Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program komputerowy UP Radio 0.1.0 Beta

DelphiX 27 Lut 2012 19:35 20474 96
  • #31 27 Lut 2012 19:35
    DelphiX
    Poziom 12  

Radio KISS 100 - nie ma żadnego problemu , dodałem 3 nowe angielskie stacje.
    Poniżej przedstawiam screen jak dodawać stację .

Bardzo fajny pomysł z tym aby użytkownicy dodawali swoje stacje i przesyłali listy potem na serwer, ale boję się że na robi się dziadostwo :( w każdym razie muszę coś pomyśleć .

Pozdrawiam, DelphiX

• #32 27 Lut 2012 22:04
    Christophorus
    Poziom 41  

Do wyboru mogła by być, oficjalna lista stacji radiowych dostępna z programem oraz nieoficjalne listy użytkowników. Każdy wybierał by z jakiej listy chce korzystać i w razie potrzeby mógłby wrócić do listy oficjalnej.

Dziś program po włączeniu komputera działa u mnie poprawnie. Widocznie usterka była u mnie na komputerze, lub co bardziej prawdopodobne u mojego dostawcy internetu.

• #33 27 Lut 2012 23:38
    mąci
    Poziom 15  

Dzięki wielkie. Zaje..... to radio teraz :-)

• #34 28 Lut 2012 17:14
    Bitstop
    Poziom 11  

Bardzo dobry program, mi jednak brakuje w nim dwóch ważnych opcji:
    zapisywania ustawień użytkownika (to jest wyboru skórki i zakładki "twoja lista"),
    oraz przy wyborze danej stacji włączenia jej za pomocą klawisza "enter".
    Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w doskonaleniu programu.

• #35 28 Lut 2012 21:10
    DelphiX
    Poziom 12  

Bitstop napisał:
    Bardzo dobry program, mi jednak brakuje w nim dwóch ważnych opcji:
    zapisywania ustawień użytkownika (to jest wyboru skórki i zakładki "twoja lista"),
    oraz przy wyborze danej stacji włączenia jej za pomocą klawisza "enter".
    Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w doskonaleniu programu.

Każda lista jest zapisywana, również informacje dotyczące skórek. Jeśli to u Ciebie nie działa jest to błąd ! Prosiłbym o szersze opisanie problemu :)

Pozdrawiam, DelphiX

• #36 28 Lut 2012 21:35
    Bitstop
    Poziom 11  

Witam.
    Istotnie błąd tkwił po mojej stronie. Spowodowane było to prawdopodobnie tym, że zamiast najpierw zamknąć program, wyłączyłem komputer klawiszem skrótu. Program pewnie nie zdążył zapisać sobie ustawień, a system się wyłączył.
    To tyle w kwestii wyjaśnienia.
    Natomiast zależałoby mi na uruchamianiu danej stacji klawiszem (nie lubię dwukliku).
    Pozdrawiam

• #37 01 Mar 2012 20:47
    druido
    Poziom 15  

Świetna aplikacja tylko pogratulować,wreszcie trójka na mobilnym laptopie ;)

• #38 02 Mar 2012 07:45
    Zocha24
    Poziom 21  

Kolego, mógł byś skompilować program pod linuxa

• #39 02 Mar 2012 21:52
    xantros
    Poziom 10  

Fajny programik, może zrobić karierę :) Dołączę się do prośby o możliwość ukrycia tych ikonek społecznościowych. Może jakaś dodatkowa opcja w menu?

Trzymam kciuki i liczę na dalszy rozwój programu.

EDIT.
    O, już udało mi się go popsuć :D A więc sytuacja wygląda następująco - mam WindowsXP i odpalonego Firefoxa. Parę razy ukryłem okno programu tą zieloną strzałeczką i próbowałem przywrócić okno klikając dwukrotnie w ikonę w zasobniku. I za którymś razem program się wykrzaczył z błędem w stylu "access voilation 00000000 at address 00000000".
    Ponadto przy dwukrotnym klikaniu w ikonkę w zasobniku okno programu nie zawsze pokazuje się na wierzchu, a do tego czasami otwiera się okno z ustawieniami...
    Jak widać jeszcze parę rzeczy jest do dopracowania :)

• #40 05 Mar 2012 22:48
    DelphiX
    Poziom 12  

xantros napisał:
    Fajny programik, może zrobić karierę :) Dołączę się do prośby o możliwość ukrycia tych ikonek społecznościowych. Może jakaś dodatkowa opcja w menu?

Trzymam kciuki i liczę na dalszy rozwój programu.

