Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer AVIC-F900BT F700BT uszkodzona górna płytka

ttk_tomasz 24 Lut 2012 11:31 11344 19
  • #1 24 Lut 2012 11:31
    ttk_tomasz
    Poziom 13  

Witam, temat dotyczy radia Pioneer F900BT/F700BT a dokładnie górnej płytki w radiu. Uszkodzenie jej objawia się tym że radio zwykle nie daje się włączyć, zapala się podświetlenie po chwili gaśnie. Czy ktoś poradził sobie z tą usterką?

0 19
  • #2 02 Paź 2012 19:09
    Nico7
    Poziom 18  

Mam takie samo uszkodzenie Pioneera AVIC-F700BT. Po próbie włączenia na chwilę podswietlają się przyciski i zaraz gasną. Radia nie da się włączyć.. :(
    Czy kolega (albo ktoś inny) rozpracował tą usterkę.... :)

3
  • #3 31 Paź 2012 15:36
    arqarq
    Poziom 10  

ttk_tomasz:
    Chodzi o podświetlenie ekranu czy przycisków?

Nico7:
    Objaw taki może być związany z błędnymi danymi w nand flash. Spróbuj wejść do menu serwisowego:
    trzymając naciśnięte razem EJECT, MENU i MAP, naciśnij RESET na dłuższą chwilę, puść RESET i trzymaj dalej przyciski (da się to zrobić, nawet grubymi paluchami :)), aż zobaczysz niebieski ekran, wtedy puszczasz. Dalej góra, góra, dół, MENU, lewo, prawo, jesteś w uboot menu. 1. pozycja to WinCE update, która nas interesuje (enter to naciśnięcie knoba). Na karcie potrzebne pliki: 'winceimg.bin' i 'winceimg.cks'. Są w paczkach ZIP firmware na stronie pioneer.eu dla tego modelu, bodajże wersja 3.021. Wtedy wybierasz "update CE image from SD", opcja bez formatu.
    Jeżeli przejdzie, nie oznacza to od razu, że będzie działało - będzie wiadomo, że urządzenie jest sprawne i ktoś kumaty będzie mógł odtworzyć resztę danych (partycja 'MyFlashDisk').
    Jeżeli nie przejdzie, to:
    - możliwe, że kostka NAND jest uszkodzona i trzeba ją wymienić (boot w innym układzie, więc możliwe bez programatora);
    - sprawdź w bodajże "other tools" opcję "UBOOT TEST" - jeżeli wyjdzie "bad", to korzystając z opcji "UBOOT UPGRADE" w głównym menu, zaktualizuj uboot (pliki na karcie: 'uboot.bin' i 'uboot.cks', do znalezienia na AVIC411 - google). Jeżeli nadal "bad", to nie znam rozwiązania, sam chętnie bym poznał, bo też mam dostęp do takiego przycisku do papieru:) Z neta widzę, że problem występuje; wymiana całego PCBA kosztuje niemało.

Pozdrawiam

2
  • #4 04 Lis 2012 19:24
    Nico7
    Poziom 18  

Dzięki za wszystkie podpowiedzi;

Niestety UBOOT TEST ciągle BAD :(
    Chcę jeszcze (jeśli znajdę pliki uboot.bin i uboot.cks), spróbować UBOOT UPGRADE

Napiszę o efektach ale wielkiej nadziei nie mam;

0
  • #5 05 Lis 2012 10:01
    arqarq
    Poziom 10  

Jest w załączniku. Niestety, raczej nic to nie da. Sam się zastanawiam, co jest przyczyną problemu. Ekran uboota działa, czyli dane w drugiej kostce pamięci są dostępne, z resztą "uboot update" działa, ale nic to nie daje (dokładnie jak w innych przypadkach z neta). Rozumiem, że też nie zapisuje NANDa gdy robisz "WinCE update"? Dodam tylko, że wymieniałem NANDa i nic się nie zmieniło. Odczytuje obraz 'winceimg.bin' z karty, ale nie zapisuje.

0
  • #6 07 Lis 2012 21:51
    Nico7
    Poziom 18  

Tak, wcześniej próbowałem Wince "zapdejtować" ale nie chciało pójść,

Dla odmiany UBOOT upgrade poszło (wg avica) poprawnie - niestety nic nie dało bo urządzenie dalej się nie włącza i co ciekawe nie ma teraz możliwości wywołania "niebieskiego ekranu";
    Chyba faktycznie niewiele już tu zostało możliwości :(

1
  • #7 08 Lis 2012 12:08
    arqarq
    Poziom 10  

Też na początku myślałem, że stracił możliwość wejścia do niebieskiego ekranu, ale działa, po prostu ta procedura jest dziwna. Na pewno żaden palec Ci się nie omsknął czy coś? Z doświadczenia wiem, że reset trzeba chwilę przytrzymać, aż wentylator wejdzie na najwyższe obroty.
    Tak naprawdę to nieistotne, bo śledzę parę miejsc w necie i widzę, że od 2009 roku nic nowego w temacie nie wiadomo a trochę urządzeń z taką usterką jest. Płytka kosztuje 1000PLN, ale nie wiem czy bym się na to decydował, gdy może się coś takiego znowu przytrafić. Chyba Pioneer miał jakiś przypał z tym szajsem, ale brak dodatkowych informacji czy rozwiązań, a serwisy chcą PCBA wymieniać.

