Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Exus v10, alarm wyje bez powodu.

24 Lut 2012 12:40 2793 10
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam problem z alarmem i proszę o pomoc.
    Mam w swoim aucie alarm Exus v10.
    Od jakiegoś tygodnia jak puściły mrozy alarm zaczął samoczynnie się uruchamiać.
    Czasami od razu po zamknięciu auta, czasami po kilku minutach.
    Dodam, że syrena wyje dziwnym sygnałem (3 razy zawyje, chwila przerwy i znów 3 razy zawyje i tak w kółko) i czasami (nie zawsze, co też jest dziwne) przy otwieraniu auta syrena "pika" 3 razy zamiast 2 przy czym ostatnie "piknięcie" jest cichsze i wydaje dźwięk zniekształcony.
    Czułość raczej jest ustawiona ok bo 3 lata działało jak należy i trzeba mocno kopnąć w koło żeby się włączył alarm od wstrząsu.
    Po uzbrojeniu alarmu z opcją bez czujników dodatkowych (posiadam tylko czujnik - wstrząsowy) alarm już się nie włącza czyli wygląda na to, że wina leży po stronie czujnika wstrząsowego.
    Posiadam ten alarm 3 lata i nigdy wcześniej nie było problemów.
    Jaka może być przyczyna?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Co do tej pory sprawdziłeś by zlokalizować problem? Zasilanie alarmu? Zasilanie syrenki (jeśli z własnym zasilaniem)? Stan linii wyzwalających? Działanie syrenki (jeśli z własnym zasilaniem)? Działanie czujników dodatkowych? Kody sygnalizowanych problemów? Cokolwiek?

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    baciano1984 napisał:
    Czasami od razu po zamknięciu auta, czasami po kilku minutach.

Wymień "krańcówkę" w komorze silnika.
    Przy ociepleniu, sól i wilgoć to dobry elektrolit przewodzący prąd.
  • Poziom 8  
    Alarm nie jest podłączony do maski silnika, tylko do drzwi i klapy bagażnika.
    Po uzbrojeniu alarmu bez czujników dodatkowych działa poprawnie, więc chyba krańcówki odpadają?
  • Poziom 8  
    Akumulator jest sprawny i naładowany.
    Czujnik spadku napięcia jest wyłączony.
    Alarm jest podłączony pod krańcówki z drzwi i bagażnika + czujnik wstrząsowy.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    baciano1984 napisał:
    Po uzbrojeniu alarmu bez czujników dodatkowych działa poprawnie, więc chyba krańcówki odpadają?

Jeżeli dobrze zrozumiałem to, co napisałeś to jest odwrotnie.
    Uszkodzona jest wstrząsówka (zbyt czuła) lub któraś krańcówka.
    Zrób to, co napisał [Błażej].
    Te krótkie zawycia, to nie jakiś chory prealarm? Odłącz wstrząsówkę.
  • Poziom 8  
    Odłączyłem czujnik wstrząsowy, alarm działa poprawnie (nie wyje).
    Po ponownym podłączeniu czujnika wstrząsowego przestał on działać, po zamknięciu samochodu diody na czujniku (zielona i czerwona) się zapalają ale przestał on reagować na wstrząsy, mimo że czułość ustawiłem na max. Jakiś pomysł?
    Zajrzyj do środka tego czujnika. Wymień na nowy.
  • Poziom 8  
    odlaczylem czujnik wstrzasowy i jest ok widac on byl winny. dziekuje za rady pozdrawiam.