Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program komputerowy UP Radio 0.1.0 Beta

DelphiX 24 Lut 2012 18:04 20666 96
  • Program komputerowy UP Radio 0.1.0 Beta

Witam

Mam nadzieję że to odpowiedni dział . Prezentuje wersję testową swojego programu do odtwarzania strumieni radiowych.

Ultimate Player Radio 0.1.7 Beta

to darmowy program dzięki któremu będziesz mógł słuchać muzyki z całego świata na swoim komputerze.Oczywiście istnieją lepsze programy, alę wierzę że ten też będzie kiedyś fajny.

Cechy programu :
    - nie wymaga instalacji , zajmuje tylko 2 MB
    - na dzień dzisiejszy w bazie jest ponad 1000 stacji (każdą ręcznie sprawdziłem)
    - ma proste i ładne skórki
    - obsługuje Icecast i Shoutcast (mp3, wma, acc)
    - ma prosty korektor dźwięku
    - można go obsługiwać klawiszami multimedialnymi
    - może się schować w zasobniku
    - potrafi nagrywać piosenki do formatu mp3 optymalnie dopierając bitrate
    - ma funkcje społecznościowe (możesz np chwalić się utworami na Facebooku czy w opisie GG)
    - potrafi scrooblować do Last.fm
    - nie zamula systemu (testowany na starym komputerze z Celeronem 2000MHz)
    - oczywiście freeware
    - nadawanie radia z Twojego PC (Shoutcast, Icecast), wbudowany prosty mikser
    - funkcja "Lustro" pozwalająca odbić sygnał radiowy z innego serwera do naszego
    - błyskawiczne udostępnianie radia czy utworów poprzez Facebook/NK/G+

http://www.ultimateplayer.com.pl/radio.php

Pozdrawiam, DelphiX
    Nie wiem czy to dobry dział, bo to niby DIY ale niezbyt elektroniczne

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 24 Lut 2012 18:56
    263573
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 25 Lut 2012 12:25
    newmax
    Poziom 12  

Super programik tylko zrób korektor audio na suwakach to będzie super.

• #4 25 Lut 2012 14:14
    -rafal-
    Poziom 15  

Bardzo fajnie Ci to wyszło :D jeszcze tak jak wcześniej powiedziano dodaj stacje typu zet czy rmf i będzie super :D ja już korzystam :D :D

• #5 25 Lut 2012 14:54
    marihires
    Poziom 29  

Witam serdecznie.
    Programik miło śmiga, siostra też już korzysta z niego.
    Przydałoby się dorobić możliwość wyboru folderu do nagrania.
    Pozdrawiam.

• #6 25 Lut 2012 14:54
    Christophorus
    Poziom 42  

Radio RMF jest na liście stacji. Migające diody na klawiaturze ciekawie wyglądają, tylko po ich wyłączeniu z poziomu programu nie wracają do stanu początkowego. Tym sposobem mamy włączony (lub wyłączony np. klawisz numeryczny, lub duże litery). Przydało by się po wyłączeniu migania diod na klawiaturze ustawienie ich w stanie początkowym. Korektor graficzny powinien być zgodnie z nazwą graficzny, a nie tekstowy. Funkcje społecznościowe (ikony je włączające) jak dla mnie mogły by być ukrywane, a w ich miejscu mógłby być wyświetlany wskaźnik wysterowania. Polska Stacja oferuje swój własny odtwarzacz radiowy online, ale w moim odczuciu trochę obciąża on mój leciwy komputer. Ten program jest OK i dla Kolegi DelphiX 100 punktów za ciekawy i funkcjonalny program. Myślę że program ten nadal będzie rozwijany i Kolega DelphiX będzie umiał wybrać pomiędzy funkcjonalnością programu i niekiedy zbędnymi "bajerami" jak to ma miejsce w niektórych programach.

• #7 25 Lut 2012 15:02
    bojkot
    Poziom 9  

Dla mnie rewelacja, prosto i praktycznie. Tylko te diody klawiatury mogłyby migać jak typowy wskaźnik wysterowania, od lewej do prawej a nie jakoś tak oszalale ;)

• #8 25 Lut 2012 15:06
    marihires
    Poziom 29  

Jeszcze jedno:
    Troszkę zamazane *ale to wina tylko czcionki w skórce
    "TV-b (internal)" i "Radiowy (internal)".
    Jak coś wpadnie w oczy to powiadomię.
    Życzę sukcesów.