EDIT.
    O, już udało mi się go popsuć :D A więc sytuacja wygląda następująco - mam WindowsXP i odpalonego Firefoxa. Parę razy ukryłem okno programu tą zieloną strzałeczką i próbowałem przywrócić okno klikając dwukrotnie w ikonę w zasobniku. I za którymś razem program się wykrzaczył z błędem w stylu "access voilation 00000000 at address 00000000".
    Ponadto przy dwukrotnym klikaniu w ikonkę w zasobniku okno programu nie zawsze pokazuje się na wierzchu, a do tego czasami otwiera się okno z ustawieniami...
    Jak widać jeszcze parę rzeczy jest do dopracowania :)

Błąd udało mi się wychwycić i usunąć (a przynajmniej mam taką nadzieje :D )
    Niedługo zaprezentuje wersję 0.1.1 Beta która wprowadza parę fajnych nowych rzeczy :)

Mam do Was pytanie o korektor dźwięku , Czy mam wprowadzić tradycyjny na suwakach czy taki może być ?

Pozdrawiam, DelphiX

• #41 05 Mar 2012 22:59
    263573
    Użytkownik usunął konto  
  • #42 05 Mar 2012 23:05
    Zocha24
    Poziom 21  

A czy będzie wersja dal Linuxa?

• #43 05 Mar 2012 23:05
    Svavo
    Poziom 23  

melenop napisał:
    Bezapelacyjnie na suwakach.

Tak jak teraz jest OK, nie ma potrzeby/konieczności/sensu ustawiać precyzyjnie korektora.

• #44 05 Mar 2012 23:30
    263573
    Użytkownik usunął konto  
  • #45 06 Mar 2012 10:15
    DelphiX
    Poziom 12  

Zocha24 napisał:
    A czy będzie wersja dal Linuxa?

Sorry że wcześniej nie odpisałem, otóż programu nie da się od tak prze kompilować tylko trzeba go przepisać. Jak tylko będę miał więcej czasu przeniosę go.
    Najprawdopodobniej albo będzie to C++ albo Pascal . I tu myślałem nad Lazarusem bo to bardzo ciekawy projekt .

Przecież logika programu się nie zmienia :) Na razie chciałbym mieć zarys jak taki program ma wyglądać i jakie funkcje ma spełniać. Z początkiem kwietnia przyjdzie klasyfikacja i będę miał spokój z ocenami, zostanie tylko nauka do matury i zawodowego więc dam radę ;)

Pozdrawiam, DelphiX

• #46 06 Mar 2012 14:25
    Christophorus
    Poziom 41  

xantros napisał:
    Fajny programik, może zrobić karierę :) Dołączę się do prośby o możliwość ukrycia tych ikonek społecznościowych. Może jakaś dodatkowa opcja w menu? (...)

Można by w ich miejscu dać analizator widma akustycznego. Zamiennie z tymi ikonkami jeśli ktoś ich potrzebuje. Wyboru można by dokonywać w ustawieniach programu.

Korektor według mnie powinien być suwakowy.

• #47 08 Mar 2012 18:20
    pabllosee
    Poziom 15  

Czy jesteś w stanie dodać obsługę strumieni AAC+?
    Da radę żeby player przejmował wygląd okien systemowych (Windows Theme)?
    Z bajerów, fajny byłby VU Meter jak w starych wzmacniaczach albo szpulowcach i analizator widma (wygląd jakby zrobiony na diodach LED).

• #48 09 Mar 2012 12:01
    pk999
    Poziom 10  

DelphiX
    1. Bardzo ładny, przejrzysty, czysty i prosty program.

2. Nie podoba mi się, że jak zajmuję łącze czymś innym wyświetla "Połączenie zostało zerwane" zamiast automatycznie połączyć ponownie.

3. Troszkę denerwuje kiedy chcę wyświetlić okienko programu z zasobnika a on pokazuje się w tle a po kliknięciu na niego w pasku pokazuje się na wierzchu i minimalizuje. Po czym trzeba go rozwinąć tym razem z paska. Nie wiem od czego to zależy ale czasem działa to poprawnie.

• #49 10 Mar 2012 18:56
    Duracell997
    Poziom 11  

Moja opinia:
    Bardzo dobry program, wogóle mi się nie rozłącza, jest muzyka techno, electro, dubstep, która bardzo mi się podoba. Plusy tego programu są takie, że wogóle się nie płaci, każdy znajdzie coś dla siebie no i tylko niecałe 2MB.

