Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub 164 - zdjęcia developera

r2pol 24 Lut 2012 11:44 2161 9
  • #1 24 Lut 2012 11:44
    r2pol
    Poziom 2  

Witam serdecznie.

Mam problem z Bizhubem 164. Poradziłem sobie z procedurą do momentu zasypania developera do zasobnika, ale przy składaniu pojawił się problem.

Wyleciała mi srebrna listwa i ni cholery nie mogę znaleźć prawidłowej pozycji, aby ją złożyć. Tzn. złożyć jeszcze się udaje, ale wtedy do ksera nie pasuje...
    Jesli miałby ktoś chwilę, żeby wytknąć błąd, to będę wdzięczny. Na wczoraj miałem coś podrukować i nie mogę sobie poradzić z tym sprzętem.

Przy wkładaniu całości do drukarki haczy mi ten czarny plastik po prawej stronie i ta srebrna listwa się przesuwa.

Może ktoś wyjasnić, albo przesłać zdjęcie prawidłowo złożonego zespołu drukującego?

Bizhub 164 - zdjęcia developera

0 9
  • Konica Minolta
  • Pomocny post
    #2 24 Lut 2012 15:20
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Jak Ci się udało tak ten unit rozwalić ? Masz wogóle instrukcję jak to prawidłowo zrobić ? Zawołaj może jakiegoś serwisanta od K-M bo za chwilę pokiereszujesz bęben i dopiero będzie pasztet. Z tego zdjęcia niestety za wiele nie da się wywnioskować. A to "coś" to elektroda ładująca. Poza tym weź pod uwagę że dewelopera nie wystarczy tylko wsypać. Trzeba jeszcze przeprowadzić jego inicjalizację.

C.

0
  • Konica Minolta
  • #3 24 Lut 2012 15:35
    machyl
    Poziom 21  

tak to jest jak się żałuje paru groszy na serwis, jeśli nie masz doświadczenia z tego rodzaju sprzętem radzę zawołać kogoś kto się zna, w innym przypadku koszty będą większe, atak a propos o jakiej procedurze mówisz, w tej maszynie jedyną procedurą jest wsypanie nośnika i jego zainicjowanie, no chyba że masz na myśli rozpakowanie

0
  • #4 24 Lut 2012 15:44
    r2pol
    Poziom 2  

To właśnie z tą elektrodą mam problem. Sama "wyskoczyła" jak go rozkręcałem, by wsypać developer. Do inicjalizacji procedurę mam, ale nie wiem, w jakiej pozcji ta elektroda ma siedzieć... Tak jak widać na zdjęciu, zamyka się unit ładnie, ale nie mogę włożyć do drukarki, braknie 2-3 cm i się blokuje.

Dodano po 4 [minuty]:

Jakieś namiary na kogoś z okolicy Wałbrzycha ewentualnie? Jakie orientacyjnie koszty za taką akcję?
    Wiesz, machyl, jak pierwszy raz się grzebie, to czarną magią wszystko. Nie miałem do czynienia z takimi sprzętami, atramentówki a i owszem, coś tam w nich grzebałem. Sądziłem, że tu banał będzie, a z tą całą elektrodą mam problem... Odpowiednio ustawić wystarczy. Tylko w jakiej pozycji?

0
  • Pomocny post
    #5 24 Lut 2012 15:47
    machyl
    Poziom 21  

żle rozkręciłeś moduł i to cały powód, jak masz serwisówkę to wszystko jest tam dokładnie opisane

0
  • #6 24 Lut 2012 15:52
    r2pol
    Poziom 2  

Niestety nie mam. Podzieli się ktoś?

0
  • #7 25 Lut 2012 10:04
    NEWPRINT
    Poziom 19  

gornej czesci modułu sie nie rozkreca wogole, zeby wsadzic elektrode musisz zdjac beben, i zamontowac elektroda pozniej zalozyc beben i skrecic do kupy:D prosta akcja;D

aha i siateczka ma byc w kierunku bebna

0
  • #8 26 Lut 2012 00:48
    tomasz.sta
    Poziom 15  

A ja myślę że skończy się czymś więcej niż tylko zasypaniem:P. Popatrzcie na listwę jaka "czyściutka" HIHI Ja też na lodówkach się nie znam i się za nie nie zabieram.

0
  • #9 26 Lut 2012 10:01
    r2pol
    Poziom 2  

Taa... Właśnie mi się developer wysypał z tego ustrojstwa... Wywieszam białą flagę. Jutro dzwonię do serwisu, ewentualnie jakieś namiary na kogoś z Wałbrzycha mogę na PW?

Wiesz, tomasz, szzczerze mówiąc, nie sądziłem, że uruchomienie, bądź co bądź drukarki, to może być taka skomplikowana dla laika akcja...

Niniejszym odradzam nieuzdolnionym w temacie. Oszczędność czasu, nerwów i pieniędzy...

0
  • #10 26 Lut 2012 13:38
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Poniekąd o to tu chodzi. Kupując sprzęt tego typu potrzeba osoby "technicznej" która to odpali tak jak trzeba. Jest co prawda instrukcja ale zauważ że nie ma w niej podanej sekwencji wejścia w tryb serwisu. Oznacza to że producent przewidział uruchomienie urządzenia przez osoby mające dostęp do SM . Było nie było to nie jest prosta drukarka wielofunkcyjna jak np. HP lub Samsung którą kupujesz w markecie lub sklepie i gdzie wystarczy tylko założyć kartridż . Mam nadzieję że Twój przykład nauczy innych że serwis jednak jest potrzebny i da do myślenia zanim sami coś zepsują :)

C.

0