydz z klawiaturą wirtualną i podłączaną na USB.

Pozdrawiam

Dodano po 5 [godziny] 57 [minuty]:

Czyli nikt nie spotkał się z takim problem ??
    Prosze o pomoc..

0
  • #4 25 Lut 2012 00:31
    michal_aniol
    Poziom 32  

Niezły serwis co sugerował wymianę płyty gdy taka pierdoła się uszkodziła. Każdy lepszy serwis ma tych plastików przynajmniej ze 100 na stanie. Po prostu zanieś i ci wymienią.

0