• #9 25 Lut 2012 15:16
    Christophorus
    Poziom 42  

Przypomniałem sobie, że oryginalny odtwarzacz online radia "Polska Stacja" wyświetla playlistę odtwarzanych utworów. Można by też taką możliwość dodać do tego programu.

• #10 25 Lut 2012 16:56
    lepatryq
    Poziom 9  

Dodaj 1,2 i 3 program Polskiego radia i obiecuję, że się przesiądę:)

• #11 25 Lut 2012 17:45
    marian.dxd
    Poziom 10  

Kod źródłowy oczywiście pisany w Delphi?

• #12 25 Lut 2012 18:00
    regrom
    Poziom 16  

Może tak trochę więcej szczegółów od kuchni? Z jakich bibliotek skorzystałeś, jakie problemy napotkałeś, jak je rozwiązałeś? Mnie chociażby interesują kontrolki od regulacji głośności i wysterowania kanałów.

• #13 25 Lut 2012 20:47
    DelphiX
    Poziom 12  

A więc tak program jest napisany w Delphi , jako silnik audio nie wykorzystuje systemowego Windows Media Playera tylko osobną niezależną bibliotekę bass.dll
    (www.un4seen.com) . Naprawdę ją polecam do projektów, bo ma olbrzymie możliwości. Niestety jest darmowa tylko jeśli program który z niej korzysta jest darmowy. Inaczej trzeba płacić i to słono. Mamy do dyspozycji mnóstwo dodatków i wsparcie dla systemów Windows, Mac OS, Linux a nawet Android. A jeśli chodzi o języki programowania to mamy API dostępne w C, VB.net, Dephi,

Programy które korzystają z biblioteki to m.in Aimp2, SpiderPlayer, XMPlay,

A co do stacji radiowych to niektóre usilnie blokują możliwość słuchania ich z innych playerów niż ich (np eska) .

Dodałem stacje:
    * Polskie Radio I, II, III (serwer nie przesyła informacji, ale "fonia" jest :)
    * Radio Zet (32 kbps)
    * i parę stacji religijnych

Jak ktoś już ma pobrany program wystarczy zrobić coś takiego,
    aby nie pobierać jeszcze raz.

Dzięki za słowa uznania :) Popracuje jeszcze nad aplikacją . To na razie jest wersja Beta więc jeszcze trochę do finalnego produktu :)
    Pozdrawiam, DelphiX

• #14 26 Lut 2012 00:31
    Xaveri
    Poziom 17  

Archiwum na stronie jest uszkodzone...

• #15 26 Lut 2012 03:14
    blue_17
    Poziom 32  

Używałeś jakiś bajerów żeby nadać taki wgląd oknu jakieś skórki lub podobne ?

Bardzo dobry soft oby się rozwijał :)

Pozdrawiam

• #16 26 Lut 2012 09:17
    palczyn
    Poziom 9  

ktoś to odpalał na windows 7 wersja 64 bitowa ?? bo wyskakuje mi błąd programu przy rozpakowywaniu ;/

• #17 26 Lut 2012 12:01
    DelphiX
    Poziom 12  

Sorry, ale wczoraj wgrałem wersje z nowymi stacjami i nie sprawdziłem czy archiwum się poprawnie wgrało (wgrało się 600kB z 2 MB). Problem został naprawiony :)

Dodano po 11 [minuty]:

blue_17 napisał:
    Używałeś jakiś bajerów żeby nadać taki wgląd oknu jakieś skórki lub podobne ?

