Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo A-8840- brak dźwięku

24 Lut 2012 18:45 2187 5
 • Poziom 12  
  Witam. Posiadam wzmacniacz Onkyo A 8840 i niestety nie gra tzn jak się go rozkręci na maksa to coś cichutko słychać. Podejrzewałem układ sterujący wyjściami LC7821N jednak po jego wymianie nie przyniosło to skutków. Zauważyłem natomiast że jeżeli da się zworę na wejście Tape2 (złączy się prawą stronę wejście z wyjściem i lewą stronę tak samo wejście z wyjściem - czerwony z czerwonym, biały z białym:)) to wówczas podpinając odtwarzacz pod wejście CD i włączając funkcję Tape 2 dźwięk idzie normalnie i wszystko gra OK. Tak jakby gdzieś ta funkcja blokowała. Może ktoś się orientuje czego to może być przyczyna??? Może ktoś miał podobny problem?? Załączam schemat.
  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  witam
  jak napięcia na tych układach ? sprawdzałeś co się dzieje w słuchawkach ? sprawdź czy wszystko gra na Q706 napięcie sygnał z potencjometru, wyjście, oscylacje na kwarcu. Masz pilot w ogóle do tego ? działa Ci silniczek od potencjometru ?
  Pozdro


  3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  (dj-MatyAS)
 • Poziom 9  
  a masz funkcję REC-out? Próbowałeś wyłączyć?
 • Poziom 12  
  Nie ma funkcji rec OUT. Pilota też do niego nie mam także nie wiem czy silniczek działa czy nie (postaram się załatwić), ale wydaje mi się że to raczej nie wina potencjometru. Podłączyłem słuchawki i jak jest bez zwory na tym wyjściu Tape2 i włączone samo CD to też gra strasznie cicho, trzeba rozkręcić na maksa to wtedy coś lekko słychać, dopiero jak dam zworę to wówczas w słuchawkach też jest dźwięk OK. Które dokładnie napięcia podać??? Przyznam szczerze że w tej dziedzinie jestem początkujący, ale dysponuję jakimś miernikiem, lutownicą itp:))


  3.3. Użytkownik zobowiązany jest niezwłocznie wykonać polecenia moderatora.
  (dj-MatyAS)
 • Poziom 10  
  Witam
  Napięć nie podawaj, tylko posprawdzaj na zasadniczych układach, czy są ok i czy w ogóle są. Masz schemat i jest tam zaznaczona droga sygnału, wejściowego L ch. po drodze przechodzi przez selektor, opAmp itd. zobacz czy są zasilane. Poza tym sprawdź obwód mute.

  3.3. Użytkownik zobowiązany jest niezwłocznie wykonać polecenia moderatora.
  (dj-MatyAS)


  edit.
  byk poprawiony, chyba że o co innego chodzi ?
 • Poziom 12  
  Usiadłem trochę do niego i niestety ale nadal nic. Na tym Q706 nie bardzo wiem jak posprawdzać bo nie ma tam żadnych napięć podanych, ale raczej wszystko przy nim zachowuje się ok. Załatwiłem pilota i silniczek od potencjometru chodzi poprawnie i kręci się gałka.
  Obwód mute gdzie tego szukać?? Jak to sprawdzić??