logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Problemy z PS3 Classic: zawieszanie się i nieczytanie płyt w modelach CechG04 i CechL03

wentyl215 23 Lut 2012 23:07 2601 22
REKLAMA
  • #1 10590093
    wentyl215
    Poziom 19  
    Mam dwie konsole PS3 : CechG04 i CechL03 - G jest 40GB standardowo, ale zamieniona na 320gb dysk samsunga... L jest 80GB z anglii.

    Problem z czterdziestką polegał na nieczytaniu płyt i problemami z włączeniem się konsoli. Po wymianie lasera znowu konsola zaczęła czytać płyty, ale to nie koniec jej problemów ponieważ odpala się za każdym razem gdy jest zimna, jak już postoi trochę włączona to albo się zawiesza pokazując fioletowe piksele, albo wyskakują zielone kwadraciki przerywając obraz lub po prostu obraz się wiesza.

    Po takim zawieszeniu muszę czekać aż konsola znowu ostygnie bo po prostu się inaczej nie włączy, nie da obrazu, a nawet później nie chce się wyłączyć. Zwiecha zaczyna się po około 10minutach pracy konsoli.

    Druga konsola 80gb nie czyta także płyt, ale wiem na 100%, ze laser jest sprawny gdyż przerzucalem ja do tamtej czterdziestki i było OK.

    Laser sprawny, normalnie ładuje płytkę, kreci się, laser świeci ale w interfejsie PS3 niema w opcji gry tej płytki do wyboru grania.


    Proszę o pomoc przy wskrzeszeniu obu konsol....
  • REKLAMA
  • #2 10590490
    RuNNerka
    Poziom 15  
    W jednej masz gpu do reballingu a w drugiej albo logika napedu albo naped od innej konsoli.
  • #3 10590503
    wentyl215
    Poziom 19  
    Czy reballing na 100% pomoze - nie malo kosztuje powiem szczerze


    jesli chodzi o druga konsole z ta logika czy naped to ocb???
  • #4 10604388
    ebry
    Poziom 30  
    wentyl215 napisał:
    Druga konsola 80gb nie czyta także płyt, ale wiem na 100%, ze laser jest sprawny gdyż przerzucalem ja do tamtej czterdziestki i było OK.

    Laser sprawny, normalnie ładuje płytkę, kreci się, laser świeci ale w interfejsie PS3 niema w opcji gry tej płytki do wyboru grania.


    Czy po włożeniu płyty do napędu kręci się kółko w prawym górnym rogu?
  • REKLAMA
  • #5 10605106
    wentyl215
    Poziom 19  
    W interfejsie??? Nie
  • #6 10605169
    inv4der
    Poziom 16  
    Jaki masz model płytki logiki napedu?
  • #7 10605258
    wentyl215
    Poziom 19  
    BL1-003 - znalazłem to po prawej stronie w rogu napędu, czy o to chodziło???
  • #8 10605273
    inv4der
    Poziom 16  
    Nie, nazwa modelu jest na płytce obok najwiekszego ukladu -szukaj BMDxxx, ale to nie zmienia faktu że masz logike do wymiany z przeniesieniem układu z firmware na nowa, ewentulanie ten duży układ do reballingu czasem pomaga.
  • #9 10605348
    ebry
    Poziom 30  
    Jeżeli kółko nie kręci się w interfejsie po włożeniu płyty, oznacza to że napęd jest niesparowany, lub płyta główna ma problem z rozpoznaniem logiki napędu. Czasami wgranie nowego FW lub wymiana taśmy pomaga w takim wypadku. Jeżeli nie i po zabiegach tych nada kółko nie kręci się, oznacza to że logika jest niesparowana.
  • REKLAMA
  • #10 10610433
    wentyl215
    Poziom 19  
    Jak sparowac logike??? Tylko to mi zostaje

