Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy+podłogówka+kominek z płaszczem wodnym

24 Lut 2012 18:41 3219 6
  • Poziom 2  
    mam pytania dotyczące podłączenia mojego kominka z piecem gazowym dwu funkcyjnym bo według mnie coś tu nie działa tak jak powinno.po pierwsze czy kominek mam na dole a piec gazowy na piętrze .pytanie czy tak morze być? po drugie czy wszystkie pompy i podłączenia są zaraz nad kominkiem,czy to jest o.k.po trzecie grzeje ciepła wodę to w momencie mam zimne grzejniki ,czy to jest prawidłowe.po czwarte grzejniki nigdy nie są w całości ciepłe tylko grzeją do połowy a reszto jest zimna pomimo całodziennego palenia nie wspomnę już o podłogówce która według mnie na powrocie jest o wiele cieplejsza niż na zasilanie.ale według fachowca który to robił jest wszystko o.k .według mnie to on coś kręci .zrypał coś i sam nie wie jak to naprawić.wzywałem go już kilka razy ale on twierdzi że jest tak jak ma być.proszę o jakąś pomoc Crying or Very sad
  • Poziom 21  
    Hej, widzee, że to większy problem, sam działałeś, dlatego popierdzieliło sie wszystko, a wystarczyło dać zarobić fachowcowi, pare groszy, masz dom, tzn, nie jesteś na średniej krajowej........... pozdrawiam.....
  • Poziom 36  
    Andrew751 jesteś pesymistą.
    Przecież ktoś kogo stać na dom, kominek, kocioł itd. poszedł do projektanta aby ten zrobił mu projekt według jego potrzeb i polecił najlepszego instalatora aby ten wykonał bezawaryjnie cały system. :D
    Pewnie ktoś coś źle pstryknął na pilocie i wszystko po 3 minutach będzie grało.
  • Poziom 19  
    Kominek na dole a kocioł gazowy na piętrze-może tak być.
    Pompy i podłączenia nad kominkiem-jeżeli poprawnie mogą tam być.
    W momencie grzania CWU w kotle dwufunkcyjnym prawie zawsze (wyjątek np.ACV) nie grzeją grzejniki -priorytet CWU.
    Grzejniki powinny być całe ciepłe. Jeżeli grzeją do połowy jest to niepoprawne.Powodów może być wiele min:
    -zapchany filtr przed pompą kotła ,
    -odwrotnie podłączone grzejniki(zamienione zasilanie z powrotem),
    -zbyt małe przekroje rur CO,
    -źle skryzowane grzejniki(zarówno zawory termostatyczne jak i odcinające)

Co do podłogówki , o ile masz rozdzielacz z zaworami termostatycznymi i rotometrami-to część z rotometrami powinna byc cieplejsza.

Jeżeli masz wątpliwości koniecznie weź innego instalatora celem stwierdzenia poprawności wykonania w/w układu.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    szymonjasiu ma rację.
    Dodatkowo :
    grzejniki grzeją do połowy, bo być może głowica termostatyczna przymyka, tzn.
    w pomieszczeniu osiągnięto nastawioną na głowicy temperaturę,
    podłogówka może być zapowietrzona, instalator powinien wszystkie obiegi starannie / jest to czasochłonne / odpowietrzyć.
  • Poziom 2  
    witam .co do grzania ciepłej wody to chodzi mi o grzanie z kominka a nie z pieca gazowego. a co do grzania grzejników to i im większa temp. tym niżej grzeją grzejniki.

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo
  • Poziom 36  
    poki07 napisał:
    witam . co do grzania grzejników to i im większa temp. tym niżej grzeją grzejniki.

Zmierz temperatury i podaj .... dopiero można coś napisać.