Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola MTH 800 Tetra jak to jest z tymi telefonami

RADIO-telefon 24 Lut 2012 20:30 4769 11
  • #1 24 Lut 2012 20:30
    RADIO-telefon
    Poziom 7  

Dziś na allegro znalazłem ogłoszenie, że jest do sprzedania Motorola MTH 800 Tetra.
    Przecież takich telefonów używa policja.

Czy jak kupi ktoś taki telefon to może nasłuchiwać policje?
    Czy do nasłuchu policji trzeba go jakoś odpowiednio skonfigurować? np. wpisać jakiś tajny kod dostępu do ich rozmów?

Jak to jest?

Motorola MTH 800 Tetra jak to jest z tymi telefonami

0 11
  • #2 24 Lut 2012 20:36
    radio-service
    Poziom 35  

Cytat:
    Czy jak kupi ktoś taki telefon to może nasłuchiwać policje?

Odpowiedź brzmi nie .

Cytat:
    Czy do nasłuchu policji trzeba go jakoś odpowiednio skonfigurować?

Odpowiedź brzmi tak .

-1
  • #3 24 Lut 2012 21:19
    RADIO-telefon
    Poziom 7  

A jak ktoś by posiadał odpowiedni PIN (kolon z innego identycznego telefonu) to w centrali niebieskich pokaże się im, że mają kogoś kto ich się przysłuchuje?

1
  • #5 24 Lut 2012 21:39
    RADIO-telefon
    Poziom 7  

Łączność jest kodowana. Policja używa właśnie tego modelu telefonów. Jak kupują nowy telefon to muszą go jakoś podpiąć do swojej "sieci".
    I teraz pytanie jak to robią?
    Bierze telefon do ręki i jakie czynności są wykonywane by za chwile ten telefon działał jak inne w ich "sieci"?

Tu Link pokazuje coś koleś ale po angielsku a ja innego języka się uczyłem więc nie rozumiem o czym mówi.

0
  • #6 24 Lut 2012 21:44
    radio-service
    Poziom 35  

Jeśli chcesz wiedzieć to zgłoś się do najbliższego posterunku policji . Nikt Ci tutaj takich informacji nie udzieli .
    Człowiek na filmie słucha transmisji niekodowanej w trybie DMO . W Polsce transmisje są kodowane w trybie TMO . Nawet jeśli w jakiś sposób zaprogramowałbyś odpowiednio to radio to i tak nic nie usłyszysz . Do tego trzeba mieć jeszcze klucze kodujące .

0
  • #7 24 Lut 2012 21:47
    RADIO-telefon
    Poziom 7  

Mam do wyboru kilka form pozyskania wiedzy. W tym momencie wybrałem to forum i tu szukam odpowiedzi na interesujące mnie pytania. Nie możesz mówić za innych jak rzecznik bo może okazać się że za chwilę jakiś pasjonat radiotelekomunikacji odpowie mi na to pytanie.

0
  • #8 24 Lut 2012 21:50
    radio-service
    Poziom 35  

Informacje które chcesz pozyskać są informacjami niejawnymi obwarowanymi odpowiedzialnością karną nikt Ci tutaj takowych nie poda .

0
  • #9 24 Lut 2012 21:52
    RADIO-telefon
    Poziom 7  

Taki telefon to nic innego jak urządzenie sterowane opcjami.
    Tymi telefonami posługują się nie tylko policjanci. Używają ich różne firmy.
    Chodzi mi o sposób zarządzania opcjami w celu konfiguracji danego telefonu pod daną sieć.

Nie ma tu nic niejawnego.

To tak samo jak telefony komórkowe.
    Telefony komórkowe są wszech dostępne a też z nich korzysta policja i nie można powiedzieć, że sposób konfiguracji jest niejawny.

1
  • #10 24 Lut 2012 21:55
    radio-service
    Poziom 35  

Po pierwsze jest to radiotelefon , a nie telefon , po drugie trzeba go odpowiednio zaprogramować przy użyciu odpowiedniego softu oraz programatora .

0
  • #11 24 Lut 2012 21:57
    c2h5oh
    Moderator

Sprzedający ten "telefon" powinien Ci dostarczyć instrukcję obsługi. Możesz też poprosić sprzedającego by "telefon" który kupujesz był skonfigurowany według Twoich wymagań.
    Możesz też zwrócić się do producenta "telefonu" by przesłał Ci instrukcję obsługi.

0
  • #12 24 Lut 2012 22:00
    RADIO-telefon
    Poziom 7  

Każdy telefon jest radiotelefonem.
    RADIO+TELEFON=radioTELEFON
    Każdy telefon ma radio, czy to stacjonarny, komórkowy, CB itd. Tylko budka telefoniczna jest budką telefoniczną a nie "radio-budką" telefoniczną bo jest podpięta na kabel.

Po tym co napisałeś teraz już wiem, że chodzi o soft.

Moja wiedza została zaspokojona i teraz idę zainteresować się lokówkami do włosów. Też mnie ciekawią.

0
  Szukaj w 5mln produktów