• #50 12 Mar 2012 05:59
    DelphiX
    Poziom 12  

Witam serdecznie
    Zaktualizowałem program do wersji 0.1.1 Beta

+ zmiana adresu strony na www.ultimateplayer.com.pl (zainwestowałem 10 zł :D)
    + aktualizacja silnika skórek do wersji v7.61
    + aktualizacja list radiostacjii (jest parę nowych fajnych stacji )
    + aktualizacja treści licencji
    + aktualizacja skórek
    + nowy korektor dźwięku
    + nowa kolumna "Kraj" w liście "Zagraniczne"
    + zmiejszenie rozmiaru ikonek społecznościowych
    + nowa funkcja Timer
    + dodano możliwość zmiany priotetu aplikacji z poziomu programu
    + dodano możliwość ukrywania dolnej cześci programu
    + dodano nowe skróty klawiszowe
    + poprawki w obsłudze zasobnika systemowego
    + dodano możliwość wyboru radiostacji powitalnej z listy "Twoja lista"
    + dodano możliwość wyboru katalogu wyjściowego dla nagrywanych plików
    + dodano możliwość zmiany rozmiaru bufora (domyślnie 0 ms)
    + naprawiono przeciąganie stacji między sobą na listach
    + naprawiono sortowanie wg kolumny
    + poprawki w obsłudze strumienia ACC
    + inne drobne poprawki

(jest parę nowych skórek, co prawda nie moja bo grafikiem nie jestem)

Download:
    http://www.ultimateplayer.com.pl/radio.php

Raport VirusTotal:
    Link

Dzięki za testowanie i sugestie :)
    Jak macie pomysły to piszcie

Błędy:
    Jeśli komuś się rozłącza radio niech spróbuje zwiększyć rozmiar bufora .

Jaki rodzaj pomocy jest lepszy tradycyjny czy filmik na YouTubie jak coś zrobić?

Pozdrawiam, DelphiX

• #51 12 Mar 2012 10:51
    pk999
    Poziom 10  

Ja się nie znam ale opcję mrugania diodkami wolałbym mieć w ustawieniach a nie tutaj w dodatku z ostrzeżeniem (tu też wkradł się mały błąd). Jeśli już tutaj, to moim zdaniem ostrzeżenie powinno się rozwijać dopiero po zaznaczeniu tej opcji.

Widzę, że problem rozwijania okna w tle rozwiązany. Rzeczywiście występował tylko przy zwijaniu programu ikonką a nie "strzałką". Nie wiem za to po co teraz przycisk "_" do minimalizacji który tak jak "strzałka" zwija program do rogu.

Zauważyłem właśnie, że wskaźnik wysterowania zastyga w chwili zwijania okna i już nie działa po rozwinięciu programu.

• #54 13 Mar 2012 16:41
    Christophorus
    Poziom 41  

Dzisiaj zaktualizowałem program (wczoraj też go aktualizowałem). Jak zauważyłem po dzisiejszej aktualizacji nie działa wskaźnik wysterowania w programie. Jeśli zostanie włączony wskaźnik wysterowania na diodach LED klawiatury to działa równocześnie z nim wskaźnik wysterowania w programie. Po wyłączeniu wskaźnika na diodach LED klawiatury wskaźnik w programie nie działa. Nie wiem czy to tylko u mnie tak jest, czy zakradł się błąd do programu.

• #56 15 Mar 2012 13:04
    Christophorus
    Poziom 41  

U mnie po pobraniu pliku listen.pls otwiera się on w odtwarzaczu VLC (nie mam zainstalowanego Winampa) i zaraz po tym otwiera się okienko logowania. Nie trzeba się przypadkiem zarejestrować, aby móc słuchać radia?

• #57 16 Mar 2012 07:22
    Zocha24
    Poziom 21  

Ta stacja w ogóle mi nie działa na żadnym programie

• #58 18 Mar 2012 21:02
    DelphiX
    Poziom 12  

Witam :)

@ Christophorus to moje idiotyczne rozwiązanie :) Za niedługo to poprawię, ale chce wyłapać więcej błędów.

Stacja którą podaliście raczej nic nie nadaje albo nadaje od czasu do czasu.
    "Server Status: Server is currently down." Paczyłem w różnych porach dnia i stacja ciągle leży. Opracowałem mini artykuł i założyłem proste forum aby nie zatykać elektrody :)

http://forum.ultimateplayer.com.pl/viewtopic.php?f=12&t=10

Pozdrawiam, DelphiX

• #59 18 Mar 2012 22:20
    Pittt
    Poziom 31  

Fajny programik. Ale oprócz diodek we wskaźniku wysterowania zmieniają się również funkcje jakie one sygnalizują, i pisze się wówczas swoistym dialektem: naWEt To ZAbAwNe ALE, czy dA Sie T6 WyŁczYĆ /? Tj, aby migało ale dalej można było pracować z klawiaturą ?

edit.
    właśnie zauważyłem stosowne ostrzeżenie, to chyba nic się nie da zrobić...

• #60 20 Mar 2012 23:04
    DonQuijote88
    Poziom 13  

Programik bomba, ale mój komp go nie obsłuży w pełni:P nie mam kontrolek od capslocka, numlocka i scroll locka...:( toteż muszę sobie sam pomrugać... okiem.