Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda OctaviaI 2002r TDI błąd bocznego czujnika zderzeniowego G180

24 Lut 2012 11:22 15251 18
  • Poziom 11  
    Witajcie
    Właśnie udało mi się odczytać błąd i jest to:
    01222 sprawdziłem i jest to błąd bocznego czujnika zderzeniowego od strony pasażera G180, po skasowaniu pojawia się ponownie więc pewnie jest uszkodzony lub te nieszczęsne kabelki.
    Proszę dajcie znać gdzie ich szukać i gdzie jest ten czujnik.
  • Poziom 11  
    Witam
    właśnie wymieniłem sensor na "nowy" i pomimo kasowania dalej wyskakuje ten sam błąd. Różnica jest tylko w dodatkowym opisie. Pierwotnie było:
    01222 - Crash Sensor Side Airbag; Passenger Side (G180)
    37-00 - Faulty
    a teraz zmieniło się na:
    62-00 - No or Incorrect Adjustment
    Znalazłem już coś na temat kodowania sensora ale nigdzie nie jest to dokładnie opisane.
    Proszę dajcie znać czy chodzi o to kodowanie i jak to zrobić czy ewentualnie jeszcze coś innego.
    Pozdrawiam
    "nowy" oznacza oczywiście używkę
  • Poziom 35  
    Tam nie ma zadnej adaptacji. Wymieniasz i kasujesz.
  • Poziom 29  
    Przecież w opisie błędu jest napisane brak czujnika albo nie dopasowany .
    Coś więcej na temat historii auta .
    Jak była kolizja to ze sterownika Crash-a trzeba usunąć .
    Pzdr
  • Poziom 11  
    Auto posiadam od 6-ciu lat, nie miałem żadnej stłuczki. Podczas ostatnich mrozów rano napaliła się kontrolka poduszek. Po odczytaniu błędów było:
    37-00 - Faulty

Dziś wymieniłem czujnik na inny i skasowałem błąd. Ponownie pojawił się błąd tylko tym razem:
    62-00 - No or Incorrect Adjustment

Po ponownej zmianie na poprzedni błąd jak na początku. Przeczytałem gdzieś na forum że trzeba czujnik "zakodować".
    W między czasie psikałem styki Kontaktem do styków.
    To tyle.
  • Poziom 29  
    Wygląda na to że masz niewłaściwy G180
    Aby się upewnić można zamienić miejscami czujniki pasażera i kierowcy .
  • Poziom 11  
    zamienię jutro i dam znać
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam
    właśnie dokonałem zamiany obu czujników na stronę kierowcy. Skutek był do przewidzenia oba błędy przeniosły się na "drugą" stronę. Zarówno "fault" jak i "No or Incorrect Adjustment" w zależności który czujnik wepnę.
    Czujnik ze strony kierowcy po przełożeniu na stronę pasażera nie zgłasza żadnych błędów.
    Proszę dajcie znać czy napewno po założeniu czujnika z innego auta (używanego) nie trzeba wykonać żadnych czynności-adaptacji. Czy faktycznie posiadam zły czujnik. Numery katalogowe na wszystkich są takie same tzn. 600 909 606.
  • Poziom 35  
    Jakos tego drugiego nie adoptowałes i błedu brak. Masz zły lub uszkodzony czujnik.
  • Admin grupy Samochody
    Oznaczenie sensorka oczywiście identyczne.
  • Poziom 15  
    w tym modelu czujniki boczne najprawdopodobniej są parowane ze sterownikiem
    jak miałem taki przypadek to chyba15 sztuk używek podkładałem zanim trafiłem na właściwy

w blokach pomiarowych air bag jest gdzieś opisany jakiś numer przypisania tych czujników
    i ten podkładany musi mieć ten opis taki sam jak ten fabryczny dopiero wtedy da się wszystko skasować
  • Poziom 29  
    Przecież nic nie stoi na przeszkodzie zrobić adaptacje sterownika i się przekonać .
    Blok 00 .
    Pzdr
  • Poziom 11  
    I już wszystko wiem. :|
    Rozmawiałem z ASO i powiedzieli dokładnie to co już było tu pisane. Czujniki są "kodowane" do sterownika. Podobno można je sparować ale już nie powiedzieli jak.
    Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł proszę o info - nowy kosztuje ponad 400 zł - tragedia.
    Jak dokładnie robi się adaptacje korzystam z VCDS Lite.
  • Poziom 29  
    Airbag(15) ->Adaptacja(10) -> Grupa 00 -> Wykonaj
  • Poziom 15  
    z tego co ja wiem to ciężko jest z tym tematem adaptacje idzie chyba zrobić tylko na nówce czystej albo do serwisu jest to już pod właściwy numer vin przygotowane
    jak dla mnie masz dwa wyjścia

albo szukać po szrotach w okolicy właściwego podkładając i próbując skasować błąd jeśli nie daje się kasować szukasz następnego czujnika

lub szukasz całego sterownika wraz z kompletem czujników i wymieniasz
  • Poziom 29  
    Grupa 00 jest w porządku, zobacz jeszcze 07 .
    Jak test nie pomorze to tak jak kolega chomika radzi .
    Pzdr
  • Poziom 11  
    Witam
    udało się po próbie około 8 sztuk trafiłem na właściwy. Dla podsumowania całej sprawy warto zaznaczyć, że ruszyło dopiero na czujniku od octavi (wcześniej były od innych marek grupy VW).
    Temat zamykam i dziękuję wszystkim za pomoc. :D

Dodano po 2 [minuty]:

A jeszcze nie napisałem.
    Każdorazowo po założeniu czujnika błąd był kasowany, aż do momentu kiedy został założony czujnik od Octavi. Po skasowaniu błąd już się pojawił.