0
  • #8 11 Lis 2012 18:23
    Nico7
    Poziom 18  

Menu serwisowe nie działa - ale to w sumie mały szczegół, bo tak jak trafnie przewidziałeś problem leży chyba gdzieś indziej... :(
    Na obronę autoryzowanego serwisu mogę tylko dodać (sam naprawiałem Blaupunkta) że tam liczy się aby była skuteczna i szybka naprawa, nikt nie ma czasu na "doktoryzowanie się" godzinami nad przypadkiem - a że drogo wychodzi (wymiana płytki) to inny problem...:)

0
  • #9 20 Lis 2012 21:24
    arturrogo
    Poziom 10  

a może Koledzy polecą kogoś kto może naprawić AVIC f20bt u mnie problem to - po włączeniu szary ekran, też podejrzewam że chodzi o płytę główną

0
  • #10 21 Lis 2012 17:27
    arqarq
    Poziom 10  

ale gra radio? słychać jakieś dźwięki? reaguje na jakieś dotknięcia ekranu, przyciski czy włożenie płytki?

0
  • #11 21 Lis 2012 19:07
    arturrogo
    Poziom 10  

niestety 3 x NIE, tylko wyświetlacz na szaro (jak niegdysiejsze TV - a taki efekt nazywano śnieżenie)

0
  • #12 06 Cze 2013 23:41
    Arti_25
    Poziom 16  

arqarq napisał:
    ttk_tomasz:
    Chodzi o podświetlenie ekranu czy przycisków?

Nico7:
    Objaw taki może być związany z błędnymi danymi w nand flash. Spróbuj wejść do menu serwisowego:
    trzymając naciśnięte razem EJECT, MENU i MAP, naciśnij RESET na dłuższą chwilę, puść RESET i trzymaj dalej przyciski (da się to zrobić, nawet grubymi paluchami :)), aż zobaczysz niebieski ekran, wtedy puszczasz. Dalej góra, góra, dół, MENU, lewo, prawo, jesteś w uboot menu. 1. pozycja to WinCE update, która nas interesuje (enter to naciśnięcie knoba). Na karcie potrzebne pliki: 'winceimg.bin' i 'winceimg.cks'. Są w paczkach ZIP firmware na stronie pioneer.eu dla tego modelu, bodajże wersja 3.021. Wtedy wybierasz "update CE image from SD", opcja bez formatu.
    Jeżeli przejdzie, nie oznacza to od razu, że będzie działało - będzie wiadomo, że urządzenie jest sprawne i ktoś kumaty będzie mógł odtworzyć resztę danych (partycja 'MyFlashDisk').
    Jeżeli nie przejdzie, to:
    - możliwe, że kostka NAND jest uszkodzona i trzeba ją wymienić (boot w innym układzie, więc możliwe bez programatora);
    - sprawdź w bodajże "other tools" opcję "UBOOT TEST" - jeżeli wyjdzie "bad", to korzystając z opcji "UBOOT UPGRADE" w głównym menu, zaktualizuj uboot (pliki na karcie: 'uboot.bin' i 'uboot.cks', do znalezienia na AVIC411 - google). Jeżeli nadal "bad", to nie znam rozwiązania, sam chętnie bym poznał, bo też mam dostęp do takiego przycisku do papieru:) Z neta widzę, że problem występuje; wymiana całego PCBA kosztuje niemało.

Pozdrawiam

Witam, posiadam radio avic F700BT włącza się i na ekranie jest tylko obraz z napisem NAVIGATION (itp.) Po wejściu w tryb serwisowy i kliknięciu na UBOOT TEST wyskakuje mi "god" .
    Wrzuciłem nowego wince z wynikiem succes. Lecz radio się nie uruchamia nadal włącza się tylko ekran powitalny i stop nic nie mogę zrobić czy potrzebny jest pilot do włączenia tego radia bo nie posiadam pilota. Co zrobić z w/w usterką pozdrawiam.

0
  • #13 21 Paź 2013 23:08
    arqarq
    Poziom 10  

Źródłem tej usterki w AVICach 700/900/710/910 jest kostka zawierająca bootloader, przechowywany w osobnej pamięci NOR, produkcji Spansion. Są serwisy, które ją wymieniają i przywracają urządzenie "UBOOT TEST = BAD" do życia (parę stówek).
    Czy ktoś jest w stanie podzielić się know-how związanym z tematem? Jaki programator+adapter do Spansiona S29AL004D70BFI02, FBGA48? Jak zrobić wylut, gdy układ mocno zalany twardą ponad normę substancją - jakaś chemia itp.? Ew. jakieś uwagi odnośnie programowania samej pamięci - wystarczy sam plik uboota czy jeszcze trzeba coś kombinować?