    aha no i czemu to wogole sie rozsparowalo skoro nic nie ruszalem ???
  • REKLAMA
  • #11 10610509
    ebry
    Poziom 30  
    Skoro nie ruszałeś i nikt przed tobą, to znaczy że uszkodziła się tylko. Czy przywracałeś ustawienia domyślne w recovery menu?
  • #12 10610518
    wentyl215
    Poziom 19  
    uszkodzila sie i trzeba ja wymienic??? Nic nie przywracalem... poprostu nagle przestala czytac plyty i tyle
  • #13 10610526
    ebry
    Poziom 30  
    No to:
    1. Wejdź w recovery menu i przywróć ustawienia domyślne konsoli.
    2. Podstaw dobry laser (sprawdzony działający w 100%)
    3. Sprawdź/wymień taśmy

    Jeżeli żadna tych rzeczy nie pomoże to masz logike napędu do wymiany.
  • #14 10614033
    wentyl215
    Poziom 19  
    Czy ustaiwnia domyslne konsoli usuna wszystkie moje dane???
  • #15 10636674
    wentyl215
    Poziom 19  
    No sparowanie pomoglo dla konsoli, ktora nie czytala plyt :D

    Problem jest jeszcze z ta druga konsola... jakies pomysly???
  • #16 10636686
    ebry
    Poziom 30  
    Czy może kolega opisać jak sparował napęd? Przyda się instrukcja dla forumowiczów.
  • #17 10636699
    wentyl215
    Poziom 19  
    Ja tego nie robilem... dalem koledze mowiac mu zeby sparowal. Z tego co wiem to cos tam kalibrowal czy jakos tak :(
  • #18 10640518
    wentyl215
    Poziom 19  
    Czy ktos moze mi pomoc z druga plyta??? Reballing nie pomogl, konsola nadal sie zawiesza.

    Ponoc trzeba wykluczyc przegrzewanie gdyz konsola wtedy powinna sie wylaczac.

    Powtarzam problem:

    Chlodna konsola dziala mi przez jakis czas, po czym zaczynaja pojawiac sie zielone piksele, czasem fioletowe. Czasem konsola sie wiesza lub jakby sie wiesza, tzn. wiesza sie obraz, ale glos nadal jest...

    Po takim zawiasie musze poczekac na ostygniecie konsoli, poniewaz inaczej nie pokaze interfejsu :(
  • #19 10640538
    ebry
    Poziom 30  
    Podstaw drugi laser, być może to jest problem. Jeżeli to nic nie da to masz GPU do wymiany.
  • #20 10640579
    wentyl215
    Poziom 19  
    Czyli co? Uszkodzenie GPU??? Moze same GPU sie uszkodzic??? Wymiana GPU chyba juz nie jest oplacalna prawda???
  • #21 10640651
    ebry
    Poziom 30  
    A co jest dziwnego w tym że masz uszkodzone GPU? Jeżeli przekulowałeś go i nadal masz błędy w wyświetlaniu to należy go wymienić. Można kupić układ lub wymontować z innej.
  • #22 10666572
    wentyl215
    Poziom 19  
    Witam , mam problem z konsolą ps3 , , mianowicie chodzi o to że gdy wł konsole i wkładam płytę do napędu to nie widzi jej za pierwszym razem , w prawym górnym rogu kręci się kółko przez jakiś czas po czym przestaje , wtedy wyciągam płytę wkładam po raz kolejny i dalej to samo ... dopiero po 10-15 min powtarzania tej czynności wreszcie w zakładce gry pokazuje się ikona z płytą , odpalam grę i wszystko hula , dodam że gdy chcę zmienić grę na inną to już nie mam opisanego wyżej problemu , wszystkie śmigają od pierwszego razu.
    Nie wiem co może być przyczyną , mi wydaje się że to wina napędu bo gdyby to była wina lasera to nie odpalił bym żadnej gry , dodam że laser miałem wymieniany na nowy jakieś 3-4 miesiące temu.

    Jeśli ktoś zna się na temacie to proszę o pomoc
REKLAMA