Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw do kina domowego za około 1600 pln

fukz91 24 Feb 2012 17:29 6348 44
    fukz91
    Level 10  
    Witam,

zakładam temat, ponieważ uzbierałem pewną sumę, a dokładniej mówiąc 1600 zł, i chcę sobie sprawić jakiś porządny zestaw audio. Od razu powiem, że 1600 zł to taka granica, którą chciałbym przeznaczyć, bo tyle mam na tą chwilę, ale jeżeli warto dołożyć np. do 2000 złotych, to mogę to rozważyć.

Kilka informacji.

Pokój ma jakieś 16-20 m2, i jest to mniej więcej typowy kwadrat. Muzyka, którą słucham jest różnoraka, ale najczęściej jest to muzyka klubowa/techno, często hip hop z mocnym zejściem. Sprzęt, który użytkowałem do tej pory, to Genius 6000, ale nie sprawował się zbytnio dobrze podczas oglądania filmów (sztuczny dźwięk przestrzenny), brak możliwości podpięcia pod tv czy też xbox360.

Chciałbym mieć możliwość podpięcia zestawy pod tv/xbox360. Na początek chciałbym się dowiedzieć, czy np. kupić jakiś porządny zestaw komputerowy np. Logitech Z5500, czy jakieś kino domowe 5.1, bądź 5.0 z amplitunerem i odtwarzaczem (+ później subwoofer).

Jeżeli zapomniałem o jakiś ważnych informacjach, to proszę napisać, a uzupełnię. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc, ponieważ jestem "pół-zielony" w tym temacie.

Oczywiście nie śpieszy mi się z kupnem. Pieniądze są i czekają, ale nic pochopnie. Uzyskam szczegółowe informację, to będę jeździł i starał się odsłuchać, chyba, że przy takiej niskiej kwocie nie warto zachodu. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

EDIT. Przeczytałem temat, gdzie użytkownik chciał kupić zestaw kina domowego do 2 tysięcy złotych, do pomieszczenia 32m2, i mówiliście, że w tej kwocie, to nic powalającego. Więc może u mnie zrezygnuję z odtwarzacza w zestawie, a połączę go z laptopem/pc jako źródło odtwarzania ? Nie wiem zupełnie. Nie znam się i liczę na Was.
    irek6311
    Level 33  
    Amplituner w miarę dobry i uniwersalny ~ 1000zł (nowy) ,
    kolumny 5.1 w miarę dobre do twojego pokoju (nowe) ~ 1600zł ,
    polecam zajrzeć na Allegro i amplituner używany tam kupić (400-600zł ) ...
    za 1400 zł wtedy da się jakieś nowe kolumny nawet 5.1 kupić (budżet 2000tyś zł) ,
    jak nie chcesz przekraczać 1600zł to wszystko używane i wtedy można lepsze kolumny wyszukać na Allegro .
    fukz91
    Level 10  
    Tylko czy taki sprzęt używany warto kupować? Nigdy nie wiadomo jak osoba użytkowała dany sprzęt ...

Czyli w kwocie 1600 złotych, ciężko coś wyhaczyć godnego?
    Czy mógłbyś mi podać jakieś przykłady kolumn oraz amplitunera? I czy te zestawy 5.1 + odtwarzacz, czyli pospolite kino domowe z MM czy tym podobnych sklepów, to po prostu kicz?
  • Helpful post
    irek6311
    Level 33  
    fukz91
    Level 10  
    Tym o to sposobem, wybiłeś mi z głowy jakie kolwiek myśli na temat zestawów komputerowych typu Logitech Z5500, czy zestawów kina domowego z marketów.

Powiem tak. Jako zupełny laik jestem pod wrażeniem amplitunera Pioneer, oraz głośników Jamo. Kilka pytań mi się nasunęło, mianowicie:

Pod ten amplituner podłączam odtwarzacz, a odtwarzacz przed HDMI do TV i wszystko działa jak należy? Ile muszę później liczyć na subwoofer, jeżeli decyduję się na zestaw 5.0 + amplituner? Rozumiem, że na tą chwilę podłączenie takiego amplitunera do Laptopa wymaga ... ? No właśnie, czego?

Może banalne pytania, ale wiecie jak to jest, jak się nie zna na czymś, to lepiej pytać.

Wieczorem/rano będę szperał w sieci na podstawie tego amplituner i głośników, także jeżeli mi coś wpadnie w oko, to podeślę link. PS. Czy ważne jest, aby amplituner miał opcję, która sama ustawia głośność dla danego głośnika od punktu w którym się znajdujemy?
    irek6311
    Level 33  
    Wyższy model PIONEER VSX-D711 /
    http://allegro.pl/amplituner-pioneer-vsx-d711-dd-dplii-dts-pilot-i2158739769.html
    Laptop bezpośrednio do TV a dżwięk do amplitunera ,
    myślę że lepszy wybór niż w sklepach i dużo taniej ,
    przy budżecie 2tyś zł można dobry sprzęt kupić na Allegro ale trzeba poszukać trochę ,
    z połączeniami to tak jak piszesz wizja po HDMI do TV a fonia do amplitunera i w nim wybierasz dane żródło ,
    odnośnie zestawu JAMO S606 HCS3 S 606 ....
    frontowe kolumny mają basowy głośnik z boku więc można obejdzie się bez subwoofera (koszty obniżysz) .
    intenso
    Level 39  
    irek6311 wrote:

Moim zdaniem za drogo za ten amplituner,za VSX D814S dałem 550 zł,a jest sporo lepszy od D711.

Dodano po 11 [minuty]:

Używane ale w sklepowym stanie,mógłby być tylko model amplitunera VSX 520,ale myślę że nie ma co narzekać.
    http://allegro.pl/pioneer-vsx-420-k-dv-430v-taga-harmony-wenge-i2156513547.html
    irek6311
    Level 33  
    intenso naprawdę ciekawa oferta ta z linka > wszystko za jednym zakupem .
    fukz91
    Level 10  
    Intenso - tylko jak dobry może być ten zestaw, jeżeli On cały kosztuje 1100 zł +/-, a sam zestaw 5.0, który pokazał mi Irek, kosztuje prawie 1,5 tysiąca? Jednak ta opcja od Irka mi się strasznie podobała, czyli Pioneer + Jamo. Tylko ile potem trzeba liczyć na subwoofer? I najlepiej jakie kable potem sobie kupić? Domyślam się, że te co są w zestawie to jak nitka dentystyczna cienkie, więc wypadałoby na coś dobrego zamienić.
    intenso
    Level 39  
    Jak zauważyłeś to jest nowy zestaw z kona ubiegłego roku czyli można powiedzieć ze nowy.

Nowy amplituner kosztuje 715 zł
    http://allegro.pl/pioneer-vsx-420-vsx-420-gw-dsv-2-lata-raty-0-i2119195694.html

Nowe kolumny kosztują 950 zł
    http://allegro.pl/taga-harmony-carmine-5-0-hit-jm-system-olkusz-i2148363813.html

Nowy odtwarzacz dvd kosztuje 239 zł
    http://allegro.pl/odtwarzacz-dvd-pioneer-dv-430-k-hdmi-usb-olsztyn-i2163726189.html

Amplituner który jest na tej aukcji bije na łeb ten co podał kolega irek6311 nawet nie ma co ich porównywać,co do kolumn to kolega irek6311 ma racje cieszą się dobra opinią ale ciężko jest je ustawić przez to ze maja głośnik z boku i zostaje nam dvd które będziesz sobie mógł sprzedać i dołożyć do subwoofera.
    Wątpię żeby tan koleś sprzedał ten zestaw za 1100 zł,bo za tyle to sam bym go kupił jakbym nie miał kina.Sam pisałeś ze kino do 1600 zł myślę ze to jest niezła okazja. Jeżeli patrzysz na cenę i porównujesz po cenie to najgorsze kolumny by ci sprzedali za 2000 zł ,a te co są warte 2000 za 500 to byś mówił ze co są warte te kolumny jak one kosztują 500 zł.Powodzenia.
    fukz91
    Level 10  
    Rozumiem. Dlatego staram się pytać, bo nie znam się.

Trochę się pogubiłem. Czyli amplituner z tego zestawu jest lepszy od tego Pioneer'a, głośniki też dają radę? A dvd bym sprzedał, ponieważ oscyluję w BlueRay.

Czyli do tego zestawu dołożyć odpowiedni sub, i jest cacy zestaw? Dziś się skontaktuję ze sprzedawcą.
    irek6311
    Level 33  
    intenso podsumowanie dałeś dobre i myślę że fukz91 powinien się zastanowić nad taką opcją :
    zakup PIONEER VSX-420 nowy + kolumny z moich linków (będzie drożej) lub TAGA HARMONY CARMINE 5.0 z twojego linka (taniej) ,
    zestaw będzie na gwarancji i będzie dobry moim zdaniem jak na cenę .

Edit:
    Odnośnie tego zestawu z linka intenso to zakup atrakcyjny ale w ciemno mało sensowny ...
    jakbym to kupował to odbiór osobisty jedynie bo cena niska i to mnie intryguje .
    intenso
    Level 39  
    fukz91 wrote:

Czyli amplituner z tego zestawu jest lepszy od tego Pioneer'a.

Oczywiście że jest lepszy.

Dodano po 5 [minuty]:

Zapytaj kolesia co jest powodem ze sprzedaje to kino.
    intenso
    Level 39  
    Herethic wrote:
    Jakby coś nie wypaliło, to na "tablicy" są też "Cristale" z sub-em
    Dość długo, wiec pewnie można ze stówkę wytargować.
    .

Niezłe,godne uwagi. :)
    fukz91
    Level 10  
    Dzięki Panowie, ciągle przeglądam linki, i poszerzam swoją wiedzę na ten temat :)

Jak się nazywa ta opcja w amplitunerze, która automatycznie ustawia głośność dla danej kolumny względem odległości od której się znajduje ja, a kolumna? Warto na to zwracać uwagę przy amplitunerze, czy zbędne to jest?

Czekam na odpowiedź w sprawie tego zestawu co koleś sprzedaje za 1100/1400 zł.
    irek6311
    Level 33  
    Auto kalibracja ustawia automatycznie odległość miejsca odsłuchowego od kolumn i kalibruje wzmocnienie dB ,
    opcja przydatna ale można to samemu ustawić i niekiedy daje to lepsze efekty ,
    mam Pioneer VSX-921 i niestety auto kalibracja wygładziła prawie cały bass > musiałem to ręcznie ustawiać ,
    fukz91 zanim coś kupisz podziel się informacjami to jeszcze doradzimy ;)
    intenso
    Level 39  
    Kolego fukz91 czy kwota 1600 zł na zestaw kina domowego jest kwota ostateczna czy możesz zwiększyć budżet?
    fukz91
    Level 10  
    Irek dzięki, na bank przed zakupem zapytam Was o radę. Teraz czekam z niecierpliwością co odpisze sprzedający.

Intenso, kwota 1600 zł to jest taka, którą mam na tą chwilę. Jestem osobą młodą (rocznik 91), mieszkam jeszcze z rodzicami, więc nie mam konkretnych wydatków, więc do 2 tysięcy w połowie marca mógłbym dobić, ale to już ostateczna kwota.
  • Helpful post
    intenso
    Level 39  
    Rozumie Cię,kwota się zwiększyła jest więcej możliwości, w takim razie bierz amplituner PIONEERA VSX -520,Dlaczego?
    -ma automatyczna kalibracje dźwięku
    -posiada najnowsze dekodery dźwięku Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio
    -dźwięk po hdmi dochodzi do amplitunera a w modelu VSX 420 NIE

http://allegro.pl/pioneer-vsx-520-vsx-520-wyprzedaz-gw-24m-raty-0-i2147566520.html

W wziąłbym ten amplituner na Twoim miejscu.

Możesz kupić sam amplituner i dokupić do niego narazi kolumny frontowe(podłogowe),resztę kolumn będziesz dokupywał sukcesywnie.Ale to zależy od Ciebie.
  • Helpful post
    irek6311
    Level 33  
    Jak ten zestaw z linka nie wypali to dozbieraj do 2tyś zł i kup nowy sprzęt bo warto ...
    gwarancja na 2 lata i technologicznie amplituner będzie lepszy bo kolumny tak się nie starzeją ,
    te z linów używane amplitunery dobre ale bez gwarancji i technologia 4lata wstecz co najmniej ,
    nowoczesne amplitunery (używane) te warte uwagi rzadko goszczą na Allegro > można ich wypatrywać jak nie goni cię czas .

Edit:
    Z ciekawości napisałem do gościa co zestaw sprzedaje w jakim stanie sprzęt i czy można go obejrzeć przed zakupem ,
    nic nie odpisał a był dziś na Allegro < gość coś kręci chyba .
    fukz91
    Level 10  
    Irek dokładnie. Nie odpisuje więc coś albo wałek, albo już nie ma sprzętu - chociaż mógłby wtedy zakończyć, i odpisać, że nieaktualne.

Intenso - skłaniałbym się jednak ku pełnemu zestawieniu głośników, aniżeli najpierw front, potem środek i tylne.

Czyli amplituner PIONEERA VSX -520 + głośniki ... no właśnie? Własnie wolałbym nowe, z gwarancją i pewnością, że ich nikt nie katował, i wszystkie głośniki są oryginalne. Mogę poczekać do uzbierania 2 tysięcy. Wolę uzbierać i kupić pewny, nowy i dobry sprzęt, aniżeli na szybko kupować :)
    irek6311
    Level 33  
    PIONEERA VSX -520 to dobry amplituner i warto doskładać by go kupić (nowy oczywiście) ,
    kolumny tak samo nowe to wiadomo że nie katowane a wybór jest duży to ceny też nie rosną a niekiedy spadają (Allegro oczywiście) ,
    a ten gość co zestaw sprzedaje jak nie odpisuje to pachnie przekrętem ...
    fotki też jakiś dziwne niby w mieszkaniu ale może je w sklepie/hurtowni zrobił ,
    sprzęt może być wirtualny nie jego !
    odpuść sobie taką okazję bo to jednak sporo kasy a ryzyko duże .
    fukz91
    Level 10  
    Czyli co. Jeżeli mam możliwość, to poczekać do +/- 10-13 marca i dołożyć do 2 tysięcy, tak?

Czyli amplituner - Pioneer VSX - 520.
    Kolumny - mogę prosić dalej o pomoc? Bo nie wiem czy oscylować teraz w 5.0 a potem dołożyć subwoofer aktywny, czy od razu 5.1 zakupić. Około 1100 zł zostałoby mi na kolumny.

Co z okablowaniem? Dają raczej cienkie kabelki przy kolumnach/amplitunerze, prawda?

Wiesz, jeżeli miałbym kupować sprzęt używany/od osoby prywatnej, to tylko odbiór osobisty. Wysłać pieniądze mogę jedynie jeżeli jest to sklep, z odpowiednią ilością komentarzy. Za dużo pieniędzy to jest, by od tak wysłać. Chyba zamówię już ten Amplituner, żeby mieć już jedną rzecz odhaczoną.
    irek6311
    Level 33  
    Jasna sprawa że lepiej przeczekać i doskładać na lepsze kolumny ,
    to czy 5.1 czy 5.0 od razu to zależy od ceny zestawu (dobre kolumny będą droższe bez subwoofera ) ,
    niekiedy subwoofer jest zbędny a jak nie to z czasem dokupić (lepszy) .
    intenso
    Level 39  
    Jeżeli masz chęć dołożyć do zestawu to pewnie ze poczekaj,przecież ci się nie pali,odczekanie i dołożenie wyjdzie ci tylko na dobre.Zależy od zestawu jaki chcesz kupić ,gorszy zestaw z subwooferem biedzie kosztował tyle ile lepszy bez suba.

Dodano po 7 [minuty]:

Kolumny Link
    fukz91
    Level 10  
    Ten sprzęt chciałbym mieć już do momentu, aż się nie wyniosę na swoje, więc dobre 4/5 lat musi posłużyć. Do tego pokój ma góra 20 m2, nie wiem ile dokładnie, więc myślę, że te 2 tysiące starczy na odpowiednie "brzmienie".

Amplituner mówicie, że jest w porządku. Więc sprawa chyba zamknięta względem niego. Co do kolumn, tak jak mówicie, wolę z czasem dokupić ten subwoofer np. za pół roku, ale mieć radochę z oglądania np. Gwiezdnych Wojen (dostałem na BlueRay całą sagę w DTS itd - więc aż się nie mogę doczekać), niż kupić zestaw 5.1 i słyszeć coś, jak np. moje poprzednie Geniusy, gdzie prócz spadających rzeczy z półek, nie było odpowiedniego efektu w filmach.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kolumn? Bass reflex musi być z tyłu, przodu? Ile głośników powinny mieć fronty? Nisko, średnio oraz wysoko tonowy ?

Intenso - znów pokazujesz dobre głośniki, i kurde wybór się zwiększa, i mętlik co raz większy. Może nie wklejam tutaj swoich propozycji, bo się nie znam, ale cały czas śledzę forum i czytam tu i uwdzie na temat audio w domu.
  • Helpful post
    intenso
    Level 39  
    Bass reflex najlepiej jak jest z przodu,dlatego ze mogą stać blisko ściany,gdy jest z tylu to musza być odsunięte od ściany,co do kolumn i wogole sprzetu to ile ludzi to tyle opinii.
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    intenso wrote:
    Bass reflex najlepiej jak jest z przodu,dlatego ze mogą stać blisko ściany

Kolumny z przednim B-R nie wymagają tak dalekiego odsunięcia od ściany jak z tylnym B-R ale nie oznacza to że mogą stać blisko ściany.