Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wolno pracujący komputer, zużycie CPU 90-100 %

tenesy 24 Lut 2012 09:39 1630 11
  • #1 24 Lut 2012 09:39
    tenesy
    Poziom 7  

Witam.
    Od jakiegoś czasu komputer pracuje niemiłosiernie wolno. Zużycie CPU potrafię mieć w granicach 90-100 % niezależnie od tego co robię (przeglądanie internetu czy granie w najnowsze gry - nie ma znaczenia). Na msconfig w zakładce uruchamianie mam same podstawowe programy.

Przeskanowałem :
    - MBAM - nie wykrył nic
    - Dr.CureIt - wykrył 1 zagrożenie, które usunąłem a dopiero potem doczytałem, że należy podać nazwę wirusa, przeskanowałem ponownie ale oczywiście nic już nie wykryło (mój błąd). Nie rozwiązało to jednak problemu.

Nie wiem czy log z GMER jest dobry. Do skanowania mogłem zaznaczyć tylko usługi, rejestr i pliki.

Jest to laptop MSI gt-683 z windowsem 7 64 bit.

Pozdrawiam.

0 11
  • #2 24 Lut 2012 12:01
    krzychupar
    Poziom 40  

W Menadżerze zadań jakie masz procesy, które obciążają procesor.

0
  • #3 24 Lut 2012 12:10
    arko71
    Poziom 25  

Zobacz, jak laptop zachowuje się bez zasilacza. Wiem, dziwna porada, ale mam taki sam problem z Compaq 8510p - straszne zamulanie, procek na minimalnej prędkości, komputer służbowy więc zero dziwnych programów - tylko poczta korporacyjna, jakiś program do pracy i czasami onet, wp itp. Zamulanie pojawia się albo zaraz po włączeniu, albo podczas pracy. Wczoraj zrobiłem eksperyment - pomiar prędkości dysku w momencie, gdy komputer już mulił z i bez zasilacza - różnica była szokująca - średni transfer bez 55MB/s, z zasilaczem 5MB/s.

0
  • #4 24 Lut 2012 12:16
    Grzybek6
    Poziom 15  

Przeskanuj komputer dobrym antywirusem. Proponuję Nortona lub kaspersky.
    Zobacz w menadżerze zadań w zakładce procesy, które programy zamulają najbardziej procesor. Jeśli nie jest systemowy to wyłącz.

0
  • #5 24 Lut 2012 13:05
    tenesy
    Poziom 7  

1. Nie jest to wina zasilacza, gdyż laptop pracuje na nim cały czas a wcześniej problem nie występował.

2. Obciążają procesy, które są aktualnie uruchomione ( włącze firefoxa to potrafi mi zjeść 80 %, włączę grę to 100 % - co ciekawe niezależnie od jakości grafiki. Fraps pokazuje mi nawet 80 klatek a zacina się okropnie). Ogólnie % CPU skacze jak szalony bez żadnego uzasadnienia. Zacina mi się nawet pasek w przeglądarce.

3.Jak by ktoś przejrzał te logi to by wiedział, że posiadam Kaspersky Internet Security. Oczywiście skanowałem nim system wielokrotnie.

Pozdrawiam.

0
  • #6 24 Lut 2012 15:25
    arko71
    Poziom 25  

tenesy napisał:
    1. Nie jest to wina zasilacza, gdyż laptop pracuje na nim cały czas a wcześniej problem nie występował.

...

Pozdrawiam.

Mój też cały czas pracował, ale zaczął się zachowywać tak, jak opisałem. Też trudno mi było w to uwierzyć. Sprawdź.

0
  • #7 24 Lut 2012 15:48
    tenesy
    Poziom 7  

Sprawdziłem. Nie ma różnicy.

0
  • #8 24 Lut 2012 16:04
    krzychupar
    Poziom 40  

Daj zrzut ekranu z menadżera zadań zakładka procesy dla wszystkich użytkowników.

0
  • #9 24 Lut 2012 16:54
    tenesy
    Poziom 7  

Zrzut procesów. Dodam, że nie zawsze muszę mieć na liczniku dużo %. Nawet teraz jest niby w normie, włączona tylko przeglądarka klikam nowa karta i czekam 20 sek. Nawet jak piszę to litery pojawiają się na ekranie 3-4 sek później niż je wystukuję ...

0
  • #10 24 Lut 2012 18:06
    Grzybek6
    Poziom 15  

Możesz spróbować przeinstalować Windowsa. Powinno pomóc :D

0
  • #11 24 Lut 2012 18:59
    krzychupar
    Poziom 40  

Ale jak włączysz grę Battlefield 3 bo to chyba od niej ten proces to zużycie wzrasta.

0
  • #12 24 Lut 2012 20:02
    Acorus 20
    Spec od komputerów

Sprawdz po odinstalowaniu Kasperskiego.

0
  Szukaj w 5mln produktów