Arti_25 napisał:
    Witam, posiadam radio avic F700BT włącza się i na ekranie jest tylko obraz z napisem NAVIGATION (itp.) Po wejściu w tryb serwisowy i kliknięciu na UBOOT TEST wyskakuje mi "god" .
    Wrzuciłem nowego wince z wynikiem succes. Lecz radio się nie uruchamia nadal włącza się tylko ekran powitalny i stop nic nie mogę zrobić czy potrzebny jest pilot do włączenia tego radia bo nie posiadam pilota. Co zrobić z w/w usterką pozdrawiam
    Jeśli przeszło wgrywanie 'wince.img', to urządzenie zasadniczo sprawne, tylko brakuje reszty plików w partycji; jakiś kumaty serwis może dograć to wszystko, łącznie z mapami, bo Pioneer utraconych plików map, z tego co wiem, nie udostępnia.

0
  • #14 07 Maj 2014 15:21
    mcgall
    Poziom 1  

Czy ktoś ma jakiś namiar na serwis wymieniający tą kostkę z bootloaderem w avicu, o której wyżej mowa? bylbym wdzieczny za informacje..

0
  • #15 27 Gru 2014 14:35
    toudi6666
    Poziom 11  

Znajomy chce sprzedać za 500 Pioneera avic 840bt. Ale po wgraniu nowego softu już nie odpalił ;( Wildze że te pionki z wince chodzą tak sobie. @arqarq naprawiasz takie radia bo mieszkam koło dąbrowy. Chyba już będzie lepiej kupić Peiying PY9908 niż reanimować pionka. Ile kosztuje taka naprawa??

1
  • #16 04 Sty 2015 23:07
    arqarq
    Poziom 10  

po wgraniu nowego softu tzn.? firmware'u ze strony Pioneera?
    i nie odpalił czyli nic na ekranie po włączeniu?

0
  • #17 29 Sty 2015 18:04
    spojler44
    Poziom 7  

Witam, posiadam identyczny problem, ekran mojego f900bt włącza się i zaraz wyłącza, a wiatrak dalej chodzi, zrobiłem tak jak doradził "arqarq" czyli:
    trzymając naciśnięte razem EJECT, MENU i MAP, naciśnij RESET na dłuższą chwilę, puść RESET i trzymaj dalej przyciski (da się to zrobić, nawet grubymi paluchami Smile), aż zobaczysz niebieski ekran, wtedy puszczasz. Dalej góra, góra, dół, MENU, lewo, prawo, jesteś w uboot menu. 1. pozycja to WinCE update, która nas interesuje (enter to naciśnięcie knoba). Na karcie potrzebne pliki: 'winceimg.bin' i 'winceimg.cks'. Są w paczkach ZIP firmware na stronie pioneer.eu dla tego modelu, bodajże wersja 3.021. Wtedy wybierasz "update CE image from SD", opcja bez formatu.
    Jeżeli przejdzie, nie oznacza to od razu, że będzie działało - będzie wiadomo, że urządzenie jest sprawne i ktoś kumaty będzie mógł odtworzyć resztę danych (partycja 'MyFlashDisk')

Po tych czynnościach (instalacji, 'winceimg.bin' i 'winceimg.cks') radio włącza się, wyswietlacz nie gaśnie i reaguje na moją ingerencje bo przynajmniej mogę wysunąć płytę, dodam ze sprawdzałem UBOOT TEST i wyszedł dobrze czyli "GOOD"

teraz pytanie o kogoś "kumatego" jak odzyskać 'MyFlashDisk', lub jak wgrać na nowo?

z góry dziękuje "arqarq" bo duzo pomógł w temacie, pozdrawiam.

0
  • #18 22 Lip 2015 21:06
    daw2
    Poziom 18  

Ruszyło się coś w temacie? Mam avica F900bt i objaw taki ze włącza się podświetlenie. Pobrałem ze strony pioneeera i chom....a wszystkie aktualizacje jakie sa. Wg wszystkich dostępnych opisów i filmów na youtube po przekopiowaniu plików z karty do ,,My flash disc'' wszystkie radia wstają czyli po resecie normalnie się uruchamia ale nie u mnie. Sprawdzałem kilka razy i te pliki są w pamięci radia a mimo to sie nie uruchamia. Ma ktoś jakiś pomysł

0
  • #19 06 Sie 2015 14:48
    karol88k
    Poziom 8  

Hej, u mie taka sama sytuacja. Avic przechodzi wince.img test, jednak potrzebuje informacji jak odzyskac MyFlashDisc? Pomoze ktos?

daw2,

jakie haslo pomoglo Ci znalezc filmik na youtube pokazujace jak i jakie pliki przekopiowac?

Pozdrawiam
    Karol

0
  • #20 12 Sie 2015 06:50
    daw2
    Poziom 18  

Po tygodniu walki postawiłem to radio. Nie pamiętam co wpisywałem ale to nie działało.Pliki kopiuje się normalnie jak się radio uruchomi w trybie test mode. Ale do tego wszystkiego potrzeba obraz rejestru systemu inaczej za pierona nie uruchomi się nakładka pioneera.

3
  Szukaj w 5mln produktów