Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson cx11nf / c1100 błąd req e513

radziu_2 24 Lut 2012 16:11 1372 1
  • #1 24 Lut 2012 16:11
    radziu_2
    Poziom 9  

Witam! Mam problem z moim urządzeniem wielofunkcyjnym epson cx11nf, odpowiednik c1100 tylko ze skanerem. Problem jest w wyświetlanym komunikacie. Wszystko zaczęło się od niedziałającego podajnika, elektromagnes nie "puszczał" i nie podawała papieru. Doszedłem do tego, że trzeba wymienić podajnik, tak też zrobiłem, ale nie chciała działać nadal, sprawdziłem wtedy, które kable są od tego elektromagnesu i tam podłączałem chwilowy impuls napięcia i wtedy "puszczał". Pomyślałem skoro tak działa to pewnie coś z płytką jest nie tak. Wtedy mój kolega zwarł dwa kable od elektromagnesu i tylko poszedł dym, doszliśmy, że spalił się stabilizator napięcia, wymieniliśmy go i wyświetlała wtedy komunikat c0998. Wymieniłem płytkę PWBA MCU i od tej pory pokazuje komunikat req e513 związany z NVRAM. W instrukcji serwisowej znalazłem co ten błąd oznacza, na zdjęciu załączam wydruk z tego. Niestety nic z zastosowanych środków opisanych w rozwiązaniu problemu sugerowanych przez producenta nie działa. Nawet jeśli od tej płytki odłącze kilka kabli to błąd jest ten sam. Proszę pomóżcie/doradzcie coś, nie chcę wyrzucać drukarki na śmietnik, tymbardziej że mam tam pełne tonery i bęben. Epson cx11nf / c1100 błąd req e513

0 1
  • Pomocny post
    #2 14 Mar 2012 19:50
    icm
    Poziom 28  

Komunikat Service Req C0998 oznacza błąd Engine communication.
    Z opisu w poście wygląda że kolega podmienił płytki, a ich tak sobie nie można podmieniać. A to z powodu że każda ma swoje oprogramowanie. Można naprawić uszkodzoną płytkę, albo powalczyć z oprogramowaniem. Co do samej wymiany płytek to proszę o kontakt na p.w.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo