Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obraz z laptopa => Projektor wifi + 2x TV wifi

Boombolek 24 Lut 2012 17:52 1954 0
 • #1 24 Lut 2012 17:52
  Boombolek
  Poziom 1  

  Witam serdecznie. Proszę o poradę w następującej sprawie:

  Chodzi o podłączenie pod laptopa projektora oraz dwóch telewizorów za pomocą technologii bezprzewodowej. Problem w tym, że podłączenie za pomocą kabli jest trudne do zrealizowania aczkolwiek nie niemożliwe. W tym przypadku potrzebny byłby kabel o długości ponad 70m.
  Odległość od źródła sygnału jakim jest laptop do odbiorników jakimi będzie projektor oraz 2 telewizory wynosi 40-50m. Zawsze byłem zwolennikiem kabli aczkolwiek w tym przypadku ciężko o realizację takiej opcji, tym bardziej, że przesyłanym obrazem będą jedynie slajdy, tekst, zdjęcia.

  Moje pytania brzmią:
  1) Czy projektor oraz telewizory złapią sygnał z takiej odległości? Dodam, że w pomieszczeniu nie będzie wielu innych źródeł mogących zakłócić sygnał.
  2) Czy bez problemu nadam sygnał z laptopa za pomocą technologii Intel Wireless Display na wszystkie 3 urządzenia? Oczywiście będą wyposażone w wifi.
  3) Jeśli zdecydowałbym się na połączenie za pomocą kabli to jak je zrealizować? Wyjście HDMI w laptopie => Kabel HDMI => Splitter => projektor i 2x TV. Tutaj pytanie odnośnie kabla HDMI: w sklepie elektronicznym powiedziano, że max. 50m. Czy dostanę dłuższe?
  Jest też opcja taka jak powyżej ale z kablem VGA. Co lepiej wybrać?

  EDIT: Pojawiła się także opcja zastosowania transmitera sygnału VGA po skrętce UDP i późniejsze rozdzielenie sygnału za pomocą splittera na 3 źródła. Czy ktoś miał styczność z czymś takim? Jakie są efekty?
  Link Transmiter
  Link Odbiornik

  0 0
 • Mitronik