Bardzo dobry soft oby się rozwijał :)

Pozdrawiam

Nadawanie własnego wyglądu okienkom nie jest trudne - wystarczą odpowiednio spreparowane bitmapy. Do tego programu wykorzystałem Alpha Controls w wersji Lite . Są bardzo ładne i rozwijane od kilku lat więc i dobrze przetestowane.
    (Aqq też z nich korzysta i są zadowoleni więc je wziąłem) Gdyby ktoś chciał kod na ładne menu to mogę udostępnić (jest mojego autorstwa)

(tutaj chciałem upiększyć były program kED - autor kilka lat temu porzucił projekt, a ja załapałem się na kod projektu )

Pozdrawiam, DelphiX

• #18 26 Lut 2012 12:14
    blue_17
    Poziom 32  

Możesz zdradzić jeszcze w jakim środowisku to powstało :?:

• #19 26 Lut 2012 12:43
    DelphiX
    Poziom 12  

Delphi 2005 Personal Edition (jedna z ostatnich wersji darmowych, po sprzedaniu Delphi do firmy Embarcadero usunięto wersje darmowe) .

D2005 nie można legalnie pobrać , Borland rozpowszechniał je w gazetkach komputerowych . Ja swoją cudem upolowałem w małym kiosku w swoim mieście (40zł ale się opłacało) .

Delphi 2005 Personal - dostępne w gazetkach, można pisać programy na sprzedaż

Delphi 7 Personal - darmowe, można ściągnąć, problem może być z uzyskaniem klucza, nie można sprzedawać programów w nim napisanych

Turbo Delphi 2006 - darmowe, można ściągnąć, problem może być z uzyskaniem klucza, można sprzedawać programy

Całkowicie darmowym , otwartym i wieloplatformowym (w założeniach) środowiskiem jest Lazarus bazujący na kompilatorze Free Pascal.

Oczywiście zawsze można pobrać sobie wersje testową z najnowszych środowisk Delphi (30 albo 60 dni - już nie pamiętam)

Jeśli chodzi o sam język Delphi (Object Pascal, od 2005 mówi się o języku Delphi)
    jest fajny, prosty i przejrzysty. Dlatego polecam go wszystkim chociaż na początek :) .Choć wiadomo nie ma tylu możliwości co C++ , tak czy siak nasz program jest kompilowany do prawdziwego kodu maszynowego, a nie jakiegoś pseudokodu (kod CLR w przypadku C#,VB.Net etc) który potem jest interpretowany. No i możemy robić wstawki w assemblerze. :)

Pozdrawiam, DelphiX

• #20 26 Lut 2012 13:39
    bart1986
    Poziom 17  

Dobry programik podoba mi się już chyba koledzy wymienili co trzeba poprawić nic innego nie znalazłem ale może warto dodać "hot key" np literkę B do zmiany kolejnej stacji w ulubionych tak jak w winampie literka B przerzuca piosenki.
    (często słucham muzyki w łóżku po ciemku z wygaszonym monitorem i taki hot key bardzo się przydaje)

• #21 26 Lut 2012 13:59
    kamil_Ziomek
    Poziom 20  

A ja bym dodał coś do ułatwienia wyszukania stacji. Np. klikając na nagłówek kanał radiostacje ustawiają się alfabetycznie to samo z Radiostacja i Gatunek.

• #22 26 Lut 2012 17:10
    Tomi127pol
    Poziom 10  

kamil_Ziomek ma rację, koniecznie dodaj opcję, że po kliknięciu na nagłowek "gatunek" stacje ustawią się alfabetycznie wg. gatunku.

• #23 26 Lut 2012 17:33
    Christophorus
    Poziom 42  

Nie wiem jak u innych użytkowników, ale u mnie radio po włączeniu komputera nie odtwarza muzyki. Ponowne wypakowanie plików z archiwum "rozwiązuje" problem i radio działa do następnego wyłączenia komputera. Tylko, że jest to uciążliwe "rozwiązanie". Zastanawiam się czy to wina konfiguracji sprzętowo programowej mojego komputera, czy też jakiś błąd w programie.

• #24 26 Lut 2012 17:37
    blue_17
    Poziom 32  

DelphiX napisał:
    (tutaj chciałem upiększyć były program kED - autor kilka lat temu porzucił projekt, a ja załapałem się na kod projektu )

Używałem tego edytora na prawdę jest super, bardzo intuicyjny

DelphiX napisał:
    Choć wiadomo nie ma tylu możliwości co C++ , tak czy siak nasz program jest kompilowany do prawdziwego kodu maszynowego, a nie jakiegoś pseudokodu (kod CLR w przypadku C#,VB.Net etc) który potem jest interpretowany.

