Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowe sensory do kamer EMCCD iXon

ghost666 24 Feb 2012 12:18 950 0
Optex
 • Nowe sensory do kamer EMCCD iXonFirma Andor, producent profesjonalnych kamer do zastosowań laboratoryjnych i przemysłowych, wprowadza do swoich urządzeń technologię EX2, która pozwala zwiększyć wydajność kwantową kamer z podwójnym pokryciem antyrefleksyjnym. Wybrane modele kamer iXon są teraz dostępne z podwójnym pokryciem antyrefleksyjnym, do sensorów back-illuminated, co daje wyraźne zwiększenie wydajności kwantowej kamery.

  Sensory te dostępne są w nowych przyspieszonych kamerach iXon Ultra 897 platform, a także w poprzednich modelach kamer iXon3 897 i 888. Technologia EX2 powoduje poszerzenie wydajności kwantowej sensorów back-illuminated poprzez wprowadzenie procesu pokrywania dwoma warstwami antyrefleksyjnymi. Proces ten rozwinęła firma produkująca sensory e2v. Dzięki temu zabiegowi zwiększa się wydajność kwantowa kamery w zakresie niebieskim i bliskiej podczerwieni, z zachowaniem wysokiej 90-procentowej wydajności przez cały zakres światła widzialnego.

  Andor wprowadza także do swoich kamer nową funkcjonalność w postaci tłumienia prążków interferencyjnych. Wybrane modele kamer dostępne są z tą opcją, pozwalającą tłumić prążki w zakresie bliskiej podczerwieni. Prążki interferencyjne powstają w kamerach z sensorami back-illuminated, gdy interferuje światło odbite od tyłu i przodu sensora. Dla aplikacji bliskiej podczerwieni, takich jak obrazowanie powyżej 750nm - na przykład obserwacje Kondensatu Bosego-Einsteina pokazują często prążki interferencyjne. Tłumienie tych prażków pozwala zwiększyć rozdzielczość obrazu. Firma e2v wprowadziła tą technikę do sensorów używanych w kamerach iXon Ultra 897, iXon3 897 oraz iXon3 888.

  Źródła:
  http://www.andor.com/scientific_cameras/ixon_emccd_camera/ex2/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11029 posts with rating 9362, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Optex