Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siłownik Master - Seat Cordoba

24 Lut 2012 20:36 2733 16
  • Poziom 8  
    Witam.
    Wysiadł mi w samochodzie siłownik.
    Kupiłem nowy, ale niestety były inne końcówki siłownika (wchodzące do kostki) w porównaniu ze starym.
    Przelutowałem je, aby wszystko grało, niestety, pogubiłem się w tym i pomieszałem, gdzie co ma być?
    Mógłby ktoś pomoc mi w tym?
    Nowy siłownik- kolory kabli czarny, brązowy, biały, niebieski, zielony.
    Stary siłownik- kolory kabli fioletowy, brązowy, czarny, czerwony, jasnoniebieski.
  • Poziom 34  
    Zsdjęcie obu siłowników wrzuć, nazwę firmy bo wnioskuję że C.Z. masz dokładany, napęd silniczka siłownika to zazwyczaj zielony i fioletowy.
  • Poziom 21  
    Czarny masa, biały i brązowy sygnał otwórz zamknij.
  • Poziom 8  
    tzn myślę, że Centralny zamek był oryginalny, bo samochód z salonu kupowany. Stary siłownik to: MERA BŁONIE, a nowy to FOX CAR ALARMS PAT ZL 93 2 037992
  • Poziom 21  
    Dostawiany, być może w serwisie. Niebieski i zielony napęd siłownika. Reszta j/w.
  • Poziom 8  
    dodam jeszcze,że w gnieździe, do którego mam wpiąć siłowni też wychodzą kable i bardzo by mnie ucieszyło, jakby ktoś powiedział mi który kabel z siłownika(nowego) mam wpiąć do kabli, w gnieździe wychodzącym z samochodu( kolory takie same jak w starym siłowniku)

Dodano po 38 [sekundy]:

To jest bardzo możliwe,że w serwisie był dostawiany
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Mera Błonie robiła zestawy centralnych zamków dedykowanych do konkretnych modeli samochodów. Czyli masz "oryginalny" centralny dostawiany u dilera (częsta praktyka swojego czasu, bardziej opłacało się kupić u producenta gołe auto i dołożyć centralny, elektryczne szyby...).
    W nowym masz:
    niebieski/zielony - silnik
    brązowy/biały - przełączany sygnał zamknij/otwórz
    czarny - masa.
    jak ten stary siłownik trup, to go rozwal i zobacz sobie, który kolor do czego tam szedł. Nawet jak pomylisz otwieranie z zamykaniem lub biegunowość silnika, to niczego nie uszkodzisz, tylko siłownik będzie działał odwrotnie.
  • Poziom 8  
    Na chwilę obecna jak podłączyłem nowy sterownik, to nic nie działa.

Dodano po 12 [minuty]:

Reasumując w nowym siłowniku:
    niebieski/zielony- silnik
    brązowy/ biały- zamknij otwórz
    czarny- masa
    w starym siłowniku
    fiolet/ brąz- sterowanie
    czerwony i niebieski- silnik
    czarny-masa

Dodano po 1 [minuty]:

I dla pewności spytam w kostce mieszczącej się w drzwiach oczywiście musi być kontynuacja kolorów kabli(pytam dla pewności).
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tego to już nie wiem. Zależy, co montażysta miał pod ręką... Albo co było w zestawie...
    W starym siłowniku możesz łatwo zlokalizować switch. Miernik i jak go będziesz ręcznie otwierał/zamykał, to powinno przełączać między wspólnym (masa), a zamknij/otwórz. Dwa pozostałe to silnik.
  • Poziom 8  
    Jeszcze jedno pytanko, jak pomylę zamknij/otwórz, to nic się nie stanie, na odwrót będzie, masy nie mogę pomylić, bo tu i tu jest czarna, a jak pomyle kolory silniczków, to będzie jakis efekt?
    Też będzie chodził na odwrót.
  • Poziom 8  
    OK, dzięki wielkie za informacje, jutro będę próbował:) mam nadziej,ze będzie chodzić:)
  • Poziom 8  
    Niestety nadal nie chodzi;/
    Nie może być.
    W stanie spoczynkowym powinieneś mieć na przewodach trzy masy. Dwie z nich będą się przełączać na zasilanie w zależności od tego, czy zamek otwiera, czy zamyka. Zajrzyj do progu i sprawdź, jakie kolory idą do tylnych drzwi. To silnik siłownika.
  • Poziom 8  
    podłączyłem to w ten sposób nowy siłownik/stary siłownik

czarny/czarny
    niebieski/niebieski
    zielony/czerwony
    brązowy/brązowy
    biały/fioletowy
    Kilka minut szukania:
    Fioletowy i brązowy - switch sterujący
    Czerwony i niebieski - przewody wykonawcze silniczka siłownika
    Czarny masa.
    Czyli:
    fioletowy/brązowy - biały/brązowy
    czerwony/niebieski - niebieski/zielony
    czarny - czarny
    Ile to sprawdzić miernikiem taki siłownik i podłaczyć go na próbę na krótko do zasilania?
  • Poziom 8  
    ale ja też tak podłączyłem, jak wyżej napisałem i niestety żadnych efektów;/

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

Dzięki wszystkim za próby pomocy, ale niestety nie działa;/

Dodano po 48 [minuty]:

Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł co zrobić, czemu to nie działa?