Niema takich rzeczy których dało by się zrobić w C/C++ a w Delphi nie :)

Osobiście wolę Lazarusa ale niema do niego skórek może jeszcze :)

Pozdrawiam

• #25 26 Lut 2012 17:58
    DelphiX
    Poziom 12  

Cytat:
    Nie wiem jak u innych użytkowników, ale u mnie radio po włączeniu komputera nie odtwarza muzyki. Ponowne wypakowanie plików z archiwum "rozwiązuje" problem i radio działa do następnego wyłączenia komputera. Tylko, że jest to uciążliwe "rozwiązanie". Zastanawiam się czy to wina konfiguracji sprzętowo programowej mojego komputera, czy też jakiś błąd w programie.

1. Na pewno dobrze wypakowywujesz pliki ? Polecam do tego program WinRaR
    Oto lista plików:

2. Spróbuj ustawić urządzenie wyjściowe w opcjach programu
    3. Podaj mi dokładną konfiguracje komputera w tym ilość kart dźwiękowych .

PS. O sortowaniu szczerze zapomniałem ale dorobię. :)
    Pozdrawiam, DelphiX

Dodano po 56 [sekundy]:

Cytat:
    Niema takich rzeczy których dało by się zrobić w C/C++ a w Delphi nie

No ale w Delphi OS nie napiszesz :)

• #26 26 Lut 2012 19:03
    kciuq
    Poziom 17  

Dobre!, ale jak zminimalizuje i mam otwartą przeglądarkę to jak kliknę na playera to się nie pojawia na setFocus ;). Druga sprawa mógłbyś wyczarować takie coś jak jest w WMP, że można dodać go do paska szybkiego uruchomienia. Pozdrawiam.

• #27 26 Lut 2012 22:16
    xtedek
    Poziom 16  

Fajnie byłoby gdybyś dodał ważniejsze stacje (w tym lokalne lokalne) z tej strony:

http://www.radiostacje.com/

Najlepiej: RMF, Zet, PR, Eska, Eska Rock, Planeta FM, Wawa, TOK FM
    (dwie pierwsze są ale w marnej jakości)
    Wtedy program na pewno zyska na popularności i użyteczności.

A najlepiej to jakbyś zrobił opcję "Wyślij stację na serwer" - dzięki temu użytkownicy sami mogliby uzupełniać listę. Co jakiś czas najwyżej byś ją moderował.

Zamiast jakości (dobra, wysoka) lepiej wyświetlać bitrate w kbps - albo chociaż w nawiasie.

Dodałbym jeszcze zakładkę "Ostatnio odtwarzane"

Podziwiam, że chce Ci się pisać jeszcze w Delphi, ale to środowisko już chyba umarło. Też kiedyś pisałem w Pascalu i Delphi mam do nich duży sentyment, ale jednak patrząc z perspektywy czasu to jednak C++/C# są o wiele użyteczniejsze, przydatniejsze w pracy i mają większe możliwości.

• #28 26 Lut 2012 23:01
    Christophorus
    Poziom 42  

Program wypakowałem poprawnie, mam u siebie tą samą strukturę plików i katalogów jak na zrzucie ekranu powyżej.

Zmiana urządzenia wyjściowego w ustawieniach programu nic nie zmieniła, a kartę muzyczną mam jedną w moim komputerze.

Mój komputer to Dell Optiplex GX 270. Teraz wieczorem uruchomiłem program i jest wszystko OK. Podejrzewam iż wina za zaistniały problem może leżeć po stronie mojego dostawcy internetu (radiówka), który w ostatnim czasie nie działa najlepiej. Jednak w ciągu dnia kilka razy wystąpił opisany wcześniej problem, a teraz wieczorem jest OK. Po włączeniu komputera i programu nie było problemu z odtwarzaniem z radia.

• #30 27 Lut 2012 18:17
    mąci
    Poziom 15  

Ja osobiście bym się ucieszył gdyby można było słuchać angielskiego radia, np. KISS 100 z Londynu. Bo nie wiem czemu nie ma możliwości słuchania tego radia w Polsce tylko w UK. Może przez ten program była